לא שהיינו צריכים הוכחות, אבל עכשיו זה כבר די רשמי: "חם, לוהט, רותח!", ריאליטי ההיכרויות הממכר של נטפליקס, הוא הלהיט הכי גדול שלה בתקופת הקורונה. התכנית, שהפגישה חבורת רווקים צעירים עם חוקים שאסרו עליהם לקיים מגע מיני כלשהו, עלתה בחודש אפריל האחרון וכבשה את רשימת הסדרות הנצפות של נטפליקס, כולל כאן בישראל. ובזמן שעוד סדרות עלו אחריה והפכו למצליחות גם הן, הנתונים מדברים בעד עצמם.

האנליסט טוד יונגר, העובד בחברת המחקר ברנשטיין ריסרץ', פרסם דוח בו סקר את הסדרות שכיכבו ברשימת הטופ 10 של נטפליקס מאז ה-4 במרץ עד השבוע שעבר - חצי שנה שאופיינה בעיקר בהתפרצות הקורונה וצפיות מרובות בזמן הסגר - ובדק עשר מדינות ספציפיות, בהן ארה"ב, ברזיל, בריטניה וצרפת. על פי שקלול הנתונים של יונגר, "חם, לוהט, רותח!" הייתה הסדרה הכי מבוקשת של נטפליקס בתקופה המדוברת, כשיתר סדרות המקור של החברה שולטות ברשימה ביד רמה.

כדי להפיק את הנתונים, יונגר השתמש ברשימות התכנים הכי פופולריים של נטפליקס, שזמינות באפליקציה, ובחן במשך כמה זמן כל סדרה נכללה בעשירייה המובילה, ובאיזה מיקום. כך, למרות שנטפליקס ממעטת לפרסם נתונים מטעמה, יונגר יכול היה ללמוד על הרגלי הצפייה בכל אחת מהמדינות שבדק - ולהרכיב רשימה של 20 התכנים הנצפים ביותר. אחרי "חם, לוהט, רותח!", הרשימה ממשיכה עם רוב החשודות המידיות, בהן "בית הנייר", "הריקוד האחרון", ו"אקדמיית המטריה", כאשר 19 מתוך 20 הסדרות המובילות הן סדרות מקור של נטפליקס. בארצות הברית, השוק המשמעותי ביותר עבור נטפליקס, 15 סדרות מקור נכנסו לרשימה, לצד חמש סדרות רכש. 

לפי יונגר, המסקנות מהבדיקה שלו נוגעות לא רק לפופולריות של ריאליטי הרווקים, אלא גם לצעד שנטפליקס צריכה - או יותר נכון, לא צריכה - לנקוט בו. בארה"ב, למשל, "חברים" כבר לא נמצאת בספריה של נטפליקס, כמו גם הסרטים של אולפני מארוול ופיקסאר, שעברו לשירותי סטרימינג מתחרים. ההשקעה בסדרות רכש, כך מתברר, הפסיקה להוכיח את עצמה, וגם אם נטפליקס מציעה בארה"ב את "האנטומיה של גריי" ו"המשרד", הן לא מה שגורם לעוד מנויים להגיע.

בהתחשב בהצלחה של "חם, לוהט, רותח!", סביר להניח שנטפליקס לא תוותר על המותג שהתגלגל לידיה. אמנם טרם יצאה הודעה רשמית על עונה נוספת - גם ככה בכל העולם אסור לגעת כרגע אחד בשני - אבל בברזיל עובדים על גרסה מקומית לריאליטי. וגם אם כוכבי העונה הראשונה לא יחזרו לווילה הפוטוגנית, אחד מהם כבר מסמן את היעד הבא. הארי ג'אוסי, מי שהיה אחראי ללא מעט מהפרות חוקי הסגפנות בתכנית, סיפר בראיון מתחילת השבוע כי הוא ישמח להוביל את העונה הבאה של "הרווק". "זאת תהיה הזדמנות טובה בשבילי למצוא מישהי שבאמת מעוניינת בי", הסביר.