נאום המלך (2010)

לפני שעשה את האסון הקולנועי שנקרא "קאטס", הבמאי טום הופר זכה בפרס האוסקר לבמאי הטוב ביותר על "נאום המלך", סרט דרמה תקופתי וסימפטי מאוד בכיכוב קולין פירת'. הסרט מתמקד בסיפורו של ג'ורג' השישי - אביה של המלכה אליזבת' השנייה - שסובל מקשיי דיבור וחרדת במה. ג'ורג', בדרכו להפוך למלך, יצטרך, בין השאר, לעמוד מול ממלכה שלמה ולנאום. אז רגע לפני שאתם שולחים לטום הופר מכתבי נאצה על "קאטס", ממליצים לכם להיזכר שהוא גם עשה דברים טובים פעם, ושזה בכלל לא פשוט להיות מלך.

הכתר ( - 2016)

כן, אנחנו יודעים, זה ממש אובייס, אבל אי אפשר לעשות רשימה כזו בלי להכניס את "הכתר". סדרת הדרמה התקופתית הזו על שלטונה של המלכה אליזבת' השנייה היא אחת מהמדוברות ביותר של נטפליקס. העונה השלישית של הסדרה, שעלתה בנובמבר האחרון, קפצה לשנות השישים ועוררה הרבה עניין סביב הצטרפותן של שחקניות כמו אוליביה קולמן בתור אליזבת' והלנה בונהם קרטר בתפקיד אחותה, הנסיכה המגניבה הראשונה אי פעם, מרגרט. אבל היהלום האמיתי שבכתר (סליחה) היה כשהסדרה הציפה מחדש את קיומו של סרט דוקומנטרי של ה-BBC, שצולם כדי לשפר את תדמית משפחת המלוכה וקיבל מהם תגובות כל כך שליליות, שהיום מאוד קשה למצוא אותו. וכמו "נאום המלך", גם "הכתר" תגרום לכם קצת לרחם על מי שנולדו לחיים הכי נוחים בעולם, אבל גם חיים שאי אפשר אף פעם באמת להימלט מהם.

בית וינדזור (2017)

אם עייפתם מהכבדות של דרמות תקופתיות על משפחת המלוכה, "בית וינדזור" היא המרעננת הרשמית של הז'אנר. מדובר בסדרת קומדיה כיפית ושנונה שעושה פרודיה על משפחת המלוכה, ומציגה את חייהם בהומור פרובוקטיבי, חצוף ואבסורדי. זה כנראה לא הקאפ אוף טי של המלכה אליזבת', אבל אנחנו דווקא נהנינו.

ורסאי (2015)

סדרה שנוצרה בהפקה אמריקאית-קנדית-בריטית-צרפתית (קולוניאליזם טלוויזיוני? אתם אמרתם) ומתרחשת במאה ה-17, בתקופת שיפוצי ארמון ורסאי תחת שלטון של לואי ה-14. לפני שעלה למלוכה, לואי ה-14 ראה במו עיניו איך העם מורד בשלטון אמו, ומנסה באמצעות תחבולות ומזימות שונות למנוע התקוממות דומה נגדו. הסדרה עשתה רעש בעיקר תכניה הג'וסיים שכוללים תככים, סקס ופטישים מיניים, ואם זו לא סיבה לצפות בה - אנחנו לא יודעים מה כן.

הדוכסית (2008)

סרט דרמה בכיכובה של קירה נייטלי - שחקנית שתמיד נראית כפסע מלהיות מוכתרת לאבירה או משהו - המבוסס על חייה האמיתיים של ג'ורג'ינה קוונדיש, הדוכסית מדבונשייר, וחייה מלאי התהפוכות. אם אתם לא בקיאים באותם מאורעות מהמאה ה-18, ממליצים לכם לא לפתוח ויקיפדיה אלא לתת לסרט להפתיע אתכם. בלי לספיילר יותר מדי, מובטחות לכם 110 דקות סוחפות של בגידות, רומנים סוערים והרבה טוויסטים מפתיעים.

דיאנה: במילותיה שלה (2017)

ונסיים בדבר האמיתי - סרט דוקו על הנסיכה דיאנה, שכולל הרבה צילומים נדירים שלה ועורר מהומה מצד משפחת המלוכה, שטענו כי מדובר בפגיעה בפרטיות שלהם. מהסרט יצאו הרבה ציטוטים צהובים שסיפקו הצצה יוצאת דופן לחייה האישיים של דיאנה, כולל חיי הנישואים האומללים שלה עם הנסיך צ'רלס, שמצליחים אולי להסביר חלק מהתנאים שבגללם עזבו מייגן והארי - שראה בילדותו איך העיתונים באנגליה רודפים את אמו עד מוות - את בית המלוכה. ובנימה פחות רצינית, החיים שלנו מתחלקים ללפני ואחרי ששמענו את הנסיכה דיאנה מתארת איך תפסה את בעלה מנהל שיחת סקס טלפונית עם הפילגש שלו בשירותים.