הסדרה החדשה של נטפליקס, "שמיים אדומים", הפכה למדוברת במיוחד עוד לפני עלייתה למסך משתי סיבות (מוצדקות למדי, יש לומר): ראשית, היא הגיעה אלינו הישר מיוצר הלהיט העולמי שאהוב במיוחד גם על הישראלים, "בית הנייר" - מה שכבר הפך אותה למסקרנת; והכי חשוב, מככבת בה לא אחרת מלאלי אספוסיטו, שהייתה למושא ההערצה של מיליוני ילדות בימי "כמעט מלאכים". אספוסיטו היא כנראה השחקנית המוכרת ביותר מהקאסט של "שמיים אדומים", אבל לצידה מככב שחקן שלגמרי עומד להיות הדבר הגדול הבא בטלוויזיה: הוא אמנם לא הגיע לרמת הפרסום שלה - אבל כפי שזה נראה עכשיו, הוא צועד בכיוון הנכון.

אם צפיתם כבר בפרקיה של דרמת הפשע החדשה, אתם בטח כבר מניחים שאנחנו מדברים על מיגל אנחל סילבסטר, הלא הוא מוזס. על העובדה שדמותו איננה דמות חיובית אפשר להסכים בלי היסוס: השחקן מגלם גבר אלים שעובד כסרסור בעל עוצמה בטנריף, ומעלליו לאורך הסדרה, איך לומר, אינם נעימים לצפייה: הוא סוחר בנשים למטרות מין, מענה בחורה בכך שהוא נועל אותה בקופסה, ואף מאיים שיקרע את פטמותיהן של נשים שלא יצייתו לדרישותיו. הוא מפחיד ומאיים, אין ספק - אבל צריך להודות: אי אפשר להסיר ממנו את העיניים.

ככל הנראה תופתעו לשמוע ששאיפתו המקורי של סילבסטר בכלל לא היה להיכנס לעולם המשחק: אחרי שפציעה סיכלה את חלומו להפוך לטניסאי מקצועי, נאלץ סילבסטר לחשב מסלול מחדש - ומשם הכל היסטוריה. בישראל הוא אמנם נחשב עוד לאנונימי למדי, אבל בספרד הוא כבר פנים יחסית מזוהות מאז שלוהק לתפקיד ראשי באופרת הסבון המקומית המצליחה "Velvet". הסדרה המדוברת, שמתרחשת בחנות כלבו בשנות ה-50, עוקבת אחרי סיפור האהבה בין אלברטו (סילבסטר), בנם של בעלי החנות, לבין התופרת אנה. כאן אמנם לא שמענו עליה יותר מדי, אבל "וולווט" הפכה ללהיט בינלאומי, השיקה ספין אוף, וכמובן שידרגה את התדמית המקצועית של סילבסטר עצמו. "שמיים אדומים" איננה הפעם הראשונה שלו בנטפליקס. לפני כן, השתתף סילבסטר באחת הסדרות הנועזות ביותר של שרת הסטרימינג, "Sense8", בה גילם את ליטו רודריגז, שובר לבבות מקסיקני שניהל מערכת יחסים סודית עם גבר.

עם התפקיד החדש והמסקרן ב"שמיים אדומים", בתוספת העובדה שלמרות היותו ספרדי השחקן דובר אנגלית שוטפת - לא ברור איך ולמה הוליווד עדיין לא גייסה אותו לשורותיה. אבל אם נביט לרגע בקריירה הנוסקת של רגה ז'אן פייג', כוכב "ברידג'רטון" שהשתתפותו בלהיט של נטפליקס הפכה אותו לשם לוהט בתעשייה, נראה שהרגע בו העולם יגלה את סילבסטר לא רחוק מלהגיע. אחרי הכל, הוא גם עומד להשתתף בעונה החמישית והמצופה של "בית הנייר" - אז ככל הנראה לא תוכלו להתחמק ממנו.

ואם עוד לא יצא לכם לצפות בסדרה החדשה ואתם לא ממש מבינים על מה כל המהומה, זה בשבילכם: "שמיים אדומים" מספרת את סיפורן של שלוש נשים בתעשיית המין - קורל (ורוניקה סאנצ'ז), וונדי (אספוסיטו) וג'ינה (יאני פארדו) - שמוצאות את עצמן במנוסה לאחר שנמלטו מהסרסור שלהן. סילבסטר מגלם, כאמור, את מוזס, אחד משני אחים ערמומיים שהוטל עליהם לצוד את שלוש הנשים.