תמירה וגאה, אוספת זרדים בתושייה, מצליחה כמעט לנצח במשימות חסינות ומחזיקה בברית עתירת טסטסטורון. "איך הגעתי למצב הזה שאף אחד לא אוהב אותי?", שאלה בתמימות אלכסה דול, ואנחננו דווקא יכולנו לחשוב על לא מעט תשובות אפשריות. אולי תנסי לא להיות מגעילה ומקטינה לכולם ותראי איך זה הולך.

למרות התנהגותה הלעומתית, עדיין מוזר לראות עד כמה ערכים בסיסיים בהישרדות, כמו עמידה בבריתות או הפרדה בין השבטים, פשוט לא תקפים בעונת ה-VIP הזאת. נאמנות לברית אמורה להחזיק יותר ממשפט שנזרק פה ושם, אז מה לעזאזל גרם לאלכסה לאבד את הברית הכי חזקה בשבט איפוגו?

נתחיל במישל וכבודו האבוד. לפני שני פרקים, כזכור, הכבוד שלו נפגע, המילה שלו נשברה, ומישל התהפך על אלכסה. אחרי משימת הפרס אלכסה לא רצתה שיחלקו פירות לשבט השני (לא הכי אצילי בעולם אבל בואו - אנחנו בהישרדות), ומישל לקח את הרטינה הקטנה והפך אותה להוכחה ניצחת לכפיות הטובה שלה. דיבור על כפיות טובה של שותפים לדרך מסריחה תמיד מבריונות קלה, להזכיר למישהו כל הזמן שהוא חייב לך זה אגרסיבי ומקטין, ובמקרה של מישל הוא כמעט דרש ממנה להתרפס. מה, בגלל שהצלתם בת ברית אז אסור לה להגיד מילה? היא לא נתינה שלך, ואתה לא שולט עליה בגלל שעשית מהלך וחצי לעזור לה במשחק.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

אבל מה שמסתתר מאחורי הכבוד הפגוע של מישל היה אפילו יותר פתטי, כי האמת היא שהוא רק חיכה לרגע שיוכל לצאת על אלכסה. כולם שנאו את בת הברית שלו, ומה לעשות שמישל הוא טיפוס די נגרר. יש אנשים שמובילים ויש אנשים שזורקים את האבן האחרונה על הנידון למוות. מישל לא באמת "קלט את אופייה האמיתי של אלכסה", הוא סתם ניסה להיות אחד מהחבר'ה. הדיבור הסמכותי והמבט המאיים אולי יטעו מישהו לחשוב שהוא סוג של מנהיג, אבל מישל הוא אחרון החיילים הפשוטים. הוא רק חיכה לתירוץ שיאפשר לו לשבור את הברית, ואלכסה פשוט לא הצליחה לסתום הפה.

נמשיך עם אייל, האיש והפטמות. אז קודם כל אייל, לפני שאתה מטיף למישהו על משהו, תלבש מכנסיים. אבל אם נניח לעירום, אייל התנהג כמו שהוא היה צריך להתנהג, או לפחות כמו שהיית מצפה. בניגוד למישל, אייל באמת רצה לשמור על הברית עם אלכסה והודה בכנות שהצטרף להדחה כי כולם שונאים אותה ולא רצה שזה יקרין עליו. אם היא היתה ממלאת את חלקה וממלאת פיה מים לכמה ימים, אולי הוא היה מצליח להציל אותה פעם נוספת, אבל היא לא הקשיבה לעצתו והוא נאלץ לחתוך את החבל.

אלכסה רצתה ברית עם גברים חזקים וחסונים ולא הבינה שהיא צריכה אנשים נאמנים. טוב, מה כבר אפשר לצפות מבחור עם מבטא לא ברור שמסתובב כל היום בספידו. גם אם הוא התגלה כיותר נאמן ממה שניגון הדיבור שלו היה מרמז, לפעמים כדאי לשפוט אנשים לפי רושם ראשוני, וברושם הראשוני שלי אייל נראה ונשמע כמו נוכל שימכור לך אי לא קיים במלדיבים. וגם, עדיף לאלכסה להקשר לאנשים שאשכרה תוכל להתחבר אליהם, ולא לשני גברברים מצ'ואיסטים שימצאו מהר מאוד חברים שהם יותר אוהבים. מצד שני, לא נראה שמישהו אחר מחוץ לברית החסונים התחבר במידה כלשהי לאלכסה או התחיל לפתח איתה חברות.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

נסיים עם שמחה, לא כי היה סיכוי שהיא תשים שם אחר פרט לאלכסה במועצה, אלא כי המהלך של אלכסה היה צריך להיות מכוון נגדה. נניח ואייל היה משתכנע שלא לשים את השם שלה, מה ההגיון במהלך שיביא דווקא אותו למבחן אש. אם אלכסה היתה מציעה לאירה ולונא להדיח את שמחה, אולי אפילו משיגה הסכמה שבשתיקה מאייל, הן היו יכולות לצאת למהלך בידיעה שהיא קוברת אותה במבחן אש. שוב ושוב העונה השורדים מדיחים עם הלב ולא עם השכל, ומשום מה, הלב תמיד אומר להם להתהפך על מי שהיה בברית איתם לפני דקה וחצי.

זה מה שקורה כשמשחקים משחק מתוחכם עם שחקנים פחות מתוחכמים, זה מזריק קצת כאוס למהלכים המוכרים. הקהות הכללית אמנם מאפשרת לנעמה לעשות מהלכים מופרכים ונהדרים בקלות מפתיעה, אבל גם מביאה למצב שבו מישהי כמו שמחה יכולה לשגשג כשברשותה רק סיסמאות ריאליטי שחוקות ומושג עמום של "חברות". לונא ואירה כתבו את השם של אחת מהן במועצה הבאה, ובהתחשב בביצועים המרשימים שלהן במשימות, זאת כנראה תהיה מי מהן שלא זכתה בשרשרת החסינות. לונא לא רצתה לכוון על עצמה את האש שתכוון אליה בכל מקרה, ואצל אירה זה הגיע עם תוספת קרה של נקמה מתוקה. בלי קשר לכשל העיקרי בבחירת המודח, זאת בעיה לנסות לעשות מהלך כשמי שאת מנסה לגייס מסוכסך איתך עוד לפני התכנית, או סתם לא מחבב אותך במיוחד.

אין מה לעשות, אפשר לדבר על בריתות והיגיון עד מחר, העובדה היא שכולם שנאו את אלכסה, והיא פשוט סירבה בכל תוקף להפסיק להיות מגעילה. זה לא האח הגדול, דיבורים על חרם לא יצילו אותך מהדחה. ואגב, אכן היה פה סוג של חרם, גם אם היא הביאה אותו על עצמה, הבעיה היא שמי שמחליט זה לא הצופים הרחומים בבית - אלא אותם אנשים שהחליטו להחרים אותך.

אלכסה, זאת עונת האהבה של שמחה וג'ובאני, של הבננות בפיג'מות ג'וזי ושקד, של האצילות של מישל והצחוקים של ליהי. זאת לא עונה לביצ'יות הקרה שלך, עד כמה שאנחנו נהנינו לראות אותה על המסך. בשביל להצליח בעונה הזאת צריך רק דבר אחד בלבד - שיאהבו אותך, כל השאר פשוט לא משנה שום דבר.