הראשון לעשות את הקאט בנבחרת שלו הוא משה פרץ וקבוצת הזמרים שלו. מורגש שנעשה מאמץ לשתף את בר רפאלי יותר בתכנית והמצלמה עברה אליה ללא הרף כשהיא פלטה זעקות אימה אחרי כל ביצוע. סבבה, הבנו, ההחלטה קשה, יש רק חמישה מקומות בנבחרת. אם כל כך רוצים להראות הרבה ממנה על המסך - היא חייבת להרחיב את מנעד התגובות שלה ובהקדם.

משה פרץ ממשיך בקו השופט ההוגן כשהוא אוסף את הקבוצה שלו מאחורי הקלעים ומודיע שמבחינתו הערב יש לכולם דף חלק, או במילים אחרות - הוא לא מתכוון לזכור את האודישנים הקודמים ולכולם יש סיכוי שווה. למרות שההחלטה הסופית הייתה בידיו של משה, הדיבורים בשולחן השופטים לא נפסקו לאורך כל הפרק ונראה שיותר בלבלו אותו מאשר תרמו לסיטואציה.

משה מתחיל בקלילות ומיד מעביר את דניאל הסופר כריזמטי, גיא יהוד הצנוע ואפילו את יהל על אף ביצוע קצת רעוע ונרגש של הביטלס. העניינים נהיים קשים יותר כשאבירם בן עזיז, שהפתיע עם נעליים הפעם, שולף עיבוד שמח ולא מוצלח במיוחד ל"אבות ובנים" של אביתר בנאי. בפעם הבאה תחשוב יותר טקס יום הזיכרון ופחות מאמפורד אנד סאנס, אבירם.

הבא בתור הוא חוני, שהתגלה כאחת מהדמויות הכי טובות בעונה הזאת ונראה שעבר תהליך משמעותי מאז האודישן הראשון שלו. זה מתבטא גם באודישן מושלם נטול מניירות ובחירת שיר מדהימה עם "שביל הבריחה" של ריטה. חוני מקבל את הכיסא הרביעי ואנחנו לא יכולים לחכות עד הפעם הבאה שהספק-קיבוצניק-ספק-חייזר הזה יעלה לבמה. התאהבנו.

אחרי דין אזולאי שקורס תחת הלחץ והולך הביתה, משה קבסה מקבל את הכיסא החמישי למרות ביצוע רעוע מאוד לשרית חדד. משה מחליט לשחרר לרגע מההבטחה שנתן לקבוצה ומעביר על סמך פוטנציאל. זה משאיר שלושה מתמודדים שינסו בכל כוחם להעיף את אחד מהיושבים על הכסאות. הראשון שמנסה וגם מצליח בלי להתאמץ יותר מד הוא ליאור אזולאי, החייל ששבה את ליבו של עברי. ליאור מדלג בקלילות לכיסא במקומו של משה קבסה שמנסה לבלוע את האכזבה. אתה לא צריך להיות קול איתנו, אנחנו מבואסים בדיוק כמוך שלא נראה אותך בגמר.

אופק המלאך, תופעת היוטיוב, הוא הבא על הבמה. באודישן הוא מיישם מילה במילה את כל מה שהשופטים אמרו לו לאורך הדרך עם ביצוע נקי ומרגש ל"ואת" של הראל סקעת. נראה שמתחת למניירות התחבא זמר מעולה ובחור מאוד מגניב שהרוויח בכבוד את הכיסא שלו. רגע לפני שיהל מאבד את מקומו, הוא מנסה לשכנע את משה לתת לו לשיר שוב, אבל משה נזכר בהבטחה להיות הוגן מתחילת הפרק ומשחרר את יהל להתפרק בדמעות מאחורי הקלעים.

אליהו גוטפריד המפוזר עולה אחרון, ובתכלס, נראה שהוא בעצמו בהלם מזה שהגיע עד כאן. אחרי עוד קטע מאחורי הקלעים שמשלב דיבור על הביצים שלו (כנראה שעם כל כך הרבה פרקים כבר אי אפשר להיות בררנים עם החומרים), אליהו מבצע שיר מקורי ומפתיע את כולם עם ראפ מעניין, שירה סבירה ובעיקר הרבה יצירתיות.

הבחירה לתת לליאור אזולאי הזדמנות שנייה לשיר על מקומו פגעה קצת ביושרה של משה - יצאת בהבטחה נחרצת ללכת על מדיניות ה"דף נקי", ופתאום כשמגיעה הזדמנות לתת לבחור הכי חתיך בנבחרת שלך לשיר את השיר הכי רומנטי אי פעם, הרגשת בנוח לשבור אותה? כנראה שהפרת הבטחות זה מה שנחוץ כדי לייצר טלוויזיה טובה. הוגן או לא הוגן, הצרחות של הקהל לא משאירות מקום לספק וליאור שומר על מקומו, בזמן שאליהו מסתלק מהבמה בבושת פנים.

וכאן נסגרה לה נבחרת הזמרים של משה, והבא בתור לעשות את החיתוך בקבוצה שלו יהיה עברי. טיפ קטן מאיתנו, נסה לזכור את שמות המתמודדים, כי הפעם זו הנבחרת שלך.