התחושה העיקרית השישי לעונה של אקס פקטור הוא שנגמר הזמן למשחקים, מעכשיו כל אודישן נחשב. הפרקים של ימי חמישי אמנם קצרים יותר, אבל בשלב הזה של האודישנים נראה שכבר חבל לבזבז את הזמן על העופות המוזרים ועדיף להקדיש את מרבית הפרק לאודישנים מוצלחים או מסקרנים.

אנחנו מתחילים בבום, בלי פתיח, עם הבלונד הבוהק של ליאור בן שמואל. ליאור מגיעה מחוברת בירך לאמא שלה, המעריצה הכי גדולה שלה וסלב מקומי בחדרה. אחרי סטורי קצת ארוך מדי על מכון השיזוף שליאור פתחה, היא מגיעה לבמה ומנסה להסביר לשופטים על היתרונות הרבים של שיזוף. שירי מנפנפת אותה ב"חארטה" ואנחנו עוברים לאודישן – "זכוכיות" של שירי מימון. ליאור מזייפת קשות מספר פעמים אבל קיבלנו את הרושם שלשירי היה משהו נגדה עוד לפני. עברי מסכם את דעתם של השופטים עם "יש לך את הכל חוץ מהקול" כשאמא של ליאור מתפרצת לבמה כנסיון אחרון ולא מוצלח לשכנע את השופטים שלא מעבירים. אודישנים מהסוג הזה נותנים קצב טוב יותר לתכנית מאשר רצפי זייפנים והיו מוסיפים המון לתכנית, חבל שאנחנו מקבלים דברים כאלה רק בפרקים קצרים.

ליד בר רפאלי כבר ניצב גולש אילתי, קומפלט עם גופיה פרחונית וכפכפים. הכירו את נדב שגיב מאילת, חצי רגל במים וראש בעננים, מנגן על גיטרה כל החיים שלו. כשנדב עולה לבמה פתאום כל השופטים נזכרים עד כמה שאילת היא בעצם המקום המושלם, הוא מעבד את "Stolen Dance" של מילקי צ'אנס לשיר רגאיי עם גרוב מגניב וגורם לעברי להשתפך כל כך שהוא קוטע את שירי, מה שגורם למפלס העצבים של ההריונית לעלות. בסופו של דבר כולם נרגעים ונדב מצטרף לנבחרת.

אחרי מעברון קצר על מריבות המזגן בין סאבלימינל לשירי, שמסביר למה עדן בן זקן תמלא את מקומה לכמה אודישנים בהמשך הפרק, אנחנו ממשיכים עם ההבטחה הגדולה של הפרומואים – שיר ביטון, מקום שני בגמר "בית ספר למוזיקה" ותלמידה של משה. כשהיא מגיעה לבמה משה המום ומספר לעברי וסאב שצפויה להם הפתעה, והיא אכן מגיעה עם ביצוע אדיר ל"One And Only" של אדל שנשמע כל כך מדויק שאפשר לדמיין את הזמרת עצמה על הבמה. משה מחייך כמו אב גאה (בצדק) ורץ לחבק את שיר לתשואות הקהל. נראה שצפויה תחרות קשה מאוד בקרב הזמרות הצעירות בנבחרת השנה, מה שאומר שנזכה ללייבים מדהימים.

את יולי קרפוב, תיכוניסט מאשקלון, אנחנו מכירים דרך הסטורי שלו מהמסעדה הרוסית בה הוא ממלצר ושר -מסעדת פריז באשקלון. יולי פחות מתחבר לעברית והוא שר ברוסית, החברים הקרובים שלו הם רוסים ואפילו מכון הכושר בו הוא מתאמן, בבעלות רוסי. כשמשה שואל אם הוא ניסה לשיר בעברית בעבר הוא מודה שלא אבל באותה הנשימה אומר שמוכן להתפתח לשפות אחרות ובלית ברירה ישיר גם בעברית. יולי נותן ביצוע קלאסי ומרשים לשיר ברוסית עם עליות לגבהים אופראים שמשאירות את השופטים והקהל בהלם מוחלט. למרות קירור של עדן שחושבת שהסגנון לא מתאים לאקס פקטור, הבנים מעבירים את יולי פה אחד. יהיה מעניין מאוד לראות את המסע המוזיקלי שלו בהמשך העונה אבל בנתיים נסתפק בלראות אותו מאחורי הקלעים, חוטף מהמשפחה על הסרבנות לשיר בעברית.

שני האודישנים הבאים היו קצרצרים ובלי הרבה הפתעות. הראשון, איתי מדמון, הדתי הסטייליסט שקצת עף על עצמו יותר מדי עם חלומות על סלבריטאות סטייל הקרדשיאנז, מקסים בזריזות את השופטים עם "I’m Yours" של ג'ייסון מראז ומקפץ לנבחרת עם טרנינג הלוני טונס שלו. השני, דין אזולאי, חתיך קלאסי עם גיטרה, ממיס את עדן שכמעט טורפת אותו עם פלירטוטים בוטים. דין שר את "שתיים בלילה" של משה בביצוע להקת בנים מתקתק ועברי כבר מדמיין את "קינגס אוף ליאון עושים משה פרץ", לא היינו הולכים כל כך רחוק אבל גם דין עובר לנבחרת, לשמחתה הרבה של עדן.

המתמודד הבא, מור בן סימון, מספר שהוא לא יודע איזה סגנון מוזיקלי הוא שייך ושר לשופטים את "אף אחת" של מירי מסיקה בעיבוד קצת מוזר אך עדין ומהפנט עם בית בצרפתית. הביצוע לא לגמרי מהודק אבל עברי ומשה לחלוטין בעניין, מולם סאבלימינל, ששולח את מור לדובב סרטים מצוירים עם ביקורת קשוחה על הקול שלו. עדן מטה את הכף ומור עם הקול המשונה והמבטא הלא לגמרי ברור עוברים לשלב הבא.

עם החזרה של שירי לשולחן השופטים אנחנו מקבלים לבמה את מארק אלישביץ, אבא הייטק מפתח תקווה שסוחף את השופטים לדיון מעמיק ביותר על חלוקת מטלות הבית. מארק מתגלה כאבא רוקר כשהוא מרעיד האולפן עם המנון הברים "Highway To Hell", הקהל משתגע עם גלים, משה קם להרים עם אייר גיטאר ומארק מצטרף לנבחרת עם תנאי של עברי – אין יותר ג'ינס וטישירט, מעכשיו רק עור וניטים.

את הריגושים באקס פקטור שומרים לסוף הפרק, כרגיל, ושירן אדרי היא בדיוק הריגוש הנכון. היא אמא חד הורית ומאוד עייפה לשלוש בנות, בלי טיפת זמן לעצמה. שירן מעולם לא שרה מול קהל, "רק במקלחת", אבל באודישן היא זורמת בצחוקים עם השופטים ומשחררת עוצמות שמרגשות את הבנות שלה עד דמעות וסוחפות את השופטים. "זה הזמן שלך, שירן" אומר סאבלימינל ואנחנו חושבים שיש לה את הסיפור והקול שיכולים בקלות למשוך אותה עד הגמר אם היא לא תאבד מהקוליות הענקית איתה הגיעה.