הערב (ב') תעלה בקשת 12 סדרת הדרמה החדשה "חולי אהבה" - והיא עוקבת אחר סיפור אהבתם של כירורגית מבריקה, שאותה מגלמת איילת זורר, ופוליטיקאי מצליח שלנעליו נכנס השחקן עמוס תמם. לקראת הבכורה, תמם התראיין היום לניב רסקין ב"חדשות הבוקר", וסיפר על חייו בחודשים האחרונים, העבודה לצד זורר והעיתונאית לשעבר רינה מצליח, וכן על השנה העמוסה בחייו המקצועיים.

"מדובר ברופאה כירורגית בבית החולים שמקבלת מטופל, שכמו שנאמר לה בפרק, כדאי שתטפל בו טוב כי אין לדעת איפה הוא ינחת אחרי הבחירות, אולי הוא יהיה שר הבריאות", סיפר תמם על הדמויות הראשיות בסדרה, "מגיע אליה פוליטיקאי מבטיח שמסומן כמיועד להיות ראש הממשלה המזרחי הראשון. האמת כשקראתי את התסריטים חשבתי שעובדים עליי, מספרים שם על פוליטיקאי שנולד ברמלה ממוצא תוניסאי, חשבתי שעושים עליי קטע".

תמם המשיך וסיפר: "הם נפגשים כשהוא מגלה גילוי דרמטי משנה חיים, וזה גם היום שבו היא מגלה דבר לא פשוט לגבי החיים שלה. והרגע הזה גורם להם להתחבר, שניהם מגיעים לרגע קצה בחיים יחד. משם מתחיל מסע משוגע שלהם פנימה אל עבר עצמם, מסע עם הרבה הומור שמטפל בתוך המשפחה, כזה שבעיקר מלמד אותנו שדווקא כשאנחנו עם הגב לקיר - הרבה פעמים אנחנו הופכים להיות הכי חדים, מכוונני מטרה ושמים את כל השיט בצד. אני יודע שנדמה כאילו אני מדבר על המדינה". 

אם חוזרים ל-7 באוקטובר, איך זה תפס אותך?
"באותה תקופה סיימתי שנה מפרכת של פרויקטים ועבודה בתיאטרון, היו לי כמה ימי חופשה והחלטנו לנסוע בסוכות יחד עם כמה זוגות חברים ללנדון. הייתי אמור לראות את המשחק של ארסנל נגד סיטי, שהיה ב-8 בחודש, וגם כמה הצגות שהיה לי אליהן כרטיסים. כמובן שלא הייתי באף אחד מהדברים האלה, התעוררנו ב-7 באוקטובר לבוקר שחור כשהילדים בארץ ואנחנו בלונדון, זאת הייתה חוויה מזעזעת. גיליתי כמה אני מחובר לכאן, רציתי להיות בבית גם כדי להיות קרוב לילדים וגם בגלל התחושה הזאת שקורה דבר סופר טראומתי, משהו שעוד לא חווינו כעם וכמדינה - ואני לא נמצא. זה טלטל אותי ואותנו מאוד. הייתה גם איזושהי התפרקות באותה שבת, הלכנו לאכול ועדיין לא הבנו את המספרים ואת גודל הזוועה, היו דיבורים שחייבים להמשיך ושלא נתן לאף אחד להרוס אותנו, ולאט לאט הבנו את התמונה. אני ממש זוכר שפרצנו בבכי אחד אחרי השנייה במסעדה, היינו חייבים לשחרר ולהודות שזה המצב, להפסיק להדחיק ולהכחיש. חזרנו יומיים אחרי.כשנחתי פה נשמתי לרווחה והתגייסתי למילואים שלנו, מאותו רגע היה יותר קל, כי פגשתי חיילים ומפונים, הרגשתי שאני תורם וגם הייתי קרוב לבית. בסוף כשאנחנו יחד זה הכי חם ואנחנו הכי טובים".

במה התקופה הזאת שינתה אותך?
"אני חושב שזה חיזק את הקשר שלי עם התא המשפחתי הקטן שלי. הסיפורים של הילדים חיברו אותי הביתה, מרגיש שאני רוצה להיות בבית כל הזמן, עם הילדים ועם טל. אני חושב שגם הרבה פרופורציות נכנסו לחיים שלנו בזבנג הזה, אם לפני כן לבטל הצגה היה סוף העולם, אני חושב שאצל כולנו בתעשייה הובן ששום דבר הוא לא סוף העולם כשלא מדובר בחיים או בזעזוע כזה למדינה שלנו. כולנו חווינו את זה, היו רגעים שלא היינו בטוחים לאין זה הולך, האם כל מי שמסביב עומד לקום עלינו ונכנס למלחמת קיום, המחשבות רצו למיליון כיוונים. אז בעיקר פרופורציה, אני יודע שזאת מילה שחוקה אבל אני מרגיש את זה, ומודה על זה שאני פה, זה לא מובן מאילו".

לצד תמם ב"חולי אהבה" משחקת איילת זורר, אחת הגאוות הישראליות הגדולות בעולם. העבודה המשותפת בין השניים התחילה בשלט רחוק, כשהיא נמצאת בארצות הברית והוא בארץ, אך ברגע ששניהם נפגשו על סט הצילומים אי אפשר היה לפספס את הכימיה, שלפי תמם הפכה אותם לחברים טובים. "האמת שכמה שאיילת כוכבת גדולה ושחקנית ענקית, ככה היא אדם מצוין ומעמיק. העבודה איתה הייתה מסע, התחלנו אותו הרבה לפני הצילומים, עבדנו על תסריטים בזום. זה היה פשוט תענוג, היה לנו חיבור מידי ואני יכול להגיד שהפכנו לחברים ממש טובים. מעבר לזה היא שחקנית מדהימה, אז הקונטרה מאחורי המצלמה הייתה טובה ונהניתי מכל שנייה. לצערנו הרב היא לא הגיעה לאירוע ההשקה של הסדרה בגלל שהיא בצילומים בניו יורק, אבל אנחנו מתכתבים כל הזמן ושולחים מסרים וחוויות".

אישיות מפתיעה נוספת שאיתה היה לתמם חיבור מיידי היא לא אחרת מהעיתונאית לשעבר רינה מצליח - שהחליטה לאחרונה להגשים חלום ולשחק בסדרות טלוויזיה. "רינה היא אמא שלי בסדרה. אתם הולכים להיות מופתעים ממנה בגדול, היא שחקנית מעולה", סיפר תמם, :מסתבר שלהיות שחקנית זה החלום שלה. גם החיבור בינינו טוב, רינה ואני מאותו מוצא, שנינו תוניסאים, אז עוד לפני הצילומים כשנפגשנו השיחות היו על זה שאני חייב לבוא לאכול את המטעמים שהיא מכינה. יצא לנו לעבוד יחד על הסט ולשחק אמא ובן תוניסאים וזה היה פשוט תענוג. בכלל, בסדרה יש קאסט שחקנים פשוט מדהים, ביניהם זהר שטראוס, נלי תגר, דנה סמו ושרון הכהן, מתי סרי ואמנון וולף ועוד. קאסט שהיה לי עונג לעבוד איתו, ומצפייה בסדרה - גם נראה שהיה שווה את זה".

בימים אלה אתה מופיע בכל ערוץ ובכל הפסקת פרסומות, כל סדרה שלך הופכת לשלאגר.
"זה לא היה אמור לקרות בכזאת סמיכות, אבל רק לפני רגע דיברנו על פרופורציות, המלחמה שינתה הכל, אז אני מקבל באהבה את כל מה שבא ומאוד שמח. כל אחד מהפרויקטים שעלו לאחרונה, אם זה 'מנאייכ' שנמצא עמוק בלב שלי, 'מתוקים' שזו סדרה שאני מחובר אליה מהמקום של המשפחה והילדים ובטח ש'חולי אהבה', שאני מאוד מתרגש לקראתה. לשלושתן אני מחובר ויש להן שליחות ותפקיד, הסדרות האלה באות לתת משהו, ואני שמח על ההזדמנות להיות בצד הנותן".

את הריאיון חתם תמם בקריאה לשובם של החטופים שעדיין נמצאים בשבי בעזה, ובקריאה למקבלי ההחלטות: "אנחנו אומנם חוגגים היום, אבל שום חגיגה היא לא שלמה בלי 134 החטופים. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותם. אני מתפלל ורוצה לקוות שהמנהיגים שלנו ינהגו בתבונה ובאחריות, ויעשו הכל בדרך הנכונה כדי להחזיר אותם במהרה הבית, כי שום דבר לא שלם בלעדיהם - שום דבר לא יכול להסתיים או להתחיל בלעדיהם. זה הכי חשוב עכשיו".