את הזמר פבלו רוזנברג אנחנו רגילים לראות שנים מופיע על הבמות, אלא שבתקופה האחרונה הוא התפוצץ בענק דווקא על מסך הטלוויזיה בסדרה "טיטו ורוחו" מבית HOT שבכיכובו. בריאיון לגלית גוטמן ואילנית לוי, שיתף בהתואר החדש של שחקן שהוא מתהדר בו, העבודה עם הקולגה מגי אזרזר ואחיו שמוליק, ועל הדמיון המפתיע בין הסדרה לחייו האמיתיים.

"טיטו ורוחו" היא בעצם סדרת ספין אוף ל"אורי ואלה" המצוינת, שם גילם רוזנברג את אותה הדמות אבל על תקן שחקן משנה. "אני מופתע מאוד מגודל ההצלחה. ידעתי שזה טוב, כי כשעושים משהו כל כך הרבה שנים וזה אמיתי עם במאי גאון והכתיבה של דנה ושל שפרמן. להתפוצצות של זה אני לא רגיל. אני עף על זה", שיתף.

העשייה של הסדרה לקחה שבע שנים. אפילו עצרתם את הצילומים בגלל ההיריון של מגי.
"לשנה כן. הצוות התפרק, הכל התפרק. היה קשה, כמעט לא השלמנו את זה. נורא התעקשנו והיה לנו מזל שיואב גרוס המפיק הוציא מהכיס".

איך הרגשת כשאמרו לך שרוצים אותך לסדרת ספין אוף ואתה בתפקיד הראשי?
"הרגשתי שאין לי מה להפסיד, כי לא היה לי את הנטל להוכיח שאני שחקן טוב. מקסימום יגידו שהסדרה טובה והשחקן גרוע. הם בחרו בי ואני הסכמתי. כשאני כבר מסכים לעשות משהו, אז אני באמת מקצוען אבל לא על גבול הפרפקציוניסט. נתתי לבמאי לקחת אותי לאן שהוא רוצה, הבנתי שאפילו שאני השחקן הראשי אין לי 'סיי' על כלום. הייתי רב איתו בהתחלה מלחמות חורמה, אבל ברגע ששחררתי היה לי קל".

לצדו של רוזנברג בסדרה, משחקת מגי אזרזר וההופעה של השניים כל כך אייקונית, שהם כבר קיבלו חיקוי משלהם ב"ארץ נהדרת". "כמות המכות שאני חטפתי ממנה שבכלל לא כתובות בתסריט. כל שנייה היא רצתה להוריד לי כאפות או לצבוט, כנראה יש לה חוסרים מהבית שקותי לא מסכים", הסביר על הקולגה.

זו סדרה קשוחה, יש שם כמה סצינות לא פשוטות.
"קשה לי לצפות בזה. קשה לחיות את זה גם, היא פוצצה אותי והייתי בלי חולצה היא מרביצה באמת. עכשיו חייבים טייק או שניים כי כבר רואים שאני מפוצץ ולא חלק. בסוף היא דפקה לי סטירה ושברה לי שן".

איך הוחלט על הליהוק של אחיך שמוליק לסדרה?
"שחקן נדיר, הוא השחקן במשפחה. שפרמן עשה אודישנים לעשרים שחקנים, מתוכם עשיתי מאצ'ינג עם עשרה ואמרתי שכולם מעולים. אז הוא אמר לי: 'שניה לפני שאני מחליט, תביא את שמוליק', לא חשבתי שהוא יסכים ואז שכנעתי אותו עם כל מיני חרטוטים. הוא עשה הקראה ואמרו לו 'התקבלת', אכל אותה".

איך זה לעבוד איתו על הסט? זה יחסי כוחות שונים מאשר במוזיקה.
"הרבה דברים בסדרה מומצאים, אבל הרבה גם לא. כשיש לנו סצנות שלנו, אחד על אחד, נניח שאני כועס או הוא מאוכזב ממני, אנחנו לא מדברים ככה באמת בחיים. גם אם יש משהו, אנחנו מסתירים את זה בשביל לא לפגוע. בסדרה הוא היה אומר לי דברים קשים והייתי לוקח את זה אישית, זה כבר לא השחקן, זה אני פבלו. לפעמים היה בא לי להרוג אותו, אבל שרדנו את זה יפה".

חלק מרכזי בסדרה, הוא העלילה על גרושתו של צוקי, הדמות שמשחק רוזנברג. היא לוקה בדיכאון קשה ומנסה להתאבד, אירוע שנכתב לפני שקרה לזמר בחיים האמיתיים כשגרושתו שמה קץ לחייה. "הייתה ארוחת שישי ב-30 לנובמבר, שזו הייתה אזכרת שנה לאמא שלי ואמרתי לה: 'אל תשאלי, עשיתי מאצ'ינג עם קרן מור', לשחק את התפקיד של סמדר. היא התעניינה וחששה שיחשבו שהיא דיכאונית, אחרי ארבעה ימים היא שמה קץ לחייה ואז זה התגלגל כבר למקומות אחרים", שיתף בכאב.

יש בסדרה עוד נקודות דמיון שמרגשות את רוזנברג כפי שהוא חשף: "אני המום מכמה דברים נכתבו בסדרה ואז קרו במציאות, הכל התערבב. הרבה פעמים אני רואה את זה ובוכה, מתפרק. בפתיחה של פרק חמש שמו תמונות שלי ושל שמוליק שהיינו ילדים בבית שאן, בכיתי חצי שעה".