מפה לשם, עונה 41 של "הישרדות ארה"ב" נגמרת עוד חודש (כשעונה 42 כבר משוריינת למרץ) - ועל האי נשארו לא פחות מעשרה שורדים, שמכאן ואילך כנראה יישלחו לספסל המושבעים הרבה יותר מהר. 40 דקות וקצת הספיקו בשביל לצרף למודחת האחרונה טיפאני עוד שני שותפים (שלושה, אם סופרים גם את הג'וק בגודל חתול שזינק עליה במועצת בשבט), והדרך לשם הייתה קצת שונה מהמצופה: לא שני סבבים מהירים של הדחות, אלא פיצול חד פעמי של השבט המאוחד לחמישיות.

בחמישייה האחת, אריקה זכתה בשרשרת החסינות, מה שהפנה באופן טבעי את תשומת הלב של כולם להת'רנאסיר, כך מתברר, משוכנע שהיא זו שהצביעה נגדו במועצת השבט הקודמת (היא לא), ונפגע ממנה כאילו מדובר בג'קי אזולאי ודודו אוואט ב"הישרדות" גרסת ישראל. השותפות היחסית עם שאן וריקארד - "שני בני הברית הכי קרובים שלי", נאסיר מודיע ברגע של חוסר מודעות - עוררה בו לא מעט זחיחות, והוא ניגש להת'ר כדי לבשר לה שהיא זו שתעוף. כלל ראשון ב"הישרדות": אם ראינו מישהו 1 מודיע למישהו 2 שהוא יעוף, מישהו 2 לא יעוף. כלל שני ב"הישרדות": אם ריקארד מקבל זמן מסך יקר לטובת מונולוג על בעיות השמיעה שלו, מדובר בתכסיס. גם הוא לא יעוף.

בינתיים בחמישייה האחרת, זו שגם הרוויחה תבשיל עשיר בזכות כוח הסיבולת של זאנדר במשימת הפרס-ינות (™), ברית השחורים עמדה בפני מבחן: לשמור על הרוב המספרי שיש לה - ליאנהדני ודשון מול זאנדר ואווי - ולהוציא לפועל את מה שכבר היה אמור לקרות פרק אחד קודם, שזה להדיח את אווי. זאנדר ואווי, מצדם, מנסים לנצל את ההזדמנות, לנקום ולהדיח את ליאנה, כש"מילה" של דשון ואווי על ערבות הדדית אמורה לסייע. ליאנה, גרסת הבוטלג של שאן, נהיית גרידית ומציעה לזאנדר להפקיד אצלה את פסלון החסינות שלו, כשעל הדרך היא מעלה את האפשרות לשתף פעולה ולהיפטר מדשון. על פניו, יותר מדי טעויות שיגרמו ליותר מדי אנשים להדיח אותה.

חזרה למחנה השני, שם ריקארד לא לגמרי מבין את היתרון בהדחה של הת'ר, אישה עם תאריך פג תוקף על המצח מאז יומה הראשון בשבט. הוא מגייס אותה ואת אריקה להצבעה נגד נאסיר (יותר נכון: נגד פסלון החסינות שיש לנאסיר בכיס), וניגש עם התוכנית הזו למי שאמורה להיות בת בריתו הקרובה ביותר. שאן - שיבון רוי של איי פיג'י, לפחות מבחינת הדורסנות והיכולת המדהימה להרוס לעצמה בכל פעם מחדש - לא לגמרי מתלהבת, וסימן השאלה הזה מוביל למועצת השבט הראשונה של הערב. 

טיפאני, עכשיו כבר מקולחת, צופה מהצד בבזבוז די מיותר של יתרון ההצבעה הכפולה של שאן. היא פיצלה את שני הקולות שלה בין נאסיר להת'ר, רק שריקארד עשה פרסה והצביע בעצמו נגד הת'ר. התוצאה היא סיבוב חוזר, הצבעה פה אחד נגד נאסיר וזריקה לפח של יתרון חשוב ביותר. לא ברור עד הסוף מה קרה שם, ייתכן שמדובר בלא יותר מפוליסת ביטוח נגד התהפכות של אחת הבנות, אבל יש כמה אנשים שישמחו מהירידה בכוחה של שאן. ריקארד הוא אחד מהם.

ההדחה של נאסיר הבהירה לאנשי מועצת השבט השנייה שהכל יכול לקרות - ואכן, הדבר הכי לא צפוי קרה. ליתר דיוק: הדבר הכי צפוי קרה, וזה לא צפוי כשלעצמו. המילה של דשון התגלתה כנטולת ערך, הפסלון של זאנדר (שיכול היה ללכת לאווי) נשאר בכיס, ואווי הלכה הביתה עם כמה מסרים מחזקים לילדים קווירים. ברית השחורים, השותפות הכי מועדת לפורענות בעונה הזאת, החזיקה עוד יום. אבל אם שאן לא תפסיק לחלק לכולם הוראות, זה עוד עשוי להתגלות כיומה האחרון.