עדכון: לאחר שהתבטא בחריפות נגד מייגן מרקל והטיל ספק בנטיות האובדניות עליהן דיברה במהלך הריאיון המתוקשר עם אופרה ווינפרי, הערותיו של פירס מורגן עוררו סערה ציבורית וגררו חקירה של רגולטור התקשורת בבריטניה. אתמול (שלישי) רשת ITV בה משודרת התוכנית "בוקר טוב בריטניה" דיווחה כי המגיש הוותיק עוזב את התוכנית. דוברת מטעם הרשת מסרה כי "בהמשך לדיונים עם ITV, פירס מורגן החליט כי עכשיו זה הזמן לעזוב את 'בוקר טוב בריטניה'. ITV קיבלה את החלטתו ואין לה עוד מה להוסיף בנושא".

לאחר שהתבטא נגד מרקל בשידור הבהיר מורגן את השקפתו והסביר: "זה לא שלי לפקפק בנטיות האובדניות שלה, אני לא בתוך הראש שלה וזה שלה לומר". בציוץ שפרסם הבוקר (רביעי) בחשבון הטוויטר שלו, כתב מורגן כי "ביום שני אמרתי שאני לא מאמין למייגן מרקל בריאיון שלה לאופרה. היה לי זמן להרהר בדעה הזו, ואני עדיין לא (מאמין לה). אם אתם כן, בסדר. חופש הביטוי הוא גבעה שאני שמח למות עליה. תודה על כל האהבה, והשנאה. אני יוצא לבלות עוד זמן עם הדעות שלי".

צהובון הסאן הבריטי דיווח כי ראשי רשת ITV קיוו שמורגן יתנצל בשידור, אך הוא סירב ועזב, כאמור, את התוכנית. סוזנה ריד, שהנחתה לצידו את התוכנית במשך למעלה מחמש שנים, פתחה את המופע הבוקר והתייחסה לעזיבתו של מורגן באומרה: "זה בהחלט הולך להיות שונה מאוד, אבל ההצגה ממשיכה ואנחנו ממשיכים". היא לא התנצלה בשמו של המגיש.

על פי דיווח של רשת CNN, מייגן בעצמה הגישה תלונה רשמית לרשת ITV בנוגע להתבטאות השנויה במחלוקת של מורגן בדבר בריאותה הנפשית. ב-CNN מבינים כי התלונה של מייגן נוגעת להשפעותיהן האפשריות של ההערות על אחרים, ולאופן בו היא עלולה להוזיל את משמעותן של מצוקות נפשיות. לצד התלונה המדוברת, רגולטור התקשורת בבריטניה הודיע כי התקבלו מעל ל41,000 תלונות על המהדורה של "בוקר טוב בריטניה" ששודרה אתמול, מה שהוביל לפתיחת החקירה המדוברת בנושא - ובהמשך גם להתפטרותו של מורגן מהתפקיד. 

 


פירס מורגן מעולם לא הצניע את דעתו על כל נושא שבעולם, וכשזה מגיע למייגן מרקל - בכלל. מנחה הטלוויזיה הבריטי ידוע בתחביב המפוקפק שלו לצאת נגד סלבריטאים ברשתות החברתיות, ולכן אף אחד לא הופתע כשמורגן השתולל בטוויטר לאחר שידור הראיון המדובר של הנסיך הארי ומייגן מרקל עם אופרה וינפרי. אבל הפעם, מורגן לקח את הזעם שלו צעד אחד קדימה, והביא את התלונות שלו גם למסך - בתוכנית הבוקר "Good Morning Britain" שהוא אחד ממנחיה.

אמש, לאחר שידור הראיון הנפיץ בארה"ב, מורגן גינה את המשדר - בו צפו מעל ל-17 מיליון איש בארה"ב ומעל ל-11 מיליון איש בבריטניה - והוסיף כי הוא לא מאמין לאחת האמירות של מרקל, לפיה היו זמנים בהם היא לא רצתה לחיות. "אני לא מאמין למילה שמייגן מרקל אומרת", הוא אמר. "לא הייתי מאמין לה אם היא הייתה קוראת לי את תחזית מזג האוויר".

המנחים לצדו של מורגן, מנגד, קצת פחות זרמו עם הדעות הנחרצות שלו. סוזנה ריד, שהנחתה לצדו את התוכנית אתמול, הגיבה להערה שפקפקה במצבה הנפשי של מרקל ואמרה למורגן: "זו תגובה פתטית למישהי שהביעה מחשבות מהסוג הזה", ובשידור הבוקר מי שיצא נגדו היה המגיש אלכס ברספורד, מה שהוביל את מורגן לקום מכיסאו ולעזוב בהפגנתיות את האולפן בזמן שידור.

"אני יודע שאתה לא אוהב את מייגן מרקל", אמר ברספורד בטון ענייני. "הבהרת את זה כמה וכמה פעמים. ואני מבין שהיה לך קשר אישי עם מייגן והיא התנתקה ממך, זו זכותה להתנתק ממך אם היא רוצה. האם היא אמרה עליך משהו מאז? אני לא חושב. אבל אתה ממשיך ללכלך עליה". בשלב הזה מורגן עזב את האולפן, כשהוא אומר "אוקיי, סיימתי עם זה".

בתגובה לעזיבה ברספורד אמר: "זו התנהגות שטנית. אני מצטער, אבל פירס יורק אש על בסיס קבוע ואנחנו צריכים לשבת ולהקשיב לזה. מה שהיה אתמול היה ממש קשה לצפייה". מורגן חזר לאחר זמן קצר ואמר: "מה שאנחנו צריכים לעשות זה לדבר אחד לשני באופן מתורבת בהתחשב בזה שאנחנו עובדים באותה התוכנית. לפצוח במונולוג מעליב ודי אישי כלפי אחד הקולגות שלך זו לא הדרך הטובה ביותר לעשות את זה". 

מלבד המגישים שלצדו, עמותה בריטית שעוסקת בבריאות הנפש גינתה גם היא את מורגן על האמירה המבטלת שלו כלפי המחשבות האובדניות של מרקל, ואת ההערה הזאת לקחו ברצינות גם ב-ITV, הרשת שמשדרת את תוכנית הבוקר בהנחייתו. קרולין מקול, מנכ"לית הערוץ, אמרה שמורגן יקרא לשיחת בירור ושהנושא "נמצא בטיפול", אבל לא הרחיבה בנוגע לאופי השיחה. כשנשאלה אם היא עצמה מאמינה למרקל, מקול אמרה: "אני מאמינה לה לחלוטין אבל חשוב מכך - כולם צריכים להאמין לה".