מאז פרוץ נגיף הקורונה מועדי היציאה של סרטים רבים נדחו לתאריכים בלתי ידועים, ועונות נוספות של סדרת מסוימות אפילו בוטלו לאלתר - דוגמת עונתה הרביעית של "GLOW" וסדרת הנוער "עולם חדש". נראה כי המגפה מצליחה לפגוע גם בלהיטים הטלוויזיוניים הגדולים ביותר, ואפילו הדרמה האהובה של שונדה ריימס, "האנטומיה של גריי", סבלה מההשלכות הבלתי נמנעות.

כבר בסוף עונתה הקודמת "האנטומיה" נאלצה להתמודד עם נזקי הנגיף, ופרקיה האחרונים, שלא צולמו לחלוטין, נגנזו. אבל אם אפשר היה לצפות השנה לפיצוי על העונה מקוצרת - כדאי להנמיך ציפיות. לפי פרסום של המגזין TVLine, העונה ה-17, שרק התחילה, עשויה להיות הקצרה ביותר של הסדרה מאז 2005. לפי הדיווח, נכון לרגע זה מתוכננים בעונה החדשה 16 פרקים בלבד, אם כי הסיפור עוד לא סגור לחלוטין, והמספר יכול בסופו של דבר להיות גבוה או נמוך יותר, תלוי מה יהיה מצב המגפה בהמשך.

בדרך כלל, עונות הסדרה נמתחות על פני 24 או 25 פרקים, כך שבמידה ואכן יהיו בעונה זו 16 פרקים בלבד, מדובר בקיצוץ משמעותי ביותר. עונה כזו קצרה לא נעשתה מאז עונתה הראשונה של הסדרה ב-2005, שכללה 9 פרקים. גם העונה הרביעית של הסדרה הייתה מקוצרת, והורכבה מ-17 פרקים בסך הכל, לאחר שיבושים בלתי צפויים שנגרמו בעקבות שביתת גילדת הכותבים בארה"ב. 

עונה 17, כידוע, עוסקת בנגיף הקורונה ובהשלכותיו בבית החולים הנודע, ומהווה מחווה לעובדים החיוניים ולרופאים שנותנים מעצמם על מנת להציל חיים. הקורונה עומדת ככל הנראה לערער את חייהן של הדמויות כמו שהיא מערערת את חיינו האמיתיים, ובתוך הכאוס הזה - בשורה משמחת אחת בלטה במיוחד בעבור הצופים. מדובר כמובן בחזרתו של דרק שפרד (פטריק דמפסי) בפרק הראשון של העונה, כשהופיע בחלומה של מרדית' גריי (אלן פומפאו), שכידוע הייתה זוגתו לפני שדמותו נהרגה בתאונת דרכים טרגית.

אין ספק שגם אם העונה אכן תתקצר - חזרתו של מקדרימי קצת מפצה על זה, ואף נודע כי הוא יופיע פעמים נוספות בעונה. בראיון איתו, אמר דמפסי כי "זו הזדמנות נהדרת בעבור אנשים, וכמה נהדר זה עבור המעריצים לראות את כולם מתאחדים בדרך המוזרה הזו".