לפני שיצאה "מאחורי עיניה", המותחן הרומנטי החדש של נטפליקס, חשבנו שהדבר המעניין ביותר בסדרה הוא ההופעה של בתו של בונו, איב יוסון, בתפקיד הראשי. אבל מהר מאוד הגיעו הביקורות בכלי התקשורת העולמיים והתגובות ברשתות החברתיות, והתברר שטעינו - הסוף של הסדרה הפך להיות כל כך מדובר, שרבים בכלל פספסו את העובדה שלאחת הכוכבות שלה יש ייחוס משפחתי מפואר שכזה.

חמשת הפרקים הראשונים של "מאחורי עיניה" מתנהלים כמו סיפור שכבר התרגלנו לראות - משולש רומנטי, נישואים מתפוררים וסודות שמאיימים להיחשף. ולמרות שבפרקים האלה הופיעו לא מעט רמזים לסיום המדובר של הסדרה, אף אחד מהם לא היה יכול להכין את הצופים לטוויסט העל-טבעי.

אז מה בדיוק קורה שם? "מאחורי עיניה" מתחילה בפגישה מקרית בין לואיז (סימונה בראון), אם גרושה שעובדת במשרה חלקית במשרד של פסיכיאטרים לבין דיוויד (טום בייטמן), שמתגלה בתור הבוס החדש שלה. הכימיה ביניהם ניכרת כבר בערב הראשון, ובהמשך לואיז מגלה לא רק שטום הוא הבוס שלה, אלא גם שהוא נשוי לאדל (יוסון). משם, היא מתחילה לפתח שתי מערכות יחסים מקבילות עם בני הזוג - רומן עם דיוויד וחברות עם אדל, אותה אדל עצמה יוזמת. החברות הזאת מתחילה כשהשתיים נתקלות אחת בשנייה ברחוב, וכבר אז ברור שלא מדובר בצירוף מקרים, ושאדל ידעה להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. איך? גם דיוויד תוהה בדיוק את אותו הדבר.

הסיפור כולל דמות נוספת שאנחנו זוכים להכיר בפלאשבקים לעברה של אדל במוסד למתמודדי נפש, שם היא פוגשת את רוב (רוברט אראמאיו), צעיר מכור לסמים שמגלה בה עניין מיוחד. החיבה של רוב לאדל גובלת באובססיה, והוא עצמו לא מכחיש שהוא היה רוצה את החיים שלה, ושואל אותה איך זה להיות יפה ועשירה. כשהוא מכיר את דיוויד, רוב גם לא מסתיר את העובדה שהוא חושב שמדובר בגבר מושלם. רוב רוצה את החיים של אדל, ובסופו של דבר הוא גם מקבל אותם.

למחשבות של רוב אנחנו מתוודעים דרך היומן האישי שלו, שאדל מעניקה ללואיז כדי ללמד אותה איך לשלוט בביעותי הלילה שלה. אבל למעשה, אדל היא לא אדל, אלא רוב עצמו, שמעניק ללואיז את המחברת על מנת ללמד אותה את אותה הטכניקה שאפשרה לו להתגורר בגוף של אדל ולהשתלט על החיים שלה. אדל חושפת בפני רוב שהיא יודעת לבצע את מה שנקרא "מסע אסטראלי", שהוא למעשה חוויה חוץ גופית בה הנפש מתנתקת מהגוף. מסע אסטראלי אינו המצאה של הסדרה (או הספר עליו היא מבוססת), ומדובר באמונה נפוצה שהנפש יכולה לרחף מעל הגוף, בעיקר בחוויות שעל סף המוות, בזמן מדיטציה, הזיות חום וכדומה.

אבל "מאחורי עיניה" לוקחת את הרעיון של המסע האסטראלי צעד אחד נוסף, כשבפרק האחרון נחשף שרוב ואדל השתמשו בטכניקה הזאת כדי להחליף בין הנשמות שלהם. רוב הוא זה שמעלה את האפשרות, מספר לאדל שהוא קרא על כך, ולאחר שהם מצליחים, הוא הורג אותה על מנת לתפוס את מקומה, ומלמד את לואיז את אותה הטכניקה כדי שיוכל לעשות לה את אותו הדבר, כך שבסיום הסדרה הוא מבצע חילופי נשמות איתה, הורג את גופה של אדל עם הנשמה של לואיז בתוכה ועובר להתגורר בגופה של לואיז, בו הוא מתחתן עם דיוויד שוב.

כשמתגלה הטוויסט, הוא מסביר לא מעט מהרמזים המקדימים - הסצנות בהן אדל צורכת סמים קשים, הרגעים בהם היא מתעוררת בבהלה וכל הפרטים שהיא יודעת על חייו של דיוויד, כי רוב ממשיך את החוויות החוץ גופיות ומשתמש בהן כדי לעקוב אחר דיוויד ולצפות בו ובלואיז ברגעים אינטימיים. 

מאחר שמדובר בחתיכת ספוילר, וגם סוף שמסובך להסביר, התגובות ברשתות החברתיות על סופה של "מאחורי עיניה" לא נידבו יותר מדי פרטים, אלא בעיקר אמוציות, כמו: "מי שחשב על הסיפור הזה צריך ללכת לטיפול", "מה לעזאזל ראיתי עכשיו" והרבה אימוג'יז של מוחות מתפוצצים, כשהדעות עליה נעות בין המלצות חמות לבין אמירות שמדובר בסדרה מביכה שמורידה את הסטנדרטים של נטפליקס. אבל לפחות על דבר אחד אפשר להודות ליוצריה - שחסכו מאיתנו סצנה מזוויעה מהספר בו אדל (כלומר רוב) הורגת חתול של אישה שהיא חושדת שמעוניינת בדיוויד. בסדרה אותו החתול מופיע, אבל נשאר בריא ושלם. יש גבול למה שעוד אפשר לסבול אחרי 2020.