לפני מספר חודשים הורשעה השחקנית לורי לוקלין (דודה בקי מ"צער גידול בנות") ובן זוגה, מעצב האופנה מוסימו ג'יאנולי, בגין תשלום של כחצי מיליון דולר במטרה לאפשר לבנותיהם להתקבל לאוניברסיטה בדרום קליפורניה. בעקבות שערוריית ההונאה ולאחר עסקת טיעון שנחתמה בבית המשפט בבוסטון, לוקלין עתידה לרצות מאסר של חודשיים, בנוסף ל-100 שעות עבודות שירות ותשלום קנס על סך 150 אלף דולר, ואילו ג'יאנולי נידון למאסר של חמישה חודשים, יחד עם 250 עבודות שירות וקנס של רבע מיליון דולר.

אמש (שישי) אושר גזר דינם של השניים בבית המשפט, ולוקלין נתנה הצהרה בה התייחסה ראשונה לנושא. "הלכתי עם תוכנית להעניק לבנותיי יתרון לא הוגן בתהליך קבלתן לקולג'", אמרה השחקנית במהלך שמיעת גזר הדין. "בכך התעלמתי מהאינטואיציה שלי ואפשרתי לעצמי לסטות מהמצפן המוסרי שלי. חשבתי שאני פועלת מתוך אהבה לילדותיי, אבל במציאות זה רק ערער והפחית את היכולות וההישגים שלהן".

לדבריה, כעת מבינה השחקנית שההחלטה שלה סייעה בהחמרת חוסר השוויון שקיים בחברה. "הלוואי והייתי יכולה לחזור בזמן ולעשות דברים אחרת, אני יכולה רק לקחת אחריות ולהתקדם", הודתה כשקולה נסדק והחלה לבכות. "אני מצטערת, באמת", אמרה בזמן שהיא מנגבת דמעות מפניה. "אני מוכנה להתמודד עם ההשלכות ולתקן את המצב".

גם ג'יאנולי הודה באשמה והתייחס בזמן שמיעת גזר דינו בצער עמוק על הפגיעה שמעשיו גרמו לבנות משפחתו, "אני לוקח אחריות מלאה על התנהלותי. אני מוכן לקבל את ההשלכות ולהתקדם עם הלקחים שלמדתי מההתנסות הזו".