כדרכם של להיטים, לפני חודש לא היה לנו שמץ של מושג מה זה "משחק הדיונון", והיום אי אפשר לעבור שעה בלי לשמוע מישהו מדבר עליה. ההצלחה הפתאומית והמטאורית של הסדרה הקוריאנית בכל העולם היא דבר שאף אחד לא יכול היה לחזות, ובימים אלו היא בדרך לגרוף בלי להתאמץ את תואר הסדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס. רגע, אמרנו "בלי להתאמץ"? כי זה לא לגמרי נכון. יוצר הסדרה, וואנג דונג-היוק, סיפר בראיון חדש כי ייצור הסדרה עלה לו במחיר נפשי ופיזי כבד מאוד: הוא איבד את שיניו.

בראיון שערך לרשת CNN בסוף השבוע סיפר היוצר כי הפקת העונה הראשונה הייתה כל כך מורטת עצבים מבחינתו, כי הוא איבד שש שיניים. "עדיין חסרות לי שתי שיניים טוחנות בצד שמאל", שיתף הבמאי והיוצר. "עוד לא הספקתי להשתיל שיניים חדשות".

"לכתוב, להפיק ולביים סדרה לבד הייתה משימה ממש גדולה", העיד דונג-היוק. ולמרות כל זה - היוצר הקוריאני לא פוסל על הסף אופציה לעונה נוספת. "כשאני חושב על לעשות את אותו דבר לעונה השנייה, אני קצת מודאג. שום דבר לא מאושר כרגע, אבל כל כך הרבה אנשים נלהבים אז אני שוקל את זה".

למעשה, דונג-היוק השאיר בכוונה סוף פתוח, על מנת להשאיר אופציה לעונה שנייה. "יש עוד כמה קצוות פתוחים שאני אשמח לחקור אם נעשה עונה שנייה", הודה דונג-היוק. "העבר הלא מוסבר של איש החזית, הסיפור של הבלש ג'ון הו. אלה דברים שלא הסברתי בעונה הראשונה. גם האיש עם משחק הטטאקג'י, האיש שאותו גילם גונג יו". 

דונג-היוק הוסיף וסיפר כי ניסה למכור את הקונספט "משחק הדיונון" במשך עשור, בזמן שגר עם אמו ועם סבתו. מאבקי המעמדות שמוצגים בסדרה ממש לא זרים לו, כי הוא עצמו גדל בשכונה ענייה: אמו גידלה אותו לבדה, וסבתו הייתה יושבת על בד ומוכרת עליו ירקות מדי יום כדי להביא כסף הביתה. "עכשיו אני מרגיש כמו BTS, כאילו יצרתי את המותג של 'הארי פוטר' או של 'מלחמת הכוכבים'", הודה הבמאי.