אחרי שבוע שידורים חיים ראשון שהתחיל מגומגם בלשון המעטה, "אקס פקטור" חזרו השבוע בכוחות מחודשים ועשו את מה שיודעים לעשות בהפקה הזאת בצורה הכי טובה - ללמוד מטעויות. שלושת הפרקים בהם צפינו השבוע היו מהודקים, מעניינים ובעיקר הביאו לנו כמה מהביצועים הכי מטורפים שיצא לנו לראות העונה.

זה היה כמו לצפות בתכנית שונה לחלוטין - החל מבר רפאלי שזנחה את רוב המניירות הרובוטיות, השתחררה ואפילו הצליחה לגרום לנו לחייך בכמה רגעים. אנחנו לא בטוחים מה קרה, יכול להיות שזה בגלל שהיא לבשה מכנסיים השבוע, אבל בכל מקרה שמחנו מאוד לגלות שלבר יש גם צד אנושי שהיא יכולה להפעיל מדי פעם.

בר רשמה השבוע גם הצלחה בתור משכינת השלום בשולחן השופטים ולמרות שלא היו הרבה הסכמות בתחילת השבוע, הריבים בשולחן השופטים קיבלו פרופורציות, השבח לאל. הויכוחים היו ענייניים יחסית ובעיקר הצלחנו לשמוע את דעתו של כל שופט בנפרד ובטונים שפויים, וכמה שאנחנו אוהבים את ההתקוטטויות בשולחן כשהן נראות ככה, אלו הרגעים הכי כיפיים בתכנית. מלבד, כמובן, הנטייה של המתמודדים של עברי לקרוץ לעבר הקהל.

ואם כבר הנבחרת של עברי, עבר המון זמן מאז שראינו אוסף כשרונות כל כך מעניין וכל כך מגוון בנבחרת אחת. נכון, הדרך שלהם לא הייתה חלקה לחלוטין, אבל מדובר גם בקבוצה שהציגה הכי הרבה שינוי לאורך התכנית. אנחנו מתמוגגים מכל עיבוד חדש של אלירז זאדה, שתמיד דוחף את עצמו לגבולות חדשים. אולי הבחירה ב"כל הזמן הזה" הייתה לא טובה אבל הוא כבר כיפר על זה ברביעי כשיצא לבמה עם ביצוע מרגש ל-"Sorry" של ג'סטין ביבר, שהפך בידיים שלו לבלדה מרסקת לבבות.

עוד מתמודדת שהתחילה את השבוע לא טוב הייתה עדן אלנה, שהמשיכה בקו השירים המבוגרים יחסית עם ביצוע שקיבל נזיפה חמורה כל כך משירי שהיינו בטוחים שהיא תצטרך ללכת למשרד המנהל. גם עדן נזכרה להתעורר אתמול עם שיר של איימי וויינהאוס, שמחנו לראות את הצמידים והצמות חוזרים יחד עם הגישה המשוחררת שגרמה לקהל להתאהב בה עוד באודישן הראשון שלה.

את השינוי הכי משמעותי בביצועים, ובעצם את העלייה הכי גבוהה ברמה, קיבלנו מהברינקס. אחרי כמה פרקים בהם אלכס ואבי חטפו אש מהשופטים על בחירות שירים שלא מתאימות להם, ואפילו סאב ננזף על זה שמנסה להפוך אותם למיני-מי שלו, החבר'ה עלו לבמה ביום ראשון עם "בתוך נייר עיתון" של טיפקס שהרים את הקהל על הרגליים. ככה נראה הרכב שעובד קשה ומבין את הביקורת שמופנית אליו, נתיבות רפרזנט!

בגזרת ההפתעות השבוע, נאלצנו להיפרד מהנבחרת של שירי, השופטת שהייתה בטוחה מהפרק הראשון שתגיע עד הגמר. את תמנע ההיפית האהובה עלינו איבדנו עוד בתחילת השבוע כשלא קיבלה מספיק קולות כדי להמשיך, הביצועים מלאי הנשמה של רעות פשוט לא הספיקו לשלב הזה של התכנית והיא הודחה לטובת התדר המיוחד של לין, שגם היא לא הצליחה לקבל מספיק קולות מהצופים כדי להמשיך. באחד הרגעים המקסימים יותר של השבוע האחרון, גילינו שנוצרה חברות בין לין לאוריאן של עברי כשהשתיים נפרדו על הבמה אתמול בדמעות.

לא שלאוריאן מצפים חיים קלים - היא תיאלץ להתמודד ראש בראש עם הברינקס על המקום בחצי הגמר. הדרך שלה בתכנית קשה, למרות שהודחה בהתחלה בשלב בית השופטים, עברי התעקש והחליט להחזיר אותה ללייבים רק כדי שהיא תחטוף קיתונות של ביקורת על כל ביצוע שלה. את "אדוני" שעברי כתב היא כבר שרה בצורה כל כך מקסימה שהוציאה הסכמה פה אחד משולחן השופטים, חבל שזו לא הייתה דעתו של הקהל בבית. כמו שזה נראה כרגע, אם לא יהיה שינוי משמעותי במיוחד ברמת הביצועים של אוריאן, היא כנראה תצטרך לעזוב את בימת ה"אקס פקטור" כבר מחר בערב והברינקס ימשיכו לגמר.

אם להיות כנים בצורה מכאיבה, בפרקים האחרונים יותר ויותר נראה שלבנות הנבחרת של שירי לא היה כל כך מקום ברבע הגמר או בחצי הגמר. תמנע הלכה ואיבדה את עצמה יותר ויותר לתוך שירים שלא ממש התאימו לה (החלום שלנו הוא לראות אותה שרה "שוטי הנבואה") ולין מיצתה את הבלדות המרגשות, מה גם שעניין ה"תדר" שלה לא כל כך עבד כשניסתה לשיר משהו קצבי יותר. בנוגע לרעות אנחנו חצויים - על אף הנסיון לחזרה למקורות שלה עם "Falling" של אלישיה קיז, התחלנו להרגיש שנגמר לה הכוח לתכנית וכנראה שכבר לא תוכל להביא משהו חדש. 

למרות שאנחנו מתעבים משיכות זמן, אנחנו חייבים להודות שהופעות השופטים השבוע היו כיפיות עד רמת הקפיצה מהספה והצטרפות לריקודים. גם עברי וגם סאבלימינל סיפקו רגע סגירה מצוין לתכנית, שנייה לפני שהתקבלו ההצבעות. אהבנו במיוחד את הביצוע של עברי עם סטפן ואם היינו בשולחן השופטים היית לגמרי עובר לשלב הבא מבחינתנו.

חייבים להתרשם מהיכולות של אקס פקטור להתנהג ממש כמו מתמודד בתכנית וללמוד מטעויות עבר כדי להביא בשבוע שאחרי את ההצגה הכי טובה, וכמו שאמרו השופטים - זה רק יילך ויישתפר מלייב ללייב, כך שיש לנו למה לצפות לקראת הגמר הגדול בשבוע הבא.

 tvbee בפייסבוק