הטירוף מתחיל: שבוע הבא זה קורה, התוכנית החדשה "רואים את הקול" תצא לדרך ביחד עם פאנל המומחים: הזמרת ושופטת "הכוכב הבא" שירי מימון, הסטנדאפיסט אבי נוסבאום, המגישה והשחקנית אילנית לוי, ומגיש "הזמר במסכה" שעובר לראשונה לצד השני של השולחן - עידו רוזנבלום. ארז טל ייכנס לנעלי המנחה.

על פי הפורמט, בכל פרק משתתפים מספר "זמרים סודיים", ופאנל המומחים - בתוספת אורח מפורסם משתנה - צריך להכריע מי מהם זמר מצוין ומי זייפן, כמובן מבלי לשמוע אותם שרים ובסיוע רמזים. בסוף התוכנית נחשף המנצח, והקהל מגלה אם מי שעומד מולם הוא זמר מהשורה הראשונה - או זייפן ממוקצע.

התוכנית שמבוססת על הפורמט הקוריאני כבר יצרה טירוף ב-27 מדינות ברחבי העולם, ובהן ארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה. אז רגע לפני שמתחילים, קבלו טעימה ממי שכבר נדבק בשיגעון, ולא - אין מרפא.

"I Can See Your Voice" - הגרסה האמריקאית

יולו? כמובן שגם "רואים את הקול" המשוגעת לכל הדעות, הגיעה לארצות הברית. הגרסה האמריקאית, שעלתה ב-23 בספטמבר 2020, הספיקה כבר לשגע אומה שלמה עם זייפנים ממקוצעים וזמרים מוצלחים. לכולנו זה שפאנל המומחים שלהם גדוש בכוכבים כמו ניק לאשיי, קלי אוסבורן, ג'ורדין ספארקס, ניקול שרזינגר, קלי רולנד, אשנט ומייסי גריי. 

מה אנחנו רואים? אחרי שעבר את כל השלבים, מתמודד אחד ובר מזל במיוחד, עלה לשיר עם לא אחר מג'ייסון מראז. כולם היו במתח עד שהזמר התחיל לשיר, אבל כשהוא פתח את הפה, מהר מאוד הבינו במי מדובר.

 

ויוה לה פראנס: הגרסה הצרפתית והמשוגעת לא פחות עלתה על המסך ב-22 באפריל 2021. גם שם פאנל המומחים מורכב ממפורסמים מבולבלים שכל מה שהם רוצים - הוא לגלות אם מי שעומד לפניהם הוא זמר ממולח או זייפן ממוקצע. 

מה אנחנו רואים? בעיקר דרמה, אבל לפני כן נתייחס לשירה. עם מדים מגוהצים ועניבה אדומה, נהג הקטר שהרגע הודח פתח את פיו והחל לשיר. באותו רגע חברי פאנל המומחים שהיו בטוחים כי מדובר בזייפן, הבינו כי הם טעו - ובענק. פאנל המומחים של ישראל? אל תמהרו לשפוט.

"Я бачу твій голос" - הגרסה הרוסית

אייקוני, וכל מילה נוספת מיותרת. הגרסה הרוסית עלתה ב-22 באפריל 2021, והיא ללא ספק אחת הגרסאות ההיסטריות לתוכנית. המנחה האייקוני ולדימיר מרקוני ממונה על ההנחייה ואליו מצטרפים פאנל מומחים ממקוצעים וחדורי מטרה. האם הם טובים בלפצח את החידה?

מה אנחנו רואים? הזמר המוכר סרגיי לזרב, אשר ייצג בעבר את רוסיה באירוויזיון, שב לקדמת הבמה בתקווה שהפנטומימאית אשר עומדת לצידו הולכת להצטרף אליו בדואט מרגש. עם זאת, תקוות לחוד ומציאות לחוד, כי מה שקרה אחר כך פשוט קורע מצחוק. 

"Cantor ou Impostor" - הגרסה הפורטוגלית

עושה לנו חשק לראות את הפרק הראשון מפורטוגל. הגרסת הפורטוגלית עלתה לאוויר ב-17 ביולי 2022, ועוררה סנסציה. כמובן שנעשתה התאמה למדינה, אבל כמו בכל שאר המדינות ברחבי העולם, גם כאן על פאנל המומחים מונחת אחריות לא קטנה.

מה אנחנו רואים? כשהגיעה פקידת המלון לתוכנית הפורטוגלית, כולם היו בטוחים שמדובר בהונאה המושלמת - יש לה מראה ותנועות גוף של זמרת, אז כנראה שהיא לא אחת כזאת. כשהיא התחילה לשיר הם נדהמו לגלות שמדובר בזמרת אופרה ענקית.

"너의 목소리가 보여" - הגרסה הקוריאנית והמקורית

מקור הטרלול והשיגעון. הכל התחיל בפברואר 2015, ומשם זה רק הלך וצבר תאוצה. לפי הפורמט המקורי, עליו ממונה לי סאון-יאונג, האמנים האורחים יכולים להדיח זמר או שניים בכל סיבוב, עד לרגע שהם נשארים עם מתמודד אחד ושרים איתו דואט. שם כולם יגלו האם זה זמר או שקרן מוחלט.

מה אנחנו רואים? הצצה קטנה ללב של הטירוף שהולך להגיע לישראל ממש בעוד מספר ימים. ושיהיה לכולנו בהצלחה. 

איטז לובלי! - הגרסה הבריטית והחצופה לפורמט התחילה את דרכה בממלכה ב-2021. מאז התוכנית הפכה ללהיט וחודשה לעונה שנייה קורעת ומוצלחת.

מה אנחנו רואים? רונאן קיטינג וצוות המומחים בחרו את הרופאה כזמרת אמיתית ולגיטימית. האם הם צדקו? את התשובה לשאלה, שהיא בעצם מהות התוכנית, אפשר לראות לפי הפרצופים של הקהל בסוף הוידיאו.