חתיכת פרק עבר על כוחותינו. חסינות בקונספט חדש וקורע, טרק על ההר והדחה מפתיעה במיוחד - אבל לפני כל אלה, זכינו לעוד זמן מסך מבלבל של היצור ששמו בראד.

ניכר שבראד לא ממש מבין איך משחקים את המשחק הזה שנקרא "הישרדות". שניים מחברי שבטו יצאו לטיול ריכולים, ומוחו הקודח של בראד, שלא קיבל מספיק מזון כבר כמה ימים, לקח את זה כהזמנה לרוץ אחריהם ולהאזין לדבריהם.

עכשיו, זה כנראה היה עובד סבבה, לולא בראד היה מספר את כל זה לשאן, בת בריתו הקרובה ביותר של ריקארד, לו הוא האזין. כמובן ששאן הלכה מיד אחר כך וסיפרה לריקארד הכל, שזה הדבר ההגיוני לעשות. בראד הוא אדם לא צפוי, ויש לו בעיה מרכזית בהבנה של מה צריך להיאמר בקול רם; כזכור, הוא גם אמר לשרה בפרק הקודם שהוא רוצה להדיח אותה. ההתנהגות הכאוטית הזאת שלו כשהוא מחוץ לכל טווח סכנה היא מתכון לאסון, אך אין ספק שזה אסון מהסוג שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. הוא מהפנט.

במקביל, אי שם בשבט הצהוב, זאנדר יצא לחפש אתונות ומצא מלוכה. או יותר נכון, זה בדיוק מה שהוא חשב עד שהוא אשכרה פתח את היתרון וגילה חתיכת חתול בשק. ההוראות הבהירו כי אם הוא מחליט לפתוח את היתרון הוא יהיה חייב לעשות כפי שיונחה לו, מבלי לדעת מה הן אותן הוראות. זאנדר כמובן פתח את היתרון, כמו כל שחקן סביר שדרך על האי אי פעם. באנו בשביל לשחק, לא?

החסינות של זאנדר היא בקונספט חדש שטרם ראינו: חסינות משולשת. השם הזה נשמע מפוצץ, והשאיר אותי ברגע ששמעתי אותו בפה פעור, ליטרלי - אך במהרה התברר שמכרו לנו לוקשים. זו לא חסינות לשלושה שחקנים לפי בחירתך (מה שבהחלט חשבתי שזה בשנייה הראשונה); אלו שלושה אלילי חסינות נפרדים, שלא שווים כלום עד ששלושתם מתגלים - מה שעלול לקחת עד סוף המשחק. זה אולי לא כל כך סביר, אבל זה אפשרי. הקאץ' האכזרי? עד שהם לא נמצאים, זאנדר מאבד את הכוח הכי משמעותי במשחק: להצביע.

כדי להפעיל אותו, זאנדר צריך להשחיל בפורום הכללי משפט מופרך שאומר שהפרפרים הם קרובי משפחה מגלגולים אחרים שבאים להגיד לו היי. מעבר לכך שזה רעיון ממש מצחיק, אם הבנתי נכון, זאנדר יצטרך להגיד את המשפט הזה בכל משימה עד ששלושת אלילי החסינות ימצאו, מה שהופך את העניין הזה לעוד יותר מצחיק. זו דרך נפלאה להוסיף הומור ותחכום למשחק הזה, ולהצליח להגיד את זה בלי להיתפס זו מיומנות שמצריכה חרטוט ברמת אומנות.

אוקיי. השבט הצהוב הפסיד במשימה, ואווי נשלחה להר שאנחנו כבר זוכרים מהפרק הקודם, ביחד עם דשון. היא נתנה לו פשוט מתנות בזו אחרי זו: קול כפול מובטח במועצת השבט, חברה מעבר לגבול שהוא יכול לבנות עליה, ומידע קריטי על איך אלילי החסינות עובדים העונה. היא, מצידה, לא קיבלה שום דבר בחזרה מלבד הבטחה עמומה שיעבדו ביחד בהמשך. נו טוב. אז היא חזרה לשבט והייתה צריכה להתמודד עם ה-Hot Mess שנקרא טיפאני.

אווי הייתה יכולה לבחור בין שתי חלופות: ללכת עם הבנים או עם הבנות. היכרותה עם הפורמט גרמה לה לנטות לצד הנשי, כי היא יודעת שנשים שהולכות עם גברים בסופו של דבר לא מקבלות את הקרדיט אליו הן ראויות. אישית אני מאוד בעד ברית נשית (הפחד הגדול ביותר של מתמודדי הישרדות משחר ההיסטוריה), ומצד שני, טיפאני היא פשוט שחקנית גרועה.

היא הרסה לשבט שלה את המשימה ולא מוכנה להכיר בכך ("אולי אני תרמתי קצת להפסד"? תגידי, את אמיתית?) וכשהיא אשכרה הצליחה לעשות את הבלתי אפשרי ולגרום לאווי ולליאנה לסמוך עליה ולהצביע לזאנדר במקום לה, היא שוב התחרפנה, השתכנעה שאליל החסינות של זאנדר דווקא כן עובד והחליטה שהיא רוצה למקד את מאמציה בווצ'ה במקום. זו אי יציבות מלחיצה, שתחבל מאוד במשחק שלה.

יש לי סברה: זה אמנם לא הוכח מחקרית בשום צורה, אבל הניחוש שלי הוא שיש השפעה גדולה לחלוקה של שלושה שבטים במקום לשני שבטים בתחילת המשחק. החלוקה הזו מבטיחה חילוף בשלב הרבה יותר מוקדם, וכך מאפשרת להשאיר שחקנים הרבה יותר חלשים פיזית על פני גברברים חזקים וחסונים. זו אחת הסיבות המרכזיות שבזכותה טיפאני נשארה במשחק. זה, והרצון ההגיוני מאוד של אווי לקבל את מלוא הקרדיט על הפעולות שלה במשחק. קצת עצוב שזה מה שצריך להניע אותה בקבלת החלטות, ועוד להניע אותה לכאלה החלטות גרועות. אני אמנם מבינה מאיפה היא באה, אבל זה באמת מעציב אותי.

העובדה שטיפאני הצליחה לשרוד את ההדחה הזאת הייתה מפתיעה ממש, וווצ'ה המופתע מצא את עצמו מכבה את הלפיד. אז קודם כל, אני מורידה בפני טיפאני את הכובע. למרות זאת, מבחינת אווי וליאנה העתיד קצת פחות מזהיר, כי זאנדר עלול עוד בטעות למצוא את עצמו עם אליל חסינות מופעל, ואז הן יצטרכו להתמודד עם קול כפול פלוס חסינות. ההחלטה להעיף את ווצ'ה, שהיה שחקן חכם, פיזי וגם סמך על אווי בלב שלם, הייתה בעיניי טעות רצינית. מה שהן היו צריכות לעשות זה לתת לטיפאני שתי כאפות, להזכיר לה שרק בזכותן היא עדיין במשחק ולהגיד יפה שלום לזאנדר. מה שבטוח: עם החלטות כאלה, אין ספק שהולכת להמשיך להיות לנו עונה מפתיעה ומעניינת.