אחרי צפייה בפרק הראשון לעונתה השלישית של "אקס פקטור", התחושה הכי חזקה שהתעוררה בי היא כנראה הרצון לפתוח טוויטר בשביל לצייץ METOO#. תחושת הפאן איתה החלה התכנית, כשבר רפאלי הובילה את הצופים בין חללי האולפן השונים, חשפה את הטוויסטים של העונה והציגה בחגיגיות את השופטים - נעלמה די מהר. השופטים אמנם סיפרו למצלמה כמה הם נרגשים לחזור, אבל ככל שהפרק מתקדם קצת התקשינו למצוא את ההייפ המדובר. שלושת השופטים הוותיקים נראים בעיקר כאילו הם סובלים מעייפות החומר וחוסר סבלנות (וגם חוסר חמלה, אבל לזה נגיע בהמשך), וסאבלימינל - השופט החדש שככל הנראה מגדל שיער פנים בהשראת גן זן - בכלל טוען שהוא משתוקק לפגוש חייזרים העונה. לתחושתנו, הוא יבוא על סיפוקו די מהר.

אחרי מספר מעברונים באווירה צעירה, קצבית ששופעת רפרנסים לעולמות הסטוריז של האינסטוש (או באמ;לוק - "כאב ראש"), אנחנו פוגשים את המתמודד הראשון: גפן "מה קורה" גרינברג, מוכר קולפנים קיבוצניק זחוח שעבר למיאמי ועכשיו גר בחולון. אחרי ששירי מוודאת שהוא עשה צבא והוא מדגים להם את פיץ' המכירה שלו, הוא ניגש לשיר שיר מקורי משלו, "זין על המסגרת". שם קלאסי לשיר מעדות התקווה 6 שהשופטים אהבו + שירי גם חשבה שהוא חתיך ויפה, אז מה עוד אפשר לבקש. אבל אל תפתחו ציפיות, גרינברג תפוס על ידי חברה יפייפיה במיאמי. כמה יפה? לדבריו, מזלה של בר רפאלי (!) שהגירלפרנד לא הגיעה לאודישן, כי לו היו עומדות זו לצד זו - כולנו היינו מקבלים פרופורציות ליופי אמיתי. איך החברים שלו אמרו? מזל ש"החברה הפצצה שלו לא מבינה עברית", אחרת הוא היה צריך להסביר כמה דברים. גפן, כצפוי, עבר ואם להסתמך על התעופה העצמית שלו - נראה שהוא מסוגל לעוף הישר לתוך הגמר. אבל אנחנו רק בפרק הראשון, אז ג'ה גדול וכו'. 

אקס פקטור 3 פרק 1 (צילום: צילום מסך)
מה קורה???? | צילום: צילום מסך

אחריו עולים להיבחן עידן ואלמוג לזר, זוג אחים חמודים, גם הם מחולון (מה שמים לכם שם במים?), שגרמו לעברי לידר להילחם בשק הדמעות שלו ולבסוף להיכנע לבכי חסר מעצורים לא ברור. רגעים ארוכים הוא שפשף את עיניו שוב ושוב, מצמץ בכל הכוח כדי להוכיח עד כמה התרגש מהביצוע שלהם ל"אין לי אותך" של עדן בן זקן. לא נעים לומר, ובטח שלא באנו לסכסך, אבל היה נדמה שאחד האחים (זה שאוהב רוק ישראלי, בניגוד לשני חובב המזרחית) הותיר רושם עמוק יותר בלב השופטים והקהל. אבל היי, כולנו חבורה של רגשנים, אז כן - זרמנו עם העברת השלב וגם דמענו קצת, למרות שבינינו - אולי קצת היה עדיף להם להתמודד לחוד. 

אקס פקטור 3 פרק 1 (צילום: צילום מסך)
שמישהו יביא לו טישו | צילום: צילום מסך

אבל צחוקים בצד, חייבים לדבר על הרגע הצורם ביותר בתכנית: האודישן של דנה נחמני, מי שזכתה להשוואות לעדן בן זקן בגלל מכנסיים מנומרים, אבל נשמעת בכלל כמו דנה אינטרנשיונל. נחמני דנה עשתה חיקוי (מצוין) של הדיווה ואף שרה שיר שלה, אך הופסקה באמצע על ידי לידר, שקטע אותה רק בשביל שנזכה לשמוע בדיחה טרנספובית מכוערת מצד השופט החדש על התאמת המין של דנה אינטרנשיונל. באמת סאבלימינל? ומילא הוא, אבל עברי ומשה לא הצליחו להירגע מהצחקוקים ורטטו בכיסאותיהם באחד מהרגעים הטלוויזיוניים המביכים שנראו ב-2017. 

אקס פקטור 3 (צילום: צילום מסך)
סירייסלי? | צילום: צילום מסך

עוד קצת לקט "ווירדוז" (כי לא צחקנו מספיק על השונה), ואנחנו פוגשים את המתמודדת אוריאן רקיה, בחורה צעירה עם סיפור באמת קשה: בתור ילדה, אוריאן הופיעה במלון באילת במהלך חופשה משפחתית... ואף אחד לא מחא לה כפיים. כן, מה שאתם שומעים. ואם זה לא מספיק נורא, היא מספרת שהיא נראתה זוועה, כמה זוועה? הגבות שלה היו קצת יותר עבות. אבל אוריאן הגיבורה התעלתה על הביישנות ובאה להיבחן, ומזל. ברגע שהיא פתחה את הפה הספקנו לשכוח מבדיחות ה"כאילו" המעופשות של השופטים (חזרנו ל-2001?), וקצת התאהבנו בגרסה המפתיעה שלה ל"סוד" של אדם - משפט שגם אדם לא האמין שמישהו יוציא מהפה בזמן הקרוב.

האודישן (או "הודישן" - קרדיט לסאב על עוד בדיחה מוצלחת) הבא הוא של שגיא ורחלי. הוא – זמר מזרחי "עוד לא מוכר" והיא רחלי הספרדייה-ההודית שנשואה לציון ההודי - "רחלי וציון, ככה מכירים אותנו", לטענתה. איפה? מה זאת אומרת, היא מי שלימדה את דיירי "האח הגדול" בעונה השנייה את רזי הריקוד ההודי במשימת בוליווד בה סער ואלירז רבו על מי יהיה סולן! ההודישן, כצפוי, היה רע מאוד ורחלי האשימה את הפלייבק המזוויע של הפקת התכנית. אבל כל התירוצים לא עזרו, וכששירי השוותה את הביצוע שלהם לשכנים האלה שמפריעים לישון עם קריוקי - רחלי כבר התחילה עם הטנטרום. משה דווקא חשב שלשגיא יש פוטנציאל והציע לו לשיר שיר שקט אבל שגיא, כגבר האמיתי שהוא, החליט להכריז על פרישה, כי הוא "בלי רחלי - לא מופיע". לא באמת מפתיע שמכאן הדברים רק הסלימו והובילו לאיומי "תוריד את המצלמה אני אומר לך", השחרות על שירי מימון כי "מה היא בכלל מבינה", והקש ששבר את גב הגמל - שגיא מודיע שהם הולכים לתבוע את ההפקה בענק עם עורכי הדין הכי חזקים בתחום (ג'וני קוקרן, אתה פנוי מחר ב-10:00?) ורחלי כבר בדרך לתכנית של גיא פינס, גלעד שלמור ושאר תכניות שמשודרות בין חמש לשמונה. 

אקס פקטור 3 פרק 1 (צילום: צילום מסך)
מחכים לרצף הראיונות | צילום: צילום מסך

לסיום סיומת: עדן אלנה. אם להסתכן בנבואה – היא עשויה מהחומר ממנו קורצו ווינרים של כאלה תחרויות. בחורה מתוקה ויפייפיה שאוהבת ומוקירה את אמא שלה ושרה מה זה יפה גם בנמוכים וגם בגבוהים. והיא גם חתרנית - לפני עלייתה לבמה התפללה לאלוהי מפלצת הספגטי כאחרונת האתאיסטיות והעידה שאילולא איסור עריות הייתה נושאת את אימה לאישה. בתום הביצוע שלה ל"Stone Cold" של דמי לובאטו, אפילו עברי עלה על שולחן השופטים להריע לה. ואם לא התרגשתם עד עכשיו - נמסנו מאמא שלה, שלמרות כל ניסיונות הדיבוב של רפאלי – הייתה עסוקה בלהתרגש מהביצוע של עדן.

שאלה חשובה: למה המצלמה חתכה כל כך הרבה לקהל וצילמה את תום אידלסון וחברו להרכב קאבר בויז? האם הם יופיעו בהמשך העונה? סיקרנתם.

TVbee בפייסבוק