נדמה היה שהעסק סגור: נעמה ג'ובאני ושמחה הם שלישיית הגמר של הישרדות VIP ורק אם מני ינצח במשימת החסינות (למרות שיכל למצוא את עצמו מודח במועצת השבט האחרונה בדיוק כמו שקד), יהיה צריך לחשב מסלול מחדש.

ואז הגיעו המשפחות (כלומר אחרי משימת הפרס שהתושנו רק מלצפות בה). והזמן עצר מלכת. אין משחק, אין אסטרטגיות, אין משימות. יש "הכי בבית בעולם". כולם אוהבים את כולם וכולם שמחים לראות את כולם. אלא שבזמן ששמחה התרגשה מההתרגשות של אמא שלה (ואנחנו התרגשנו ביחד איתן), מני התנצל בפני אשתו סימונה על המחיר הכבד שהיא נאלצה לשלם בשנים האחרונות על מאבקו במשפחת נתניהו וג'ובאני פיזר לעבר אשתו מאיה הערות מיניות בעדינות של פיל בחנות חרסינה (יש מילה פחות סקסית מ"אביונה"?), נעמה התעסקה בדבר אחד - הגמר שמעבר לפינה. בן זוגה של נעמה הוא גל ארז, שורד לשעבר בעצמו (הישרדות: איי הפנינה) וכפי שהיא הגדירה זאת "גרופי של הפורמט". נעמה החליטה לנצל את הנוכחות שלו כדי להתייעץ איתו.

גל שאל את נעמה מי היא רוצה שישב בחבר המושבעים, אבל הוא לא שאל אותה את השאלה החשובה יותר - מי היא לא רוצה שישב לידה במשדר הגמר. קו המחשבה של נעמה השתנה. היא התבלבלה. היא שכחה לרגע שדברים שרואים מכאן לא רואים משם, ושמני הרבה יותר אהוד בקרב חבר המושבעים מאשר שמחה. בשובם לאי, כששמחה אמרה לנעמה שהיא הייתה מצביעה לה אם היא הייתה יושבת בחבר המושבעים (והוכיחה בפעם המי יודע כמה שהיא לא צפתה באף פרק של התוכנית), המהלך התחיל לקרום עור וגידים: נעמה הולכת להפסיד למני בכוונה במשימת החסינות, להשתמש בפסלון החסינות המאובק שלה כדי להציל את עצמה ולצרף את שמחה אל חבר המושבעים.

משימת החסינות האחרונה בעונה שתזניק את המנצחת בה היישר לגמר הגיעה. נעמה רק חיכתה שג'ובאני ייפול למים כדי להוציא לפועל את המהלך שלה, אלא שלמזלה גיא זרק הערה על כך שמני הוא היחיד מבניהם ש"עשה משהו". "מה הוא עשה?", היא ענתה כמעט בכעס. גיא הסביר שהוא לא התכוון לפן החברתי, אלא לפן ההישרדותי. מני הוא אכן היחיד על האי מבין השורדים הנותרים שבנה, הבעיר והקים. תוך כדי שהיא ניסתה להסביר שהישרדות היא לא בוב הבנאי, נעמה התחילה להבין שלא כולם תופסים את המשחק כמוה. כשג'ובאני ושמחה הצטרפו לשבחים, נפל לה סופית האסימון. היא הבינה שהמושבעים לא בהכרח יעריכו את האסטרטגיה שלה לאורך המשחק, ושאולי הם יעדיפו להכתיר את האיש הנחמד שסייע להם, שסיפר שהוא ומשפחתו שקועים בחובות והכי חשוב - שלא תקע סכין בגבו של אף אחד.

נעמה שוב התערערה. גם אם היא עדיין לא החליטה מה בכוונתה לעשות, היא הבינה שהיא צריכה להגיע למועצת השבט כשהכוח בידיים שלה. היא הבינה שכך או כך היא צריכה להילחם, ולשקול את צעדיה הבאים כשהיא לא תלויה בין שמיים לארץ. שלוש שעות וחצי הם נתלו על עמודי העץ, ונראה היה שאף אחד מהם לא מתכוון לוותר. מבחינת מני, שלא מודע לתכנונים של נעמה, נפילה מהעמוד שוות ערך להדחה. לפתע, בלי תכנון מוקדם, מני החליק ונעמה, כהרגלה כמעט, ניצחה. הצעד הבא שלה לא ברור, אבל היא היא חייבת לזכור את הדברים שגיא (או ההפקה?) אמר במהלך המשימה. לא להבין שחבר המושבעים נותן למני קרדיט גדול בהרבה משהיא נותנת לו זאת טעות שיכולה לעלות לה מיליון שקלים. בניכוי מס, בסדר.