זה רשמי: אנחנו עם שבט אחד יחיד ומאוחד. נגמרו הכוכביות, נגמרו הטוויסטים - ויש גם מושבעת ראשונה, יהודייה כשרה בשם טיפאני. אחרי מפח הנפש שחוותה הברית המרכזית עם התכסיס המדהים של שלישיית הצהובים במועצת השבט הקודמת, קרה הדבר הכי מפתיע: המתמודדים חזרו לאי - והתפרקו לגמרי. במקום שיגיעו כשלישייה חזקה שתצרף אליה את הת'ר ואריקה, ואולי אפילו את נאסיר, שותפות הגורל שלהם פשוט התמוססה והם התחילו לזרוק אחת את השני לכלבים.

במשימת הפרס ג'ף חילק את המתמודדים לשתי קבוצות, כשיתרון סודי מוחבא על הספסל שעליו ישב המתמודד האחד שלא ישתתף במשימה. זאנדר התנדב לשבת בצד, והעריכה גרמה להאמין שמישהו בהפקה סיפר לו שיהיה שם יתרון, והוא התנדב לשבת בצד רק כדי לקחת אותו. אותה חבילת בד נותרה יתומה על הספסל, אבל הכוונות האמיתיות של זאנדר התגלו: הוא לא השתתף במשימה כדי לבלות זמן בשבט עם הצד המפסיד. הוא אמר, בחכמה גדולה, כי הצד המפסיד תמיד נשאר פגוע ורוצה לנקום, וכי במצב העניינים הנוכחי אלה בדיוק האנשים שהוא צריך להתחבר איתם.

אז כן, זאנדר מתגלה בכל יום כשחקן חכם יותר. הוא הכוכב העולה בשמי פיג'י, האנדרדוג המפתיע, סיפור הסינדרלה שרק "הישרדות ארה"ב" יודעת לספק, על מי שהתחיל את המשחק במיעוט ועשוי להגיע עד הסוף ואפילו לקחת את המשחק. זאנדר מתעלה על עצמו מפרק לפרק ואפשר רק לקוות שהוא יצליח לחולל מהפכה בברית הקואליציה ויצליח לשבור אותם. הוא הפייבוריט החדש שלי (ושל כולם).

ואגב פייבוריטים: שאן, שהייתה האהובה עליי מהרגע הראשון, יורדת מגדולתה. נכון, היא עדיין מחזיקה בשני יתרונות שאחד מהם הוא אליל חסינות, אז אין חשש שתעזוב בקרוב את המשחק - אבל בניגוד לשבט הירוקים המצומצם שזרם עם ההנהגה שלה, נראה שהשטיק פחות עובד עם חבורה קצת יותר אינטליגנטית, שרוצה את המושכות לעצמה ולא מפקידה בידיה בלעדית את ההחלטה את מי להדיח. אני די בטוחה ששאן עדיין תצליח לבצע Active Listening ולגרום לכולם לסור למרותה, אבל כנראה שזה לא יהיה פשוט כמו שהיא חשבה.

הבעיה העיקרית שלה נעוצה בדשון, שמרגע לרגע הופך להיות האדם המעצבן ביותר על האי. בשלב מסוים בטסטות שלו, דשון הכריז שהוא "לא ילד בכיתה ג'", אבל האמת היא שזו התחושה העיקרית שמתקבלת ממנו. הוא לא מוכן לעבוד עם מי שכתבו את השם שלו על הפתק (למה???), הוא לא מוכן שמישהי אחרת תחליט במקומו את מי מדיחים, קשה לו שלא מקשיבים לו. עכשיו, הוא צודק במאה אחוז ששאן מסוכנת ושצריך להדיח אותה - אבל זה ממש לא השלב הנכון עבורו לעשות את זה, והמחשבה להדיח אותה כרגע נעוצה בעיקר באגו גברי שברירי ופגוע. היא בת ברית שלך, שרוצה אותך איתה ברביעייה האחרונה - הדבר ההגיוני לעשות יהיה להישאר איתה ולהדיח אותה רגע לפני הסוף, כשישארו שישה או חמישה שחקנים אחרונים על האי. באופן כללי, דשון מדבר בביטחון גדול מדי, ומתנהג כאילו מקומו מובטח. ובהישרדות, בשנייה שאתה בטוח מדי, זו בדיוק השנייה בה אתה תלך הביתה.

משימת החסינות האישית הלכה מהר מהצפוי, ואין ספק שזה היה הפרק של אווי, שהביאה לניצחון גם במשימה הקבוצתית וגם לקחה, די בהליכה, את משימת החסינות האישית שארכה איזה ארבע דקות שלמות. היא גם הייתה הבאה בתור ללכת הביתה, כך שנראה שהמזל - והעקשנות - שיחקו לגמרי לטובתה. במקומה מי שהלכה זו טיפאני המסכנה, אבל גם קצת המטומטמת - כאילו, את ידעת שאת על הגריל, את ידעת שהת'ר ואריקה מרגישות לבד, למה לעזאזל לא עשית מהלך? למה לא הקמת אופוזיציה לקואליציה שפועלת ללא שום הפרעה? והת'ר, שנזכרה להזיז עניינים במועצת השבט, בשנייה בה ג'ף הכריז שזה הזמן להצביע. למה לא חשבת על זה לפני? מה לעזאזל עשית כל היום? ולמה את חושבת שליאנה בצד שלך? כן, היה נחמד לקבל ממנה איזשהו זמן מסך, אבל הת'ר היקרה, אם תוכלי להיות יותר על זה בפעם הבאה כולנו נעריך את זה מאוד.

ורק עוד דבר אחד אחרון: ריקארד החוצפן אכל מהפפאיה אחרי שחזר מפרס אוכל, וזה אחד הדברים החצופים שנעשו בתולדות הישרדות (והעולם כולו). יש לו מזל גדול שהוא התנדב לצאת ממשימת החסינות בשביל שק אורז, אבל הוא עדיין מחוק אצלי, וגם מגיע לו לעוף על זה. ולא, אני ממש לא מגזימה.