בבוקר שאחרי חתונתם, מעין ובן המעוכים משינה והמסטולים מהתרגשות מתעוררים זה לצד זו. מיותר לציין שמדובר במחזה נדיר בתוכניות ריאליטי שידוכים למיניהן וב"חתונה ממבט ראשון" בפרט, כשהדיפולט הוא כמובן להפריד כוחות כשמגיע הזמן לישון: ספק בגלל שטרם נוצרה קרבה מספקת בשביל להירדם יחד, ספק בגלל שהמשתתפים חוששים מהמצלמות וממה יגידו. אף אחד מהפקטורים האלה לא משחק במקרה של מעין ובן שנמרחים זה על זו מתחת לשמיכה. בשלב זה, אותה שמיכה עוד מסתירה מאיתנו מה בדיוק מצב ההלבשה שלהם, אבל מה שכן – הם בהחלט יודעים איך להפוך שיחה שגרתית על מזגן לפילו-טוק מרופד בצחקוקים ולוהט במיוחד.  

כשהקטע הזה נחשף בחלקו כבר באחד הפרומואים, כמה וכמה גולשים איבדו את זה (מה?? ששני אנשים שנמשכים זה לזו יעשו סקס?? לא מתקבל על הדעת). אני, לעומתם, כבר התלהבתי מהאפשרות שחתונמי תתחיל להתייחס למין כפי שמגיע לו (כלומר, כאל דבר שקיים בעולם). אבל כשהשמיכה ירדה התברר שאולי התבדיתי – הם לבושים. בכל זאת, אנחנו לא ב"חם, לוהט, רותח!". אבל כבר ברור שמשיכה פיזית לא עומדת להיות בעיה עבורם: גם מאוחר יותר, במכונית, הם ממירים דיון על אופנה לפלירטוט מהביל.

הפלירטוטים האלה ילוו את הדינמיקה של מעין ובן לאורך כל הפרק, אבל נגיע לזה עוד בהמשך. לפני כן, הגיע הזמן להכיר את שני האינדיבידואלים שירכיבו את השידוך החדש של העונה – מאי שכטר ומשה יחזקאל. הפסיכולוגים חרצו שהם "אותו בן אדם": אפשר להבין למה הם אומרים את זה. מאי היא בחורה שמחה ואינטנסיבית עם אנרגיות מנור-יות למדי שעובדת כאחות במחלקה פנימית ודומעת כשהחולים שלה מפליצים; משה גם הוא נמרץ ומתלהב, כמוה, והוא עובד כעורך דין פלילי אבל לא בשביל הכסף אלא בשביל הסיפוק. כשהוא נוסע לעבודה על הקורקינט שלו, מעונב וצוהל, הוא אפילו משדר קצת וייבים של בובספוג. הדיל-ברייקרים האפשריים הם כאלה: ראשית, העובדה שלמאי יש כלב ומשה עדיין הרוס ממות כלבתו ולא מוכן להכניס חיית מחמד חדשה לחייו. שנית, העובדה שמשה, לדבריו, "פשוט לא מצליח לנהל מערכות יחסים". אבל מה גורם לך לא להצליח בזה, משה? מה אתה מסתיר מאיתנו??

אנחנו מקבלים עוד הוכחה-לכאורה לכך שמשה ומאי הם אותו בן אדם כששניהם מגיבים בדיוק אותו דבר כשהם פותחים את המעטפות במעמד הבשורה – קודם כל פוערים את פיהם בתדהמה (תיזהרו, שלא ייכנס לכם זבוב) ואחר כך מכסים אותו בכפות ידיים רועדות. אבל לאורך הפרק, נקודות הדמיון מתחילות להיטשטש. מאי ומשה הם שניהם אנשים חייכנים וקופצניים, זה נכון, אבל השמחה של מאי בוערת ודינמית וסוערת והשמחה של משה מצטיירת כפלסטיקית, מעושה, סטטית.

מתוך "חתונה ממבט ראשון" (צילום: קשת 12, צילום מסך)
מעין ובן. פילו טוק על מזגנים | צילום: קשת 12, צילום מסך

משה, בינתיים לפחות, לא מראה יותר מדי עומק רגשי. אבל מאי? ובכן, באותה עוצמה שמאי שמחה כשהיא שמחה, היא עצובה כשהיא עצובה: קיבלנו לכך גושפנקה ראשונית כשהיא פרצה בבכי תמרורים בעיצומן של מדידות שמלות הכלה. היא שנאה את כולן, באופן עקרוני כמעט, כאילו היא תכנתה את עצמה לשנוא כל דבר שאמור לגרום לה להרגיש טוב עם עצמה. היא מסבירה שהתסביך שלה נובע מעלבון שספגה על המראה החיצוני שלה עוד בתור ילדה, אבל אני חושבת שזה יותר מורכב מזה. מוקדם יותר בפרק היא הצהירה שהיא מעוניינת בגבר שישים אותה במקום הראשון, ומיד לאחר מכן היא הלקתה את עצמה על האמירה הזו; מאוחר יותר בפרק, היא החלה לדמוע רק מהמחשבה שהחתן שלה בחר להעניק לה צמיד שמאוד משמעותי לו. סליחה על הפסיכולוגיה בשקל, אבל נראה שיש פה איחוד כוחות הרסני-משהו של חוסר ביטחון ושל טוב לב. מאי לא מרשה לעצמה להיות מרוצה, כי בעיניה זה אומר שאושרה שלה בא על חשבון אושרם של אחרים.

לענג אישה בחוג קרמיקה

אחרי היללות שוברות הלב של מאי אנחנו הצופים זקוקים לאתנחתא קומית, ואנחנו בהחלט מקבלים את מבוקשנו כשבן ומעין מגיעים לסדנת הקרמיקה. וזה הרגע להזהיר, רבותי, החזיקו חזק: הפסקה הקרובה הולכת לעסוק במין, ולא במילים מכובסות כמו בטיפולים הפסיכולוגיים או בטסטות של המשתתפים. "חדרת עמוק מדי", צוחקות מעין והמדריכה קרן כשבן משקיע את אצבעו אל מרכז גוש החימר ושוכח להוציא אותה משם, "מלאכת ידיים זה דבר חשוב". טוב, ידוע שסדנאות קרמיקה הן בעצם, במסווה, חוגים שמלמדים גברים כיצד לענג אישה. באופן יוצא דופן, ההפקה לא ניערה מעליה את ההקשר המיני אלא אימצה אותו לחיקה – ואפילו העצימה אותו עם צילומי קלוז-אפ רומנטיים של האצבעות של בן מלטפות את החימר ומשחקות בו, כאלה שלא יביישו גם את סצנות הסקס של "אנשים נורמלים". ובכן, בסופו של דבר בן מוציא תחת ידיו קערה יפהפייה ומוכיח לכולנו שהוא דווקא כן יודע לעשות ביד. תכלס, אחרי המקרה הפחות נעים שהתרחש בעונה הקודמת של חתונמי בסדנה דומה, מדובר בחתיכת סגירת מעגל.

"חתונה ממבט ראשון" (צילום: קשת 12, צילום מסך)
בן בסדנת הקרמיקה. צילומי קלוז-אפ רומנטיים שלא היו מביישים את סצנות הסקס של "אנשים נורמלים" | צילום: קשת 12, צילום מסך

אבל הקשר של מעין ובן לא עשוי רק מחרמנות גרידא. בדרך חזור מהסדנה הם פוצחים בשיחת נפש, כשבן מסביר למעין שהוא אדם שקט בטבעו, נוטה להקשיב ולא לדבר, לא מרגיש צורך לתמלל כל חוויה ולבטא אותה החוצה. הוא מכנה את עצמו "בבון" ומעין מיד מתרעמת ומנסה להחמיא לו, אבל הוא הודף אותה ומסביר לה שהוא מובך ממחמאות. שיחה כמו זו עשויה להיות קרקע פורייה לריב ראשון אבל מעין, במקום להיסגר, מחמיאה לבן בכל זאת ואף מתעלת את המבוכה שלו לבדיחה פנימית מתוקה. היא לא מבטלת אותו בבדיחה הזו, אלא מבהירה שהיא רואה אותו. 

ובמעבר חד נחתנו אל יום החתונה של מאי ומשה, שברובו לא סיפק רגעים טלוויזיוניים יוצאי דופן או מרגשים במיוחד. השיא של הערב ללא ספק היה ההתמוטטות של מאי, שהייתה מצחיקה ועצובה בו בזמן וגרמה לי להתנועע על הספה באי נוחות; מאי סירבה בתוקף להגיע לחופה כי התנגן שיר אחר משיר הכניסה לחופה שהיא ביקשה מבעוד מועד (וכך חשפה עוד טפח של מורכבות נפשית). אבל אחרי פפ-טוק עם המפיקות והבטחה מצידן שהכל יסתדר - היא הסתערה ופרצה לשם במלוא נוכחותה הכובשת. משה גם הוא עף על האנרגיות שלה (או שהוא פשוט מחייך תמיד. באמת, אי אפשר לדעת איתו). ובסך הכל נראה שהשניים האלה די מסתדרים זה עם זה: אמא של משה אפילו הכריזה שהיא כבר רואה במאי בת לכל דבר. באופן אישי, אני עוד מתקשה לקבוע באופן נחרץ שיש כאן חיבור מוצלח, אבל אולי עוד אגלה שההתאמה הזו – אחרי המחדל של בן ומנור בעונה שעברה – היא התיקון עבור האנשים המוחצנים.

רק הזמן יספר איזה קשר יתהווה בין השניים האלה (אל תדאגו, הפרק הבא יגיע ממש בקרוב). בינתיים, אני מעוניינת שמישהו יספר לי איפה רוכשים ספת אוקסיטוצין. יעל, מדובר בסטארט אפ גאוני.