מה קורה כשמורחים עלילה של פרק וחצי (בלחץ) על חמישה ימי שידור רצופים? מקבלים את המופע הלא קוהרנטי שאנחנו ממשיכים לחזות בו כבני ערובה מדי ערב. אין עריכה, אין פואנטה וכל חומר גלם שצולם נכנס לתכנית, גם אם מדובר בחצי שעה של ישראל מחטט באוזן ליד המדורה. את מה שקרה בתום 900 שעות השידור של הפרקים האחרונים אפשר לסכם בארבע מילים בלבד: בני הודח. ישראל חזר. זהו. במקום הסיכום הזה, ראינו את אחת ממועצות השבט הארוכות שהיו (והיו המון העונה הזו) ולרלורים מיותרים של חבר המושבעים.

משהו שמאוד בלט בפרק של יום שלישי הוא עיוות יחסי הכוחות עם חבר המושבעים. איך אומרים? נראה שעלה להם, מאוד עלה להם. מישהו יכול להזכיר למושבעים שהם הודחו כבר? כי כל המועצה הייתה אצבע מאשימה כלפי השורדים. הם לא מכבסים בפניהם את הכביסה המלוכלכת, הם לא מדברים על הדינמיקות של הקבוצה, כל הזמן משאירים את החלב מחוץ למקרר. רק תלונות.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

זה מתחיל מליטל שמפריע לה שכולם "מתייפייפים". לא הבנתי, מה את רוצה? את כועסת שהשורדים לא חושפים בפניך את האסטרטגיה שלהם? ליטל, כפרה, אם הם יחשפו אותן זו כבר לא תהיה אסטרטגיה. האנשים שאשכרה נשארו במשחק מנסים לנצח? פשוט חוצפה! מסע ההאשמות המשיך כשישראל הטיח בעידן את העובדה החמורה שהוא לא הצית אף פעם ריב מיוזמתו. ממתי מדובר בתנאי הכרחי להישרדות? כל אדם בא עם סט כישורים שונה ובוחר בדרך שלו כיצד להתנהל במשחק הזה, ואז ההפקה בוחרת מי זוכה. מה לא ברור? 

התגובה של עידן לישראל הייתה מצוינת ועניינית - כי מי בעצם ישראל שידבר בכלל? מאז ימי הברזנט הוא לא עשה הרבה מעבר ללצחקק עם אלה תחת עץ קוקוס רענן. מעוניינת ביותר מהעידן הזה שמטיל פצצות אמת חסרות רחמים, תודה.

כן, הכעס של בני על ההדחה היה מוצדק, אבל גם ההדחה שלו מלכתחילה היתה מוצדקת וזה עוד אנדרסטייטמנט - את המקום שלו במשחק הוא הרוויח בחסד גמור, ולא בזכות. אלא אם נגיד שרחמים זו אסטרטגיה, עצובה ככל שתהיה, ואז כן, היא עבדה לו. עידן אמר את זה בעצמו, משהו בכולם רצה שבני יזכה, ולו רק בגלל שהיה אנדרדוג. אז כן, בני, אתה אכן איום יותר גדול מאלינה, ילדת הכאפות של העונה.

ישראל לא מבזבז זמן בבקתה ומשתדל להסית כמה שיותר את בני נגד ירדן ועידן, למרות שלא היה צריך לעשות הרבה כי, כאמור, בני כבר היה חם עליהם. אבל לא קצת נסחפנו? ירדן נתנה לו את פאקינג שרשרת החסינות שלה! נשיקות המוות שלה לפני ההדחה אכן היו מוזרות (תפסיקי להגיד לו "אני אוהבת אותך"!) אבל ניכר שהגיעו ממקום כן.

אפילו לא העמדתי פנים שאני במתח מהדו קרב של בני וישראל. פעם בני הוא מפלצת אדם שמנצחת את קוז'י, ופעם הוא חוזר למימדיו הרגילים ומפסיד לישראל - ההפקה נותנת, ההפקה לוקחת. כבר בריקאפ הקודם אמרתי שזה ברור שישראל יחזור מהחופשה שלו בבקתה הישר למשחק' ויש לי תחושה שבמשימת החסינות הבאה הוא גם יזכה בשרשרת, מה שמשאיר אותנו עם תחזית אפרורית לגמר הממשמש ובא. 

בפרקים הבאים של הישרדות: ליטל סמדג'ה כועסת שהשורדים השאירו כוסות מלוכלכות על השולחן בלי לפנות לכיור, ירדן אומרת שהיא אוהבת את בני, ובשל אילוצי עריכה נאלץ לצפות בספיישל על מסעהּ של חגית בדיוטי פרי.