סוף-סוף זה קרה. הגענו למועצת השבט שהפרומואים הציגו כ"הדבר הכי מפתיע ומטורף ומזעזע שאי פעם קרה בכל העונות אי פעם של 'הישרדות', כולל 'הישרדות' האמריקאית ו'הישרדות - סודן' ו'הישרדות - העבר של ישראל אוגלבו כשהוא חי ברחוב ונאלץ לכייס דביבונים כדי להישאר בחיים'". מאחר ובנוסף להבטחות המפוצצות, הפרומו היה מעוטר כמיטב המסורת בהמון ספוילרים (אלינה צועקת:"יש!" ובני יוצא על אסי, למשל. וכמובן הפתק המטושטש עם שמו של רגב), יצא שהדבר היחיד שהפתיע אותי זה שְאלה לא אמרה הפרק שהיא דוגמנית. אבל בואו נתעכב רגע על מה שהוביל להדחה החגיגית הזו.

הפרק של שבת היה ריאליטי במיטבו, כשברגע אחד קטן התמוטט מגדל הקלפים של בני. מהשניה שחגית הפצירה בו לשתף פעולה עם אסי (בואו, לא הייתה לה ברירה ממש), בני התנהג כמו חייל טוב בברית השועלים. הברית, שעד כה התפארה ש"אין לה מספרים", נחשפה במלוא מערומיה כשלשבריר שניה אסי איבד את זה כשחשב שיש סיכוי שבני יעז להפיל אותו למים. אובדן העשתונות שלו חשף את הבלוף: לברית יש מספרים ועוד איך, ואסי הוא מספר אחת. ברגע הזה יכולנו לשמוע מהפיליפינים את האסימון של בני נופל אחרי שהבין עם מי כרת ברית. ובני עצמו ניסח את זה הכי טוב - אם ככה אסי מתנהג כשהוא צריך אותו, איך הוא יתנהג כשלא יצטרך אותו יותר? 

ואם כבר מדברים על מספרים, המשימה חשפה שהמניות של אלה בברית השועלים ירדו משמעותית. נכון, היה קצת מכמיר לב לראות אותה נפגעת כשהיא מגלה שקיבלה את תואר השורדת הכי פחות אהובה בשבט. מצד שני, במהלך כל המשימה היא יצאה מגדרה לזרוק לאוויר אמירות יהירות ושאננות בסגנון "ברית השועלים לכדורגל, אלינה לוי לפח זבל", וקשה שלא להרגיש שהיא הייתה צריכה שיוציאו לה קצת אוויר מהמפרשים. די, אלה, בואי נודה בזה. הפכת לבני ברוכים של השבט.

במהלך העונה בני אמר 500 פעם "מעכשיו אני מפסיק להיות בני החמוד" (לרוב אחרי שהתנהג די מגעיל), אבל משימת החסינות האישית הייתה הפעם ראשונה שהוא התכוון לזה. נמאס לו שאסי וישראל מתנהגים כמו הורים שמדברים ביניהם אנגלית כדי שהילד לא יבין, נמאס לו שכולם מרגישים כל כך בנוח לרמוז שהוא טיפש, לא יוצלח או שצריך "להציל" אותו ו"לעזור" לו כל הזמן. יותר מזה, הוא הצביע על העובדה שחברי הברית תמיד מתחשבנים איתו על כל פעם שהם לא מתייחסים אליו כאל תת-אדם. היה לו קר ורגב הביא לו ז'קט? שיגיד תודה שלא השאירו אותו לגסוס מהיפותרמיה בתוך נהר. 

בני ניסה להתעמת עם אסי על הפיצוץ במשימת החסינות, אבל לשווא. אסי לא איתנו. אין היגיון פנימי לתשובות שלו. הוא קרא לבני "ראש קלבסה", בני שאל למה הוא צעק עליו ואסי התלונן "לא צעקתי עלייך, אתה החלטת להוציא את הדברים שלי מהקשרם". כמובן, הוא פשוט ניסה בנחמדותו לשתף את בני במתכון למרק הדלעת המפורסם שלו. כשבני אומר שאסי פשוט לא יודע להפסיד, אסי מזלזל  - אבל שתי דקות אחרי זה מצדיק את הכעס שלו כי "הוא שונא להפסיד". בקיצור, כמו שיעידו עדי ביטי ודוד דביר, אסי בוזגלו לא מסוגל להכיל את קיומם של רצונות ורגשות של מתמודדים שהם לא אסי בוזגלו.

גיא זו-ארץ ממשיך להנות מלשסות את השורדים אחד בשני בלי בושה, והפעם גם לקח על עצמו את תפקיד המחנכת בשיעור חברה שנוזפת בילד הביישן שלא פעיל מספיק. עוד רגע הוא יגיד לירדן שחבל שהיא לא מדברת יותר כי יש לה הרבה פוטנציאל. כשהוא שואל את ירדן למה הברית שלה מנסה להדיח דווקא את רגב, היא העדיפה לא לענות. אבל לי יש תשובה, וכל מי שראה את הסרט "ילדות רעות" יודע אותה - המנהיגה לא יכולה לתפקד בלי צבא השפוטות שלה. אסי הוא רג'ינה ג'ורג', ורגב על תקן גרטשן ווינרס. אה, ולכולם ברור שאלה היא קארן, כן?

עוד דבר שהתגלה במועצת השבט הזו הוא מקור רוב הריבים העונה. בהתחלה שתי הקבוצות הציגו את חוסר ההבנה ביניהן כריב של "עממיים" נגד "מתנשאים" (בובלילים-פרידמנים גרסת 2020). אבל יש כאן משהו יותר מורכב מזה - מדובר במלחמה של מוחצנים מול מופנמים. המוחצנים חושבים שהמופנמים מסתירים משהו, שומרים את הקלפים קרוב לחזה ומתרחקים באופן מכוון. המופנמים חושבים שהמוחצנים רועשים מדי, מתלהמים מדי, אגרסיביים מדי. הפתרון שלי לקונפליקט אגב: להבין שלא כל בני האדם בעולם הם העתק הדבק של עצמך. נכון שמדובר בידיעה מרעישה ומורכבת להבנה, אבל ממליצה לאמץ בחום.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

הפרק הסתיים, כמובן, בבגידה של בני שהייתה אמורה להעיף את רגב ולהפוך את היוצרות, אבל בסוף כל זה היה שווה לתחת כי אלינה לא הצליחה להדליק אש, השלימה את מסלול ההתרסקות החברתי שלה ויצאה מהמשחק. עם כמה שמנחם שלא נצטרך לראות את שוטֵי הפה הפעור שלה, מתסכל שרכבת ההרים הרגשית הזו הסתיימה, גם הפעם, בחזרה לנקודת ההתחלה: אסי השייח', ג'רבי-בני-עידן מיעוט. עכשיו רק נשאר שבני יעוף כדי שעידן וירדן יישארו לבד ויתנשקו כבר. 

בפרקים הבאים של "הישרדות": רגב מזכיר לבני את הפעם ההיא שהוא הוציא לו עלה מהשיער ולכן הוא חייב לו, אלינה מגלה שרידי טקס וודו נגד ישראל מהימים של אילנה אביטל בבקתה ואסי מפסיד בקווה קווה דה לה אומה וחווה התמוטטות עצבים.