מה הופך את "בואו לאכול איתי" לממתק הממכר שהיא? כנגד ארבעה אלמנטים דיברה תורה: הליהוקים המדהימים, ההשחרות הקשות, הקריינות הקורעת והפורמט המצוין. העונה החמישית של הסדרה האהובה כבר ממש מעבר לפינה ותגיע למסך ב-1 באוגוסט בעונת יחידים (ואגב, היא תהיה על טהרת האוכל הכשר). מכיוון שאנחנו אוהבים אתכם, ויודעים שכבר אי אפשר לחכות, אספנו ארבע המלצות שיעזרו לנו להירגע עד שהעונה החדשה תואיל בטובה להגיע.

אינסטנט הוטל | 2 עונות, 18 פרקים

סוג של "בואו לאכול איתי" גרסת ה-Airbnb. "אינסטנט הוטל" היא תחרות זוגות מכל רחבי אוסטרליה, בה כל הזוגות הם גם בעליה הגאים של דירה להשכרה לטווח קצר. הם עוברים בין הדירות להשכרה של כל המשתתפים, וכמיטב המסורת מדרגים את חבריהם על עיצוב הדירה, מיקומה, המחיר שלה ופעילויות הפנאי שאפשר לעשות באזור. בעלי הדירה המדורגת במקום הגבוה ביותר זוכים בתחרות - וכן, זה טוב ממש בדיוק כמו שזה נשמע. יש שם השחרות מכאן ועד הודעה חדשה, מתמודדים מטריפים (אם ובת שגרות באזור שנקרא בונדי ביץ', ועל שמו קיבלה הבת את השם בונדי? נו מה), ועוד קצת השחרות. והשארנו את הטוב ביותר לסוף: היא משודרת בנטפליקס וזמינה לבינג'. 

 

טיול לחמישה | 5 פרקים

זה חד משמעית הדבר הכי טוב שיצא אי פעם מערוץ הטיולים. אנחנו מודעים לכך שזו לא בהכרח מחמאה, אבל תסמכו עלינו במקרה הזה. חמישה ישראלים שאינם מדריכי טיולים בשום צורה נשלחים לנאפולי, ונדרשים להעביר בה יום סיור מודרך בן שלוש תחנות, ולנסות ולקבל עליו את הניקוד הגבוה ביותר. עם ליהוקים מדהימים שאנחנו נהיה חייבים לראות בעוד פורמטים, כמו חנית "אני כוסית בגוף של בחורה לא רזה" או רחל "זוהי דעתך והיא לא מקובלת עליי", הם מג'נגלים בין לאהוב ולשנוא זה את זה בתוך שניות, לריב על כל מה שזז וגם, בין לבין, לראות קצת את נאפולי. הדבר היחיד שכן קצת חסר פה זו קריינות דומה לזו של שי אביבי, שהייתה מעלה את כל האירוע עוד רמה אחת למעלה, אבל אנחנו אנשים סלחנים. חמשת הפרקים זמינים לצפייה במלואם ביוטיוב.

 

ארבע חתונות | 7 פרקים

ברוכים הבאים לפינה הכי נידחת של הריאליטי הישראלי (כמה נידחת? בהצלחה עם למצוא את שבעת הפרקים שלה ברשת). כזאת שלא ניזונה מתוכניות אחרות, אלא מזינה אותן. הפורמט של "ארבע חתונות" נשען על תמצית הקסם של "בואו לאכול איתי" - לרדת על אוכל של אחרים - ומשדרג אותו בעוד כמה רבדים: לרדת על אירועים, לרדת על שמלות כלה ולרדת על טעם של אנשים באופן כללי. 

"ארבע חתונות" מעניקה לשורת כלות נרגשות את האפשרות לצפות באירועים אחרים רגע לפני הערב הגדול של חייהן, וכדי שמישהי מהן תזכה בפרס - הן גם יצטרכו לטנף אחת על השנייה מאחורי הקלעים ולחפש את התלונות הכי קטנוניות שיש. חוץ מזה, קאדר הדמויות האקסצנטרי שלה חשף אותנו לראשונה לתופעות כמו גל שמרון (שהשתתפה גם בעונה האחרונה של "בואו לאכול איתי") ושמחה גואטה, שמכריזה בגאווה ש"הקבב עולה לי". אם להחיות פורמט שלא מספיק הצליח כאן, אז את זה בבקשה.

 

MKR המטבח המנצח | 35 פרקים

נכון, אף אחד לא בא לראות את "בואו לאכול איתי" בשביל האוכל, אבל בינינו - אפשר להודות שגם זה אחד מהחלקים המהנים. כלומר, במיוחד כשהם מפשלים בענק, אבל גם כשלא. אם עוד לא מאסתם בריאליטי אוכל (אנחנו יודעים שאנחנו לא), ואיכשהו פספסתם את העונה השנייה של "המטבח המנצח" – שגם היא מתבססת על טהרת הדירוג של המשתתפים את עצמם - זה הזמן להשלים אותה: הרמה גבוהה, המתמודדים מתוקים, ורותי ברודו היא רותי ברודו. צריך עוד?