אולג לוין גילם אינספור דמויות בחייו. הוא שיחק בין היתר את סטאס בסדרה הטלוויזיה "בלו נטלי", גילם פושע שהסתבך בחובות לגנגסטר שרימה אותו במשחק קלפים בסרט "ניקה" של ארנון צדוק - ובימים אלו הוא מגלם את אנדריי, מנהל מועדון סטנד-אפ שעל הדרך מתאהב בעדי (נלי תגר) המספרת לו כי היא חולה בסרטן.

הופעתו של לוין בדרמה המדוברת "חולי אהבה", אשר מגיעה הערב (ב') לסיומה - שונה מהתפקידים שהוא בדרך כלל נכנס לנעליהם. הפעם הוא איש נורמטיבי - שנותן הזדמנות הן בקריירה והן בפן האישי. הוא מפתח רגשות כלפי עדי, אפילו מנסה להכיר את המשפחה, אבל אז הוא מגלה כי עדי בעצם שיקרה לו כל הזמן הזה, שהיא לא באמת חולה בסרטן. לפני שנגלה מה יעלה בגורל הדמויות השונות, לוין משתף בחיבור האישי שלו לסדרה ובתגובות שמקבל ברחוב מאז תחילת השידורים. "אני שומע פידבקים ומופתע מכמות האנשים שהתחברו לסדרה, ניגשים אליי אינסוף אנשים ששואלים: 'למה היא עשתה ככה? למה היא עבדה עלייך? הייתם זוג מושלם והשקר הרס את הכל', אמרתי: 'אני לא אשם, לא עשיתי כלום'", אומר לוין בהומור בריאיון ל-mako.

"חולי אהבה" שמה בקדמת המסך בין היתר את חשיבות הגילוי המוקדם וההתמודדות עם המחלה הארורה. כשלוין ניגש לאודישן, תחילה הוא חשב אם לעשות זאת, לא כי הדבר לא היה חשוב בעיניו - אלא כי הוא נוגע לו אישית. "אבא שלי נפטר מהמחלה הזאת לפני שנים רבות, סרטן ריאות, אז כשראיתי שהסדרה נוגעת בזה קיבלתי צמרמורת. אמרתי: 'אולי אני לא אעשה את זה?', הלכתי לאודישן בהרגשה של למה אני צריך להיכנס לזה, אבא שלי נפטר מסרטן - ולקחתי את זה מאוד קשה. אתה מנסה לא להתעסק בדבר שגרם לך להרגיש לא טוב, אבל אמרתי שאשתתף, דווקא בגלל זה. אני שומע שאנשים אומרים שבגלל הסדרה הם עשו בדיקות - זה מעלה את המודעות למחלה וזה חשוב מאוד".

אולג לוין (צילום: פרטי, באדיבות המצולם)
"זרמתי על להיכנס לדמות שהיא בלי תחפושת של 'באד גאי' (בחור רע), פשוט הלכתי על הטבעי שלי" | צילום: פרטי, באדיבות המצולם
 

אתה מגלם את אנדריי, מנהל מועדון סטאנדאפ - תפקיד שונה מהתפקידים הקודמים שלך.
"הייתה לי הקלה במובן מסוים, פשוט זרמתי להיכנס לדמות שהיא בלי תחפושת של 'באד-גאי' (בחור רע), או איזה 'סייקו', הלכתי על הטבעי שלי, פתאום מאוד נהניתי לתת ל'נורמל-גאי' מקום. עשיתי כ-50 פרויקטים במהלך החיים שלי, סדרות וסרטים, ואני רואה שפתאום קיבלתי תפקיד דיי נורמטיבי - ולא תפקיד שהייתי צריך להלביש על עצמי בעקבותיו טיפוס שלוקח ממני המון אנרגיות נפשיות. הדמות ששיחקתי ב'בלו נטלי', 'ניקה' או בכל מיני פרויקטים אחרים, יושבת בתוך הורידים. אתה חוזר מהצילומים, נכנס רגע לסופר לפני שאתה עולה הביתה ופתאום המוכרת אומרת לך משהו לא במקום - אז אתה דופק מבט של סטאס מ'בלו נטלי'. אני עוצר את עצמי ואומר: 'זה לא אני, שנייה' ואני מתנצל: 'זה היה מישהו אחר'. היה לי ממש כיף, נהניתי מאוד".

מה אתה חושב עליו?
"הוא גם רגיש וגם ביזנסמן, אומר: 'את לא עושה עבודה טובה, את לא מצליחה להצחיק את הקהל, יאללה נקסט, יש לי עסק להריץ'. הוא היה מאוד חד, בלי סנטימנטים ואז הוא מגלה שיש לה מחלה קשה ופתאום הלב שלו מתרכך, נפתח, הוא מתחיל להעריץ את הבחורה. הוא מנסה לשמור עליה, להגן עליה. שקר במערכות יחסים וזוגיות יכול להרוס - והיא לוקחת את הדבר למקום מאוד קיצוני בשביל הצלחה בקריירה". 

View this post on Instagram

A post shared by Oleg Levin (@oleglevin10)

בכנות, איך אתה היית מגיב אם היית מגלה שזוגתך פעלה ככה?
"הייתי לוקח את זה קשה, אני בעד אמונה מלאה בזוגיות. למה להיות בזוגיות שיש בה סודות ושקרים? אפילו אם אתה לא עולה על השקר, יש אנרגיות שמסתירים ממך משהו - אנשים רגישים קולטים לפי המבט, שפת הגוף, אינטואיציה בקול, קולטים שמשהו לא בסדר - והדבר הזה פשוט הורס. תהיה עם בן האדם ב-100 אחוזים ותהנה יותר - גם בן/בת הזוג יהנו יותר".

אי אפשר לפספס את הכימיה בין אנדריי ועדי בסדרה - ונראה כי הדבר מתרחש גם בחיים האמיתיים. "ראינו אחד את השנייה אבל אף פעם לא דיברנו - וישר הייתה לנו כימיה ודינמיקה ממבט ראשון, אווירה טובה לגמרי", הוא מספר, "באנו לשם כששנינו לא יודעים ב-100 אחוזים את הטקסטים והתחלנו לאלתר במקום, זרמנו, הייתה זרימה מהאודישן הראשון - גם השני היה מאוד כיפי. לפעמים בצילומים היא הייתה אומרת לי: 'למה אתה לא צוחק? אתה לא מבין את הבדיחות שלי?', אז אמרתי: 'טוב, כנראה צריך לתת פה חצי חיוך, כי אני באמת לא הבנתי את הבדיחה', צחקנו על זה הרבה".

ואיך היה עם שאר הקאסט?
"את זהר שטראוס ועמוס תמם אני מכיר, עבדנו בפרויקטים קודמים,זה קאסט מדהים. גם הבמאים שרון מימון וטל גרניט, המפיק כפיר וייס שהוא חבר ותיק, עבדתי איתו בהרבה פרויקטים והצלם דניאל קדם שאני מאוד אוהב אותו - נתנו הרגשה מהממת בצילומים. היה פשוט כיף".