בכל מפגש זוגות חוזרת הבקשה, תשמור עלי. תמיד אותה ההבטחה, להיות שם בשבילי. דווקא מי שעברו את הדרך הכי קשה ורצופת עימותים נדרשים להניח את הכל בצד ולעשות... מה בדיוק? לא מצופה ממך לשקר או להסתיר את הקשיים, אז מה זה בכלל אומר לשמור על השני, להיות שם בשבילו? לטובת הקהל המבולבל, אריק המתחשב הואיל בטובו להדגים על דרך השלילה, מה זה אומר לא להיות שם בשביל השני.

אריק לא היה שם בשביל דובי בצורה הכי ברורה שראינו בכל מפגשי הזוגות עד כה. מבחינתו הוא לא הגיע עם דובי לפגוש את הזוגות האחרים, הוא הגיע לבדו לפגוש את חבריו למסע, אליהם הוא כבר מרגיש יותר קרבה וחיבה, או לפחות פחות עוינות משותפתו האמיתית למסע. יותר מכל העקיצות, ההאשמות והחיוכים המזלזלים, הדבר הכי קשה והכי מהותי שאמר היה שהוא לומד מהחוויה כדי ליישם אותה במערכות היחסים הבאות. כך הוא הבהיר מהרגע הראשון, אמנם הגענו לפה ביחד, אבל אני לא איתה.

מה שמקומם במיוחד זה שהיא באמת שמרה עליו. היא חדה ועוקצנית ממנו פי כמה, היא הייתה יכולה לשרוף אותו באלף דרכים, להביך אותו, לפגוע באגו שלו וברגשותיו. היא אפילו לא הייתה צריכה להתאמץ. אבל היא לא באה למפגש כדי לנקום. היא נזהרה, הקפידה לכבד אותו והוא לא רק שלא שמר עליה, אלא ממש ניסה להקטין ולפגוע בה. ניסה וגם הצליח. אם אריק לא ישכיל לתקן את מה ששבר (ולא, לנסות לנעוץ פתק עם מזלג על המראה זה לא מספיק), זה צריך להיות סוף הסיפור. אי אפשר להישאר בתהליך הזה בשביל מערכות היחסים הבאות, שום עבודה לא תיעשה אם אתה לא מושקע באיזושהי מידה בקשר הנוכחי. ברגע שהתקווה עפה מהחלון, הגיע הזמן ללכת הביתה.

גם מאור לא בדיוק שמר על מור, אבל היא דווקא לא ביקשה שישמרו עליה. כל מה שהיא רצתה זה שמאור יוציא קצת קיטור, יפרוק קצת מרמור ופעם אחת יעשה את מה שהוא כל הזמן אומר לה לעשות - ישחרר. מור סיימה לסקור את שאר הזוגות ופרגנה לעצמה מקום טוב באמצע דירוג הזוגות. היינו אומרים על זה משהו, כמו גם על רוח האופטימיות שכנראה תתפוגג בקרוב. אבל ניתן להם את הרגע הקטן הזה של חיוביות ותקווה, כי מי יודע מתי (או אם בכלל) נראה כמותו שוב.

הדר ודניס הגיעו למפגש כשהם על הגל, בטוחים בעצמם ובזוגיות שלהם. אצל זוגות מוצלחים ההבטחה לשמירה הדדית פחות מהותית, הם לא מגיעים למפגש בחשש, הם באים להשוויץ. אבל למרות נקודת הפתיחה החזקה, ניכר שדניס נסחף בהתרגשות מהמפגש וקצת שכח לשמור על בת זוגו. הוא הקריב אותה בשביל פאנצ'ים לחבר'ה ופרט לפרצי נשיקות מזדמנים נראה שהוא כבר מפנטז על פפראצי ברוטשילד עם נועם וניר. זאת הפעם הראשונה שהרגשתי את מה שכל הזמן הפריע להדר, איך הוא הופך את האירוע למופע של דניס ומשאיר אותה מאחור.

הייתי יכול להגיד שגם רוני ונועם הגיעו למפגש כדי להשוויץ, שגם נועם תפס את תפקיד המנחה של הערב ופחות התמקד בבת זוגו. אבל מה לעשות שהעולם לא הוגן, שמה שיוצא מאולץ וחורק אצל זוג אחד, מרגיש נעים והרמוני על זוג אחר, שדניס מתאמץ בכל כוחו להיות מסמר הערב ונועם נכנס לתפקיד בטבעיות מוחלטת. הוא הקליל את האווירה, הדגיש את הקשיים המשותפים ואת הלם הקרב שכולם חוו בירח הדבש, הפך למנטור הזוגיות של ניר וכרגיל נראה כמו האיש הכי בטוח ושלם עם עצמו בעולם.

View this post on Instagram

מה שנקרא- במעבר חד הזוגות כבר יצאו לדרך! מוכנים למפגש בשבת? מתחילים מיד אחרי החדשות

A post shared by חתונה ממבט ראשון (@married_at_first_sight_il) on

אמיר ציפה משום מה שדווקא דנית תהיה מסמר המסיבה, אבל בעיקר כי הוא הגיע למפגש לחוץ במיוחד, אפילו יחסית לעצמו. הוא שמר עליה כפי שהובטח, הקפיד לחמוק מחשיפת בעיית המשיכה, והיא מצדה פשוט שמרה את הפה שלה סגור. זה קצת משפיל להודות שהוא לא רוצה אותך, אז עדיף לתת לשאר הבנות להמשיך לחשוב שהכל בסדר. ככל שהתקדם הערב, הלחץ של אמיר נמהל בהתרגשות, הוא החל להיפתח ולספוג מהחוויה תובנות חיוביות. בשביל שיהיה להן ערך אמיתי, גם דנית צריכה להפסיק להתבייש ולהתחיל לשתף בקשיים שהיא חווה.

ניר המשיך לכווץ אותנו כששיתף במשאלותיו הכמוסות, משאלות שמעניקות משמעות חדשה למושג הנמכת ציפיות. "שתשקיע קצת זמן בלבלות איתי", זה כל מה שביקש, "קצת להתעניין בי, זה מה שהייתי רוצה". איך אומרים האמריקאים: Relationship Goals. גם הגר המשיכה בהרגלה לכעוס על כך שדברים לא מתקדמים, במקום לנסות ולקדם אותם. כמו מאור, היא מתלוננת על חוסר קרבה ולא מנסה להתקרב. הם כמו שותפים לדירה, הם לא מנהלים שיחות עומק, וזה תמיד קשור איכשהו למשהו אצלו.

אז כן, משהו בהחלט תוקע את היחסים שלהם ולא נותן לדברים לזרום, ולמשהו הזה קוראים הגר. כמו שניר אמר בתסכול הולך וגובר, "זה לא שאין לנו שיחות עמוקות, את לא מאפשרת שיחות עמוקות". לרוב, חלוקת האשמה בין כל הצדדים עוזרת להוביל לפיוס. אני אשם, גם את אשמה, כולנו אשמים ובואו נראה מה עושים עם זה. אבל לפעמים, לפני שמגיעים להשלמה, אחד הצדדים צריך להכיר בכך שהוא נושא באחריות למשבר. הגר לא מפנימה שהיא בעצמה המקל בגלגלים של הקשר הזה, וחלוקת האשמה רק גורמת לה כל פעם להאשים אותו באינסטינקט. את מה שניר אמר למצלמה הוא צריך להגיד גם לה. זה לא אני, זה לא אנחנו, זאת את שמונעת מהקשר הזה להתקדם, ועד שלא תעשי עם זה משהו, שום דבר לא הולך להשתנות.