אחרי פרקי כסאות שנמתחו יותר מדי, דרמות מאולצות יתר על המידה והתלבטויות ארוכות מדי מכיוון הצד הגברי של שולחן השופטים - הגענו אל הארץ המובטחת: פרקי הכסאות של שירי. בשני פרקים מדויקים, מלאי ריגושים אותנטיים, ויכוחים סוערים וכמה ביצועים ששמטו לנו את הלסת, שירי מימון הרכיבה את נבחרת הבנות הסופית שלה ולמרות שהלב צועק להחזיר את אחת המתמודדות האהובות שהודחה מהמושב שלה (כפי שנספר בהמשך), אנחנו לגמרי מסכימים עם החמישייה שנותרה לשבת בסוף הפרק.

לעומת עמיתיה לשולחן, שירי מגיעה לפרק השני שלה רק עם ארבעה כסאות תפוסים. הבחירות של השופטת היו קשוחות וביקורתיות - מעט החסד של האודישנים נעלם וקיבלנו את שירי הנוקבת והרצינית, שלא תוותר על אף טעות. אפילו שירן הפייבוריטית, שפותחת את הפרק עם הזדמנות שנייה לשיר, מקבלת "לא" כואב מאוד והולכת הביתה. בקיצור, לא יהיו כסאות קלים הערב והבחירות של שירי רק יהיו קשות יותר.

לין בן חמו המתוקה היא הראשונה שמקבלת כיסא וסוגרת את החמישייה (לבינתיים) עם ביצוע מקסים לשיר של עידן רייכל שגרם לעברי להשתפך על ה"תדר" המיוחד שיש לה בקול. זו גם הייתה הפעם היחידה בשידור שהרגשנו שבר רפאלי לא חוזרת על דברי השופטים אלא מוסיפה איזושהי פרשנות. אם להודות, עדיין לא כל כך הבנו מה היא עושה שם מלבד קריאות "וואו" שלא תמיד קשורות למה שקורה על הבמה.

טוהר קדוש היא הבאה לעלות לבמה והיא נחושה לכבוש את שירי. על הדרך היא מקבלת את התמיכה הכי לא רלוונטית בעולם - בר בעדה בזכות הספוקן וורד מהפרק הראשון. חשוב. טוהר ממשיכה עם הבחירות הכאילו-אינדיות ושרה את “Giant Heart” של The Angelcy - וכובשת מהתו הראשון. טוהר היא אחת הזמרות הכי מקצועיות בנבחרת של שירי אבל אנחנו עם השופטים במקרה הזה: היא חייבת להתחיל לבחור שירים מחוץ לאזור הנוחות שלה שיראו לנו גוונים חדשים במקצועיות שלה. אבל למזלה - היא מתבקשת לתפוס כיסא בזכות לחלוטין והדרמה הרצינית הראשונה בפרק מתחילה - מי תאלץ לתת את המקום שלה?

שירי מחליטה לוותר על אוראל ומוציאה מעברי עוקצנות מיותרת וביקורת די משעממת על אופן קבלת ההחלטות שלה (הסגבר לנו עוד, אנא ממך!). אין ספק שאוראל הייתה אחת המתמודדות המעניינות העונה אבל לא נותר אלא להודות שיש לה רק טריק אחד בשרוול, ומוצלח ככל שהוא יהיה - בשלבים האלה של התכנית זה כבר לא מספיק. עברי יכול להתרעם כמה שהוא רוצה אבל שני פרקי הכסאות של שירי היו בסופו של דבר הכי מדויקים וזורמים בשלב הזה של התחרות. שירי היא שופטת שקולה והוגנת שמבינה לעומק את השילוב בין כשרון למסחריות, והיא גם היחידה שלא התעכבה על דרמות כדי למלא דקות שידור. 

אחרי סולחה קטנה, אנחנו ממשיכים במסע הסיזיפי לקראת הנבחרת של שירי עם מאיה, שהביצוע שלה היה מלא רגש אך קצת מקושקש. הרגשות מנצחים ומאיה מקבלת כיסא, לא לפני שרוני אטדגי מקבלת הזדמנות לשמור על המקום שלה. "מכל האהבות" של עידן רייכל לא מספיק בשביל להציל את רוני, והיא והעיניים המהפנטות שלה יורדים מהבמה (לזכותה ייאמר שבחיוך ענק).

עינב כהן, שקנתה אותנו בקול ענק ואופי מקסים עוד באודישן, עולה לבמה עם גישה משוחררת שמאוד לא אופיינית לשלב הזה בפרק, כאילו היא לא נלחמת על חייה בנבחרת אלא עושה הופעת סלון לחברים שלה (שהגיעו מסיבה לא ברורה בתחפושות לכבודה). הגישה לא מספיקה, גם לא "Higher" של ריהאנה או ניסיונות השכנוע, ועינב הולכת הביתה. אנחנו מסכימים עם הבחירה (זמרת פופ היא כנראה לא תהיה), אבל גם חושבים שיש לה סיכוי אמיתי להצליח בחוץ, בלי ה"אקס פקטור", ועם הרבה מאוד היפסטרים.

האחרונה לעלות היא רעות לוי שהרגה אותנו עם ביצוע מושלם לאלישה קיז באודישן הראשון שלה והביאה איתה את כל ראש העין לבמה. תמנע הקיבוצניקית, ששיקשקה מהרגע שקיבלה את הכיסא שלה, כבר מוכנה לקום ולוותר, שכן המעמד של רעות כפייבוריטית בין הבנות מאוד מודגש. אבל כפי שראינו בפרק הזה והקודם, הכל יכול לקרות וביצוע אחד רעוע ישלח כל מתמודדת הביתה, לא משנה כמה שירי חיבבה אותה.

רעות בוחרת לשיר את "We Are The People" של Empire Of The Sun, שיר אלקטרוני שמרגיש רחוק מאוד מהסגנון מלא הנשמה שלה. עם כל הדאגה שלנו, רעות מבצעת עיבוד אקוסטי מרגש עד כאב ומבססת את מעמדה כמתמודדת הכי חזקה בקטגוריה של שירי. כשמגיע - מגיע, וכל סופרלטיב ומחמאה שנזרקו על המתמודדת מכיוון שולחן השופטים היו ראויים לחלוטין. אנחנו כבר מפנטזים על המפגש שלה עם מפלצת כישרון ענקית לא פחות, עדן אלנה יקירת השופטים.

את הכיסא שלה מקבלת רעות על חשבון מאיה, שמלכתחילה נראה כאילו שירי לא הייתה לגמרי שלמה עם הבחירה בה. ומסתמן שבצדק - עם זמרת כמו לין בן חמו בנבחרת, מאיה הופכת לקצת מיותרת וההחלפה הייתה מוצדקת. רעות מצטרפת למה שנראה כרגע כמו הנבחרת הכי מהודקת בתכנית, יחד עם רויטל זלצמן, תמנע גונן, לין בן חמו וטוהר קדוש. כמה מהן ימשיכו לשלבים הבאים? ומי לא תעמוד בלחץ? לא יודעים, אבל היינו שמחים לראות עוד כמה פרקים כמו השניים האחרונים. מוכנים אפילו לוותר על זמן המסך של בר "וואו" רפאלי.

tvbee בפייסבוק