אומנם העולם עוד לא יודע עליהם, אבל מערכת היחסים של עמליה ומיכה לא לגמרי סודית כבר במשך כמה פרקים: כזכור, אמיר עלה עליהם וחשף את האמת המסעירה בפני כל משפחת לוי באותה ארוחה משפחתית טעונה. אפשר היה לחשוב שהתגלית הזו תעורר רגשות עזים אצל הילדים של עמליה - במיוחד אצל אלה, שהיא דמות מרכזית ומורכבת יותר - אבל זה לא ממש בא לידי ביטוי ב"חולי אהבה". נכון שלאלה יש היריון להתמודד איתו, וסרטן ותאונת דרכים מלחיצה, וכמובן תסביכי אם-בת שהיו שם עוד הרבה לפני שכל זה קרה - ובכל זאת, די מפתיע שהרומן של אמא שלה לא מעסיק אותה.

מפה לשם אנחנו כבר נכנסים לפרק השביעי, ועוד לא ראינו השפעה משמעותית של הרומן הזה על שאר הדמויות בסדרה. איתמר ואלה, כאמור, לא ממש מוטרדים. אמיר אומנם כן פגוע, אבל זה לא שעמליה חייבת לו דין וחשבון (וזה לא שאנחנו הצופים חושבים שיש סיכוי שהיא תנטוש את מיכה בשבילו. בקיצור, אין עניין). בהתחשב בכל זה, ברור את מי האייטם הזה כן יטלטל: את בנות המשפחה של מיכה, שבינתיים לא יודעות מכלום. בפרקים האחרונים כל מה שעניין אותם זה רק המשבר התקשורתי סביב ההגעה של ג'ו. מעיין ודניאלה בכלל לא חושדות, רונית אמנם מרגישה שמשהו קורה, אבל היא לא מנסה לחקור ולכן לא מגלה שום דבר. בסיום הפרק השביעי, זה משתנה.

קפצתי לסוף, אבל קרו עוד הרבה דברים בפרק שצריך לדבר עליהם לפני כן. קודם כל החרטה האיומה שעמליה מרגישה על כך שוויתרה על ההתמודדות לתפקיד ניהול המרכז. עדנה מגיעה לבית החולים ומספרת לעמליה שהיא עצמה, בעידודו של אמנון, תיכנס לתפקיד - בשורה שמביאה את עמליה להתקף חרדה. היא מתקשרת, איך לא, למיכה - שלמד מהטובה ביותר כיצד להתמודד עם התקפים כאלה. אגב, זוכרים את הפרידה שלהם מהפרק הקודם? אני כבר הספקתי לשכוח. כך או כך, היא לא החזיקה הרבה זמן. בסצנה הבאה הם כבר מתמזמזים על הספה. ונראה שאנחנו בפרק של החלפת תפקידים: אחרי שמיכה עוזר לעמליה ברגע הקשה שלה, הוא גם מגלח לה את השיער שהחל לנשור - ממש כמו שהיא עשתה בשבילו כמה פרקים קודם לכן. ברור שאיילת זורר לא ויתרה על השיער שלה בשביל התפקיד, ואנחנו הצופים צריכים לשאת כמה סצנות של קרחת מזויפת לפני שעמליה עוטה פאה.

נלי תגר (צילום: חולי אהבה , קשת 12)
צילום: חולי אהבה , קשת 12

לצד השיער שנעלם והמשרה שהתפספסה, עמליה תתמודד עם עוד אמת קשה בהמשך הפרק. אבל קודם, מגיעה לה גם קצת נחת - והנחת הזו מגיעה בדמות פיוס עם אלה, הפעם באופן סופי בהחלט. בפרק הקודם ראינו שאלה אולי חושבת מחדש על הבחירה להביא ילד לעולם, בפרק הנוכחי היא מבינה שזו אכן תהיה טעות לתת לאגו להביא אותה למצב שאי אפשר להתחרט עליו - והיא מחליטה לעשות הפלה. היחסים בינה לבין אמא שלה התחילו להשתקם עוד לפני כן, עם חשבון הנפש של עמליה בעקבות המחלה ועם המנוחה מהעבודה, אבל ההחלטה של אלה להפיל היא זו שמאפשרת להן לפתוח דף חדש אמיתי.

ונראה שגם עדי חושבת לעשות ריסטארט לחיים שלה. היא מגיעה להיבדק אצל שירין כדי להסביר לעמליה כמה קשה לחיות בצילה, וגם כדי להתנצל. במקביל, היא מרגישה לא בנוח להמשיך לעלות לבמה עם מופע הסרטן, והתחושות קשות אף יותר כשהאקס הטרי שלה, אנדריי - שעזב אותה בגלל השקר שלה - מפלרטט עם אחרת מאחורי הקלעים. עדי כבר מתאמנת על הנאום שבו היא תחשוף בפני הקהל שהיא לא באמת חולה, וניכר ש"חולי אהבה" כבר מכינה את הקרקע למה שיקרה איתה בשבוע הבא, שבו יקרה אחד משני התרחישים הבאים: 1. היא תעורר את רחמיו של הקהל, שיסלח לה על התרמית שיצאה משליטה, וגם אנדריי יבין שהיא באמת לא התכוונה לרע. 2. היא תגלה שגם היא חולת סרטן, בשורה שהיא כמובן גרועה מאוד אבל תאפשר לה לנקות את המצפון באופן קצת אחר.

בינתיים אצל מיכה, סערת "מיכה חאדר" לגמרי יוצאת משליטה. ברנע מטנף עליו בטלוויזיה, כולם במטה לחוצים ונסערים, וכשהוא חוזר הביתה הוא מגלה גרפיטי נאצה על השער וזבל בחצר. כל הטירוף הזה לא כל כך אמין - ישראל אומנם גזענית מאוד, ובכל זאת קשה להאמין לממדי הסיקור של הסאגה הזו ולקיצוניות התגובות שהיא גוררת. בכל מקרה, בעקבות ההסלמה, מיכה מחליט לעשות את מה שהצעתי שיעשה בשבוע הקודם: הוא כבר לא מתנער מההזדהות כערבי, ובסרטון חדש (שעמליה מצלמת) הוא מסביר למה הוא דווקא מתגאה בהיותו יהודי-ערבי. הסרטון מן הסתם הופך לוויראלי, ומן הסתם מכעיס לא מעט אנשים. ביניהם ליאת, שהוא דפק לה את התוכניות לחבור לברנע, וירום, שמרגיש לא נחוץ כשמיכה עושה מהלכים לגמרי על דעת עצמו - ועוזב את תפקיד היועץ.

 

יואב לוי  (צילום: חולי אהבה , קשת 12)
צילום: חולי אהבה , קשת 12

אולי זה הזמן לומר: מיכה האיש אומנם מקסים, אבל קשה להתמסר לגמרי למיכה הפוליטיקאי. לא באמת נאמר לנו מה הדעות שלו ומה הוא מתכנן לעשות, הוא מוצג כאיש פשוט וכן בלי מניעים נסתרים - ותדמית הפוליטיקאי הטהור, איך נאמר, קצת זרה למציאות החיים הישראלית הנוכחית. בכל מקרה, לסיפור המשפחתי של מיכה דווקא כן קל להתחבר. אשתו ובנותיו, אגב, שמחות על המהלך שהוא עשה. מבחינתן, המהלך הזה הוא סוג של חזרה לשורשים – מיכה נזכר מי הוא באמת כפוליטיקאי, ובמקביל נזכר מי הוא כאבא. רונית אפילו מזהה בו שוב את התכונה שגרמה לה להתאהב בו לראשונה, עוד בימי התואר הראשון, והבנות מתמלאות בתקווה כשהן רואות רגע של רוך ושל קרבה בין ההורים. אבל כאמור, יש משהו ששלושתן לא יודעות.

וזה מביא אותנו לרגע החשוב הבא בפרק: עמליה ומיכה עושים את טיפול הכימו האחרון, ואפשר לומר שזו סופה של תקופה. שניהם מבינים שסיום הטיפול הוא גם סיום של שלב מסוים בקשר שלהם. שעכשיו זה או לחדול או להפך, להגביר את העוצמה - אבל הגברת העוצמה הולכת יד ביד עם השלכות שהם לא כל כך רוצים להתמודד איתן. הם חולקים רגע יפה, מנצלים את הרגעים האחרונים בבועה שלהם, אבל אז עמליה מקבלת הודעה, ובלי להסביר מה קרה היא בורחת מהחדר. כשמיכה רודף אחריה בניסיון להבין מה העניין, היא לא מספרת לו והולכת משם. תכף נגלה מה הכילה ההודעה ההיא, אבל בינתיים, ברקע, קורה דבר משמעותי נוסף: רונית רואה אותם ביחד. היא מזהה את עמליה בתור ד"ר לוי, הרופאה של בעלה, ועכשיו היא יכולה לחבר את כל החלקים של הפאזל.

עמליה לא סיפרה למיכה, אבל לשירין היא כן מוכנה לספר: התוצאות של הביופסיה הגיעו, והן לא טובות. עמליה אולי חשבה שבעזרת שנינות, ידע ומקצוענות היא תצליח לשלוט בכל אלמנט בחיים שלה, להתרחק מהתרחיש המסוכן שממנו היא מפחדת בעזרת היכרות מעמיקה איתו. עם כל מה שקורה לה, ברור שזה לא המצב, או במילים אחרות - שיש דברים שאין לה שליטה בהם. ההתמודדות האמיתית לא הסתיימה, היא רק מתחילה.

איך הקהל יגיב לתגלית השערורייתית על עדי? מה תגיד רונית על הרומן, והאם אותו רומן ייחשף גם בפני הקהל הרחב? איך הילדים של עמליה יתמודדו עם הבשורה הקשה שהם בוודאי יגלו בקרוב? את התשובות לשאלות האלה נגלה בפרק הבא - שהוא, תאמינו או לא, גם הפרק האחרון.