עם תקציב של עשרות מיליוני דולרים והפקה חובקת עולם, "פגע וברח" (Hit And Run) מבית נטפליקס נראית כבר עכשיו כמו אחת הסדרות המסקרנות של הקיץ, בעיקר לקהל הישראלי. הסיבה: מאחורי הסדרה עומדים יוצרי "פאודה", אבי יששכרוף והשחקן ליאור רז - שמשחק גם את התפקיד הראשי ב"פגע וברח". הסיבה השנייה: עלילת הסדרה מתרחשת ברובה בישראל, ופרקים רבים צולמו בארץ, כולל חסימת רחובות ברחבי תל אביב לצורך צילומי סצנות פעולה בסטנדרטים הוליוודיים.

יששכרוף ורז יצרו את "פגע וברח" - שנחשבת להפקת המקור הישראלית הראשונה של נטפליקס - יחד עם דון פרסטוויץ וניקול יורקין ("The Killing"), ובנוסף לרז ניתן למצוא בה גם קאסט ישראלי רחב שכולל את ליאור אשכנזי, מורן רוזנבלט וגל תורן, וכן את השחקנים הבינלאומיים סאנה לת'ן, גרג הנרי וקיילין אום. הסדרה תתמקד בדמותו של שגב (רז) שאחרי מות אשתו (אום) בתאונת פגע וברח, מתחיל לחשוד כי מותה לא היה מקרי והוא עלול להיות קשור לעברו הצבאי והסודי. כדי לפענח את התעלומה הוא יגיע עד ניו יורק וייעזר בחוקרת משטרתית (רוזנבלט), בחבר שעדיין מתמודד עם ההשלכות של שירותו הקרבי (תורן) ובעיתונאית נחושה שמנסה גם היא לרדת לעומק הפרשה, ובמקרה היא גם בת זוגו לשעבר (לת'ן). 

"פגע וברח" עברה דרך לא פשוטה מאז הכרזתה, אי אז ב-2018. צילומי הסדרה כבר החלו בישראל בתחילת השנה שעברה - אז עוד קראו לסדרה בשמה הזמני "טייפון" - אך הופסקו מיידית אחרי התפרצות נגיף הקורונה באירופה ובהמשך גם בישראל. הצוות הרב, שכלל במאים, תסריטאים ועשרות אנשי צוות טכני ממדינות שונות, פוצה על ימי העבודה שהוחמצו, ובחודש פברואר של השנה הם שבו לישראל לצורך צילומי השלמה.

נטפליקס לא מסרה תאריך עלייה רשמי ל"פגע וברח", אך הסדרה צפויה להגיע למסכים במהלך החודשים הקרובים.