השחקן מייקל קנת' וויליאמס, ששיחק את דמותו של עומאר ליטל בסדרת הטלוויזיה "הסמויה" מ-2002 עד 2008, נמצא אמש (שני) מת בדירתו בניו יורק והמשטרה המקומית בודקת את האפשרות שמותו נגרם ממנת יתר. הוא היה בן 54. הסוכנת שלו אמרה לאתר המגזין "הוליווד ריפורטר" כי "המשפחה מודיעה בצער עמוק שמייקל הלך לעולמו ומבקשת לשמור על פרטיותה בשעה שהיא מתמודדת עם האובדן הבלתי נתפס".

וויליאמס קיבל השנה מועמדות לפרס האמי על תפקידו בסדרת האימה של HBO "ארץ לאבקראפט". תפקידו הזכור ביותר היה זה של עומאר ב"הסמויה", ובין השנים 2010 ל-2014 הוא גילם את אלברט "צ'וקי" ווייט בסדרה "אימפריית הפשע". בנוסף, וויליאמס שיחק בעשור האחרון בין השאר בסרטים "12 שנים של עבדות" (2013) ו"מידות רעות" (2014), וגם במיני-סדרה המוערכת "כשהם רואים אותנו".

וויליאמס נולד בברוקלין והחל את הקריירה שלו על הבמה כרקדן שעבד עם מוזיקאים כמו מדונה, ג'ורג' מייקל ומיסי אליוט. אחד מתפקידי המשחק הראשונים שלו היה בסרט שבו כיכב לצד הראפר טופאק שאקור באמצע שנות ה-90. "הסמויה", הסדרה עטורת הפרסים של דיוויד סיימון, הייתה זו שהפכה אותו לכוכב מוערך, בזכות תפקידו כעומאר ליטל, עבריין גיי מחוץ לארון, שנחשב אז פורץ דרך על המסך הקטן. סיימון כתב עליו הלילה בטוויטר: "אני עצוב מדי מכדי לומר את כל מה שצריך להיאמר. מייקל היה אדם מן השורה הראשונה וכישרון נדיר, ובמסענו המשותף הגיעו לו תמיד המילים היפות ביותר. היום המילים האלה מסרבות לבוא". 

בגיל 25, וויליאמס נקלע לקטטה בבר בקווינס, שבמהלכה נחתך בפניו ונותר עם הצלקת הגדולה במצחו שהפכה לסימן היכר שלו. הוא נהג לומר שהצלקת גרמה לבמאים להציע לו תפקידים של גנגסטרים וגברים אלימים ושינתה את מהלך הקריירה שלו. 

ב-2015, אמר וויליאמס ל"גרדיאן" הבריטי כי לקח לו שנים להתמודד עם ההצלחה שהגיעה בעקבות "הסמויה", ובכמה הזדמנויות הוא סיפר על מאבקו המתמשך בהתמכרות לסמים. "התפקיד של עומאר היה משהו שברחתי אליו", אמר, "היום העבודה שלי לא מגדירה אותי. זה מה שאני עושה, לא מי שאני. זו הבנה שיש לי עכשיו ולא הייתה לי בעבר". לפני כשנתיים אמר ל"ניו יורק טיימס" כי הוא ראה שינוי ביחס ללהט"בים בשכונות כמו זו שבה גדל לאחר ששיחק את עומאר: "ראיתי הרבה הומופוביה בקהילה שלי ועומאר בהחלט עזר לרכך את מכת ההומופוביה שם. הוא פתח דיון חדש, לגמרי". לאחרונה הוא סיים לעבוד על כמה סרטים ודווח כי עמד להתחיל צילומים לסרט נוסף. וויליאמס הותיר אחריו את בנו, אייזיה.