שני הישגים ישראליים בפסטיבל "סירייס מאניה" הנחשב: הסדרה "בלאדי מורי" של היוצרת סתיו אידיסיס זכתה בפרס הסדרה הקומית הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות הבינלאומי שהתקיים הערב בעיר ליל שבצרפת. גם השחקן יהודה לוי זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו בסדרה "ריקוד האש" שיצרה רמה בורשטיין עבור yes.

טקס הפרסים שנעל את הפסטיבל התקיים הערב ובו הוכרזו הזכיות הישראליות. בסך הכל נבחרו השנה 58 סדרות מ-21 מדינות. שלוש הסדרות הישראליות שהשתתפו - כולן של yes - הן "ריקוד האש", "ילדים ביער" ו"בלאדי מורי". בצוות השופטים בתחרות הבינלאומית הייתה גם השחקנית הישראלית שירה האס, ובחבר השופטים במסגרת תחרות פנורמה הייתה המוזיקאית הישראלית רוני אלטר. גם בשנה שעברה נרשם הישג לשחקנים ישראלים בפסטיבל, כאשר איתמר רוטשילד, שמואל וילוז'ני ואור עמרמי ברוקמן זכו יחד על משחקם בסדרה "הד קולך" של כאן 11.

View this post on Instagram

A post shared by SERIES MANIA Festival (@seriesmania)

"בלאדי מורי", שזכתה כאמור בפרס סדרת הקומדיה הטובה ביותר, היא קומדיה רומנטית שתעלה בקרוב ב-yes של היוצרת סתיו אידיסיס, בהפקת קסטינה הפקות ובבימויו של יוגב יפת ("למה מי מת"). מורי ודנה הן שתי רווקות בנות 35 ושותפות לדירה - האחת מרצה לקולנוע, השנייה רופאת נשים מבריקה. ביחד הן נאלצות להתמודד עם רווקות מאוחרות, תקלות אקראיות, התאהבויות מפתיעות ואיומים על החברות הוותיקה. "בלאדי מורי" גברה על סדרות קומיות מצרפת, נורבגיה, אוסטרליה ופורטוגל. מלבד סלע ולבוב, בסדרה מככבים גם השחקנים שלומי טפיארו, עומר עציון, יורם טולדו, עלא דקה ואביב פנקס. 

לוי גבר בתחרות הבינלאומית של הפסטיבל על שחקנים מסדרות חדשות מדוברות מאוד, כמו "We Own this City" של יוצר הסמויה דיוויד סיימון (שתעלה בחודש הבא ב-HBO), סדרת האימה "התינוק" (גם היא של HBO), "Le Monde De Demain" הצרפתית (הפקה משותפת של ארטה ונטפליקס) ו"הולדתו של דניאל פ. האריס" שמאחוריה עומדים מפיקי "סוף הפאקינג עולם" (של ערוץ 4 הבריטי).

יהודה לוי, מתוך "ריקוד האש" (צילום: yes ו-STING TV)
יהודה לוי ב"ריקוד האש" | צילום: yes ו-STING TV

"Le Monde De Demain" - שמספרת על ימיה הראשונים של להקת ראפ צרפתית ועל סצנת ההיפ הופ במדינה בשנות ה-80 - זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר, ומישל דה סוורט זכתה בפרס השחקנית על "התינוק". בתחרות פנורמה זכתה הסדרה השבדית "הלב האפל".  

"ריקוד האש", שהפיקה Kuma Studios של אלעד קופרמן ושירה מרגלית, היא הפרויקט הטלוויזיוני הראשון של רמה בורשטיין, הבמאית המוערכת מאחורי הסרט "למלא את החלל". יהודה לוי מגלם בה את נתן, בנו הבכור של אדמו"ר מנוח שחי בקהילה חרדית סגורה, ואמור לרשת אותו. היותו של נתן "רב של נשים" גורמת להוקעה שלו מהקהילה, וקשר קרוב שהוא רוקם עם פייגי בת ה-17 (מיה עברין) טורף את כל הקלפים. בין חברי הקאסט נמצאים גם נועה קולר, עידו ברטל, נאיה בינשטוק ונעמי לבוב.

View this post on Instagram

A post shared by Official Yuda Levi (@yuda29)