כל ילידי הניינטיז המאוחרים, בואכה תחילת המילניום, לא יכלו שלא להתרגש מהאיחוד הזה: הקאסט של סדרת הנוער "איי קרלי" ("iCarly") הודיע שיצלם עונה נוספת, כמעט עשור לאחר סיומה ב-2012. בחידוש, שסוף סוף קיבל תאריך רשמי ויעלה ב-17 ליוני בשירות הסטרימינג האמריקאי פרמאונט פלוס, ישתתפו השחקנים מירנדה קוסגרוב, ג'רי טריינור ונייתן קרס (קרלי, ספנסר ופרדי, בהתאמה), בעוד ג'נט מקארדי, שגילמה בסדרה המקורית את דמותה של סאם, מיהרה להודיע שלא תיקח חלק בפרויקט. לתפקיד הארפר, החברה הכי טובה החדשה של קרלי שהיא גם שותפתה לדירה, לוהקה השחקנית לייסי מוסלי - שבימים אלה נמצאת תחת מתקפה גזענית באינסטגרם ובטיקטוק.

המגיבים, שהתאכזבו לגלות שמקארדי לא צפויה לשוב ולגלם את דמותה של סאם, לא הסתפקו בלהביע את אכזבתם על כך שהשחקנית שאהבו לא חוזרת לאיחוד - אלא פתחו במתקפה ממוקדת על מוסלי, לאחר שגילו לתדהמתם שלתפקיד החברה הכי טובה לוהקה שחקנית שחורה. מעריצים רבים מחו על כך שמדובר בשחקנית שחורה, וחלקם אף השתמשו במילת ה-N הידועה לשמצה. אחותה של מוסלי, כך מתברר, היא הראשונה ששמה לב למתקפה. "זה שאחותי נאלצה לראות את זה שבר אותי", צייצה השחקנית. "אני לא יודעת מה לא בסדר אתכם. אתם צריכים לחפש עזרה". בציוץ נוסף היא הדגישה: "מחקתי הרבה תגובות אבל הן ממשיכות להגיע בכל פלטפורמה. להיות אישה שחורה זה מתיש. כולנו ראויים לטוב יותר".

מוסלי לא הסתפקה בציוצים בטוויטר והעלתה גם סרטון לעמוד האינסטגרם שלה. "היי! אני מגלמת את הארפר ב'איי קרלי'. אני לא מחליפה את סאם", היא הסבירה. "תעופו מהתגובות שלי עם הבולשיט הגזעני הזה. אתם תיחסמו ולא תראו אותי לעולם". גם בהפקה כמובן לא אהבו את התגובות הגזעניות, ומיהרו לפרסם הצהרה רשמית. "'איי קרלי' גאה להיות מגוונת אתנית, לא רק בצוות שלנו אלא גם בקאסט. לאחרונה ראינו דיווחים על גזענות כלפי אחד מחברי הקאסט שלנו, וזה לא מקובל", כתבו שם, "בבקשה תחשבו על המילים שלכם, וקחו זמן להבין איך הדברים שאתם אומרים יכולים להשפיע על אחרים". 

קוסגרוב עצמה שיתפה את ההצהרה מטעם ההפקה, והוסיפה: "אני מרגישה שדואגים לי בעבודה שלי, הם האנשים הכי טובים". בדומה אליה, גם טריינור וקרס פרסמו את אותה הודעה ויצאו להגנתה של מוסלי. העונה החדשה של "איי קרלי" תכלול 13 פרקים וצפויה לעלות ב-17 ביוני, כשנכון לרגע זה לא ברור האם היא תהיה זמינה לצפייה בארץ. מלבד שלושת השחקנים הראשיים שחוזרים לתפקידיהם, ומוסלי שלוהקה לדמותה של הארפר, גם השחקנית ג'יידן טריפלט תצטרף לקאסט בתור מיליסנט, בתו החורגת של פרדי.

View this post on Instagram

A post shared by Nathan Kress (@nathankress)