כמו שסיפרנו לכם אתמול, טקס האמי ה-69 שנערך ביום א' בלילה היה חגיגה אמיתית כמעט לכל היוצרים בהוליווד בהוליווד, אפילו לאלה שאינם גברים לבנים הטרוסקסואלים - מנשים, דרך שחורים ואסייתים ועד הומוסקסואלים אפילו. אתם ודאי חושבים שזה מצחיק שאנחנו בכלל מציינים את זה בקול, אבל הידיעה הבאה תדגיש כמה אנחנו עוד צריכים לעבור כדי להפוך לחברה מתוקנת. 

אמנם זאת לא פדיחה בסדר גודל האוסקר-"לה לה לנד"-"אור ירח" (אגב חבר הקהילה השחורה שכמעט וקופח, עד שברגע האחרון התגלה כי זכה בפרס הסרט הטוב של השנה), אך מסתבר שגם טקס פרסי האמי לא היה חף לגמרי מטעויות. הפדיחה הענקית הגיעה מצד מנהלי הרשתות החברתיות של הטקס, וליתר הדיוק - הטוויטר, שכנראה הסתבכו עם זיהוי גברים שחורים קירחים, מתוך ההנחה שכל אלה הם אוטומטית השחקן וזוכה האמי (שתכניתו משודרת בימים אלה ב-yes), רופול. 

האקדמיה לטלוויזיה, שאחראית על הטקס, פירסמה בעמוד שלה תמונה של גבר ואישה, עם הכיתוב "'המירוץ לדראג של רופול' מועמדת לפרס תכנית הריאליטי יוצאת הדופן". אז מה הבעיה? הגבר בתמונה רחוק מלהיות מלכת הדראג האהובה.


אז מי זה כן? המפיק המוזיקלי של "ג'יי לנו" ו"אמריקן איידול", ריקי מיינור. נתעלם מהעובדה שהוא פשוט באמת *לא* דומה לרופול באף צורה (ואפילו לא בגוון העור, אם נכנסים לדקויות), הפדיחה שלהם לא ברורה בייחוד לנוכח העובדה שרופול אכן הגיע עם כל קאסט התכנית לשטיח האדום ומיינור, מצדו, היה מועמד כבר 6 פעמים לפרס בעבר על ההפקה המוזיקלית בפרסי הגראמי ואף זכה בטקס הנוכחי בפסלון על עבודתו ב"Taking the Stage: African American Music and Stories That Changed America".

מיותר לציין שלא עבר זמן רב עד שהתגובות בטוויטר החלו לצוץ. "זה ריקי מיינור, אלוהים אדירים", בעוד אחר כינה את המהלך הזה כ"פאקינג מביך":מי שדווקא כן עשתה עבודת זיהוי טובה היא ג'ינה רודריגז, כוכבת "ג'יין הבתולה" האהובה, שהצטלמה עם רופול והוסיפה את הכיתוב "לצדה של המלכה":


 אבל היי, לפחות מנחה הטקס, סטיבן קולבר, הצליח לזהות את רופול כשריאיין אותה בתפקיד "אמי" (כן, פסלון הטקס) בקטע שכולו כאילו מוקדש למעריצי הסדרה.


mako תרבות בפייסבוק