נותר עוד פרק אחד בעונה הנוכחית של "הלוטוס הלבן", אבל לפני שנגלה את הזהות של הגופה הצפה, הפרק הלפני אחרון הביא איתו כמה התפתחויות בלתי נמנעות - שאת חלקן קהל הצופים ברשת גם ידע לזהות מראש. האם אלה בהכרח יהיו קשורות למוות שמרחף מעלינו? קשה לדעת. כפי שכבר ראינו לא פעם, מייק ווייט לא תמיד חושף את כל הקלפים שלו, כך שלמרות שמפוזרים לאורך העונה כולה רמזים שיכולים להעיד על זהות הגופה, יש עדיין סיכוי לטוויסט שיפתיע את כולנו.

עכשיו, לבלתי נמנע המדובר: הפרק נפתח עם שיחה טעונה בין אית'ן להארפר, שסוף סוף אוזרת אומץ לעמת את שניהם עם האמת. במהלך רוב החופשה היא הייתה עסוקה בהתבוננות בדפני וקמרון, שכללה שיפוטיות מעורבת בקנאה. נדמה שהארפר בעצמה התחבטה בשאלה מה עדיף - בן זוג שמספר לך את כל האמת אבל לא נמשך אליך, או בן זוג שבוגד ומשקר, אבל רוצה לקרוע ממך את הבגדים בסוף היום? עם כל המגרעות של הקשר בין דפני לקמרון, הארפר לא יכולה שלא לרצות את התשוקה המינית ביניהם. אית'ן, מצדו, מפספס את זה לגמרי, ובטוח שההתנהגות שלה נובעת אך מרק מכך שהיא חושבת ששיקר לה. הבחירה שלה להגיד לו סוף סוף שהוא לא נמשך אליה עלולה להוביל לסוף של הנישואים שלהם, אבל היא ללא ספק אמיצה, כמו גם ההודאה בפניו - ובעיקר בפני עצמה - שהיא עצמה רוצה יותר מנישואים חסרי סקס, גם אם הם מלאים באהבה.

מהצד השני של הדלת, קמרון ודפני ממשיכים להוות את תמונת המראה. הם מקניטים ומאשימים אחד את השנייה בבגידה ובנטישה, אבל הופכים את הכל למשחק תפקידים מיני. איזו דינמיקה בריאה יותר? לא ברור, אבל לפחות אחת מהן מסתיימת באורגזמות. 

סברינה אימפצ'יאטורה, "הלוטוס הלבן" (צילום: Fabio Lovino/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום TV, יחסי ציבור)
מסרבת לראות את מה שניצב מולה. ולנטינה (סברינה אימפצ'יאטורה) "הלוטוס הלבן" | צילום: Fabio Lovino/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום TV, יחסי ציבור

הארפר מתחילה את הפרק בכנות ואומץ, אבל ממשיכה אותו עם סדרה של טעויות איומות, אם כי אנושיות. היא מחליטה לאמץ את הגישה של דפני ולשחק עם אית'ן, רק שהיא לא שמה לב שאין לה פרטנר למשחק. הנקמה שהחלה לבשל כבר בפרק הקודם מוגשת עכשיו לוהטת, ואחרי שהיא מאשימה את אית'ן בגזלייטינג היא חוטאת בכך בעצמה, רק שהיא עושה את זה באופן מתוכנן ומכוון, ומנצלת את היריבות בינו לבין קמרון לטובתה. זה עוד עלול להתהפך עליה.

קו העלילה הבלתי נמנע השני הוא זה של ולנטינה היקרה, שמסרבת לראות את מה שניצב לה ממש מול העיניים, עד שאיזבלה מנפנפת מולה בטבעת אירוסים. אמנם ולנטינה עברה על כל כללי ההתנהגות כמנהלת בחיזור שלה אחר איזבלה, אבל קשה ללב שלא להישבר מולה. ההתנהלות שלה מול המצב נראית כנובעת בעיקר מחוסר ניסיון וחוסר מודעות, מאשר ניצול של יחסי מרות. ואכן, חוסר הניסיון הזה מתברר כנכון כשהיא מתוודה בפני מיה שמעולם לא שכבה עם אישה. מזל שהמחדל הזה מתוקן עד סוף הפרק, כשמיה מתנדבת בהתלהבות (מוצדקת) למשימה, למרות ניסיונות החיזור הנואשים של ברט, שלא מוותר אפילו רגע אחרי שהודה בפני דומיניק ואלבי שאף אישה כבר לא תקבל אותו לזרועותיה.

אבל אין יותר בלתי נמנע מההתרחשויות בגזרת טניה-פורשה. ברגע נדיר של צלילות, טניה מזהירה את פורשה שלא להפוך למה שהיא הפכה אליו - אישה אבודה שמסתנוורת בקלות מגברים שנותנים לה תשומת לב. דקה לאחר מכן, כמובן, היא שוכחת מכל החשדות שלה כלפי קוונטין, ברגע שהוא מציין שהיא תהיה אורחת הכבוד במסיבה באותו הערב. לקראת המסיבה היא מתגנדרת כמו בובה, ממש כפי שתיארה שאמה הייתה מלבישה אותה כשהייתה ילדה, רק מחכה שיבואו לשחק איתה. הרצון העמוק הזה שהחל כבר בילדות הוא ככל הנראה הסיבה (יחד עם הסמים והאלכוהול) שהיא מחליטה לשכב עם האיטלקי שקוונטין מעניק לה במתנה, אפילו לאחר שהיא רואה את התמונה של קוונטין הצעיר עם הקאובוי שלו - שמתברר כגרג, ממש כפי שחשדו רבים מצופי הסדרה. 

טום הולנדר, ג'ניפר קולידג', "הלוטוס הלבן" (צילום: Fabio Lovino/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום TV, יחסי ציבור)
מה הקאובוי מתכנן? קוונטין (טום הולנדר) וטניה (ג'ניפר קולידג') ב"הלוטוס הלבן" | צילום: Fabio Lovino/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום TV, יחסי ציבור

עד עכשיו החשדות היו שם, אבל לא היה ברור לגמרי מה התוכנית של קוונטין. בפרק השני של העונה, גרג מזכיר שהוא לא יכול להרשות לעצמו להתפטר מעבודתו, מאחר שטניה אילצה אותו לחתום על הסכם ממון לפני נישואים. באותה השיחה טניה גם מזכירה שגרג הוא זה שהתעקש לנפוש בסיציליה. ברבים מהסכמי הממון לפני נישואים, ישנו סעיף מיוחד שמתייחס לבגידה, ולאחר שקוונטין הודה בפני טניה שגם אחרי 30 שנה הוא עדיין יעשה הכל בשביל אותו קאובוי סטרייט אמריקאי - נראה שזה הפיצוח של התוכנית שלהם. קוונטין יוביל את טניה לבגוד בגרג, וכך שניהם יוכלו להנות מהכסף שהוא ירוויח מהגירושים ממנה. בינתיים, ג'ק אחראי להמשיך ולהסיט את תשומת לבה של פורשה מהמתרחש, אבל איכשהו דווקא אחראי לרגע הכי מעורר חמלה בפרק, עם וידוי שיכור שמוכיח שיש בו הרבה יותר ממה שנראה לעין.

אצל לוצ'יה ואלבי הדברים עדיין לא הגיעו לידי פיצוץ, אבל מרתק לראות איך היא מנצלת לטובתה את הבליינד ספוט שיש לאלבי לגבי האופן שבו הוא רואה נשים. הוא מציג את עצמו כפמיניסט, וכנראה שהוא גם באמת כזה, אבל עד רמה מסוימת. הוא הרי אמר לפורשה בתחילת העונה שהוא נמשך ל"ציפורים פצועות יפות", ומשחק ישירות לידיה של לוצ'יה כשהיא מציגה את עצמה כעלמה במצוקה, ולא כאישה ששולטת בגורלה.


מעקב חשודים שבועי:

מי מת? ומי הרג אותו? אחרי הפגישה של טניה עם מגדת העתידות שחזתה לה עתיד שחור והסימבוליות של מאדאם באטרפליי, שהתאבדה לאחר שאהובה עזב אותה, יכול להיות שמדובר ברמזים קצת יותר מדי בוטים. בהחלט ייתכן שהם מעידים על כך שטניה תתאבד, אבל זאת מרגישה כמו תשובה קלה מדי.

אפשרות נוספת היא שהכעס של אית'ן כלפי קמרון והארפר עומד להגיע לידי פיצוץ אלים, שקשה לדעת מי יצא המופסד ממנו. אית'ן עלול להרוג את הארפר או את קמרון ברגע של זעם, אבל יכול להיות גם עימות בינו ובין קמרון שייגמר דווקא הפוך, עם המוות של אית'ן בעקבות הגנה עצמית של קמרון. 

מייגן פאהי, שמגלמת את דפני, כבר אמרה בראיון שהמוות בפרק האחרון הוא הדבר האחרון שהצופים יצפו לו - מה שבהחלט טורף מחדש את הקלפים. אם נלך על הלא צפוי, יהיה בהחלט מפתיע לראות את אלבי רוצח את לוצ'יה, לאחר שמתגלה לו שהיא ניצלה אותו עבור כסף. ממש כמו בעונה הקודמת, היופי הוא שבאמת הכל יכול לקרות: סוף טרגי ממתין מעבר לפינה לרוב הדמויות, גם אם אצל רק אחת מהן (לפחות) הוא יגיע בצורת מוות.