רגע לפני שהזוגות נפרדים לכמה ימים כדי להחליט אם הם רוצים להישאר ביחד, כל זוג נסע לסופ"ש רומנטי, כמו ירח דבש שני לסיכום החוויה. בניגוד לאורחן הבדואי, הפעם באמת פינקו את הזוגות כמו שצריך. אבל כמו שצוקית אמרה, התפאורה לא חשובה כמו מי שנמצא איתך או באיזה ראש הוא נמצא, והראש של כולם היה שקוע בקץ הקרב. לא כל הזוגות חוו משברים, אבל אצל כולם היה אפשר לראות איך ריחו של הסוף משפיע על הזוגות, איך המבט על החיים שאחרי שינה את הפרספקטיבה שלהם.

אצל דקלה ואלון, החופשה באמת היתה רק תפאורה לריב התורן וכנראה האחרון. זה לא משנה איפה הם היו, דקלה רק חיכתה לרגע שהם ייפגשו סוף-סוף אחרי שבוע שלא ראתה אותו, לרגע הראשון שהם יחלקו חלל בלי שאחד מהם ישן - כדי להוציא את כל מה שאגרה בפנים. אלון ידע את זה, אבל אם בריחו של הסוף עסקינן, אז הוא גם הבין שאין לו יותר כוח לשטויות האלה. אני חייב להודות שגם אני כבר עייפתי מההתנצחות האינסופית, מי צודק, מי פגע, מי נסע לכאן ומי סיים לעבוד בשעה כזאת. הוא היה צריך לשלוח לה הודעות במהלך הימים העמוסים, וכניסה לתהליך בשיא העבודה שלו זאת החלטה לא הוגנת כלפי דקלה. אבל מצד שני הם עברו למיקום הוגן יותר, וגם אלון עכשיו נקרע בפקקים אחרי יום עבודה, אבל הוא עדיין יכול לשלוח הודעה מדי פעם להראות שאכפת לו ו... די נו, כמה אפשר להיתקע באותו דיון אינסופי.

אלון לא נותן לדקלה את היחס שהיא צריכה, דקלה לא נותנת לאלון את השקט שהוא צריך, הם לא מצליחים להתפשר או לשמור על השלום לאורך זמן. כבר ראינו את הפינות הקשות של שניהם באות לידי ביטוי בקשר הזה, והם לא עשו די כדי לרכך אותן. אפשר לציין דברים בעייתיים ששניהם עשו בסופ"ש. דקלה ננעלה בתוך עצמה ולא נתנה סיכוי להיכנס, חמש דקות אחרי שנכנסו לחדר, אלון כבר הגיע לדקלה עד לפה. אלון מצדו ויתר מראש והלך לפלרטט עם עדי מהקבלה. אין מה לעשות עכשיו, הסיפור שלהם נגמר, כנראה עוד לפני שעלו על המטוס. דקלה החליטה שהרגעים היפים לא שווים את ההתעלמות והפגיעה, ואלון החליט שזה לא שווה את כאב הראש. דקלה הלכה לישון בחדר אחר במלון ועברה לפאזת הסיכומים, מסבירה איך הגיעה מושקעת בתהליך (מה שנכון), בזמן שאלון יושב בג'קוזי בפנים עגומות. איך אומרים, ממי זה נגמר.

דיקלה ואלון, חתונה ממבט ראשון
זה הסוף? | צילום: קשת 12

אם כבר מדברים על דברים שנגמרו, גם אורטל ועידו נסעו לסופ"ש אחרון, כי למה לא להשיג עוד חופשה קטנה שתפצה קצת על כל הסבל. שניהם קיוו שהם יצליחו לסבול אחת את השני בסופ"ש המשותף, אבל לא עברו עשר דקות והיא כבר החליטה שוב לספר איך ההתנהגות שלו הפריעה לה עד שהחליטה לשחרר. אורטל ניסתה להתקרב ולשתף ויצאה מעליבה, כי היא לא מבינה איך הדברים שהיא אומרת נשמעים מהצד השני. עידו הבליג, עוד יומיים למניאק, מה אכפת לו. רק כשעלעלה באלבום החתונה שלהם נראה שעלו באורטל מעט הרהורי חרטה - פתאום היא ראתה איך הכל היה יכול להתגלגל אחרת, איך היא היתה יכולה לפחות להפוך את החוויה ליותר נעימה. כולם חכמים בדיעבד, וכל הבנה שלא תנחת עליה כבר לא תעזור בשלב זה. אורטל חלמה להיות וטרינרית אבל ויתרה כשגילתה שזה יותר מדי עבודה, אני לא יודע, אולי אפשר למצוא פה דימוי לכל החוויה שעברה.

ליאור ושרונה נסעו לסופ"ש ויפאסאנה, אבל סתם כי אין להם על מה לדבר. שרונה ממשיכה להיות אופטימית: הם אפילו מצאו פורנו בטלוויזיה, נושא עליו הצליחו להחזיק 20 שניות משועשעות. מה עושים עם 48 השעות הנותרות? לליאור יש פתרון מפתיע - לפתוח את הפה. ברמה הבינאישית, ליאור עדיין כועס שהיא העלתה את הקשיים שלה מול יעל ולא דיברה איתו קודם. שרונה שיקרה שזה פתאום פרץ ממנה באותו רגע, ואז שוב ריככה אותו עם האמירה שהם "אותו דבר". הרבה פעמים נראה ששרונה פשוט משמיטה את ה"לא" ממה שהיא רוצה להגיד. הם *לא* אותו דבר. השיחה ביניהם *לא* הרגישה כמו נקודת מפנה. היא *לא* ממש נמשכת לליאור ונהנית איתו. שרונה באמת נורא נורא נחמדה, ממש לא רוצה לפגוע בליאור או לעורר בעיות. 'מה קרה', היא בטח אומרת לעצמה, 'נהיה עם השעמומון הזה עוד יומיים, ועוד שבוע נמציא איזה תירוץ על דמיון משותף ופתיחות, ונסיים את הסאגה הזאת במינימום נזקים'.

אפילו יוגב ובת אל שינו פאזה לקראת הסוף הקרב, או יותר נכון רק יוגב, שהחליט לאורר בפעם האחרונה את הפרימיטיב הפנימי שלו. הוא לא אוהב את המילה פרטנר כי אומרים רק 'בעל', הוא לא רוצה שבת אל תשאיר גם את שם המשפחה שלה. אלו היו שטויות קטנות ולא חשובות, יוגב פשוט הרגיש צורך, רגע לפני הסוף, להבהיר לבת אל עם מי היא נכנסת ליחסים. אני לא מסכים עם ראיית העולם שלו, אבל זה מותר לו להבהיר מה חשוב לו בחיים, ובאופן כללי נראה שבת אל זורמת עם הכיוון. הם באמת נראים מאוהבים בשלב זה, ואני ממש מקווה שהיציאות של יוגב באמת קשורות להתאמת ציפיות, ושלא מדובר בניסיונות לא מודעים למצוא תירוצים לסיים את הקשר.

אמרתם ניסיונות לא מודעים לסיים את הקשר, אמרתם צוקית ודודו. שניהם הגיעו לסופ"ש כשכבר ממש נמאס להם אחד מהשנייה. צוקית עוד דיברה בטון תינוקי וקראה לו מתוקי, אבל דודו לא הסתכל עליה כל הארוחה ונראה שכל מה שאולי היה ביניהם כבר כבה לחלוטין. הוא נהנה מהחוויה של התכנית, מכל הפינוקים והיחס, ועכשיו לקראת הסיום, ברור לו מה ההחלטה שנוגע להמשך (למרות ששיקר לצוקית שלא החליט).

צוקית ודודו, חתונה ממבט ראשון
צוקית לא צריכה גבר כזה | צילום: קשת 12

הריב בג'קוזי היה כולו ניסיון לשכנע את צוקית בדרכים עקיפות שהם לא מסתדרים. הוא העלה את המחלוקת, לחץ והתדיין למרות שלצוקית כבר נשבר מכל הדיונים. כדי לסובב את הסכין עוד קצת, הוא אמר לצוקית שלא תיגע בו כל כך הרבה, לא בא לו על כל המגע הזה. בסוף אמר שהוא מותש, למרות שהוא זה שהתיש. צוקית היתה כל כך מותשת שלא היה לה כוח להגיד את זה אפילו. הוא גמר עליה לחלוטין, כבה אותה והוציא לה את האוויר מהמפרשים. למען השם, היא חייכה רק 95% מזמן, זאת לא צוקית שהכרנו ואהבנו. היא לא צריכה גבר כזה, היא כבר הבינה את זה קודם, עכשיו רק צריך לתלוש את הפלסטר ולסיים עם זה. היא תרגיש הרבה יותר טוב אחר כך, אני מבטיח.

היחידים שהשתמשו בסופ"ש הרומנטי כמקפצה לעתיד היו שירי ולירן. לירן לא צריך להבין שום דבר ולא לחשוב על כלום, נראה שהוא החליט שהוא רוצה להמשיך איתה, ושההשלמה הזאת מרגיעה אותו. לפני הנסיעה, שירי היתה שבורת לב מהפרידה מיעל, ובעצם אולי סיום סיפור האהבה הזה פינה מקום בלב ללירן. בכל מקרה, ככל ששירי חושבת על העתיד, היא יותר ויותר רואה את לירן בתוכו. היא סיפרה ליעל על השינה המשותפת בפנים קפואות מלחץ, אבל ברגע שהגיעו לאילת היא השתחררה והחלה ליהנות. לא זכינו לראות מה קרה בחדר השינה המשותף, אבל כן ראינו את שירי מחייכת ושמחה כמו שלא ראינו אותה מעולם.

שירי ולירן, חתונה ממבט ראשון
אף פעם לא ראינו את שירי כל כך שמחה | צילום: קשת 12

יעל נורא התלהבה מכך שלירן הוא מומחה מדופלם לשירי, גם כשהוא רמז שהמומחיות מאותת לו שהיא אולי לא בעניין שלו. גם שירי מכירה את לירן, היא יודעת שהוא עף על מרפסות, שהוא אוהב את המותג בילבונג, שהוא לא יודע לבחור לעצמו בגדים. הוא קצת מביך והיא קצת עוקצנית ושניהם יודעים את זה. הם כבר נראים כמו הזוג הנשוי הזה, האשה כל הזמן עוקצת בקטנות והגבר מנפנף את זה בחיוך אוהב. הקוצים הקטנים שלה עדיין דקרו פה ושם, אבל באמת נראה שלירן למד לקחת את זה בהומור. זה לא פוגע שהיא מפקפקת ביכולתו להכין הפוך כמו תותח, או בכישרון "הצילום המגניב" שלו. כיף להם ביחד, יש ביניהם קרבה, הבנה והמון חיבה. נחזיק אצבעות שבמיטה המשותפת שירי תחליט לבסוף שהיא כן נמשכת ללירן, כי בכל מובן אחר היא כבר מבינה שהפעם, בניגוד לרקורד המפוקפק של המומחים, התאימו לה את הגבר המושלם בשבילה.