תסלחו לי שאני יוצאת שמחה גואטה, אבל עדיין לא התגברתי על העובדה שלליהיא לא היה מושג ש: א. רוצים להדיח אותה (איפה את, נשמה?) ב. שנעמה רואה 202 צעדים קדימה וכבר תכננה את ההצלה שלה (את ישנה על האף). עכשיו ברצינות - יש לה תודעת משחק של נדל על עלה. היא לא שווה את פסלון החסינות ששלפו על מנת להגן עליה. סליחה - היא לא שווה את הריב שעל הפסלון הגנוב, לכאורה, ששלפו עליה. "לא היה לי מושג וזה היה מהמם ומרגש!", אומרת ליהיא ומתנהגת כאילו הרגע הציעו לה נישואים, ולא כאילו היא מוכיחה עכשיו קבל אי וצופים שאין לה מושג איפה היא ו/או מה הפורמט.

אבל לפחות יש משימת פרס, ולליהיא תהיה הזדמנות להוכיח למאסטרית שלה שכל זה לא היה לשווא, והנה היא מחזירה טובה על כל הפסלונים, הקוקוסים והאוויר שהיא נושמת בזכותה. אם פספסתם, מדובר בפרס הכי פחות שווה בהיסטוריה של הישרדות אבר: לא מקלחת, לא מיטה ולא ארוחה מפנקת - כי אם צפייה בסדרה ישראלית לצד גדליה (אורי לייזרוביץ'), מינוס הפאות. מזל שגיא ציין שיהיה גם פופקורן אחרת זה יכול היה להיות עצוב מידי. למרבה ההפתעה, גם שלה, ליהיא הצליחה להרכיב משפט שלם בעברית (כוחו של פופקורן, כבר אמרנו?) ולקחה את הפרס עבורה ועבור נעמה. מבחינת נעמה הפינוק הזה היה שקול להתאבדות, כי הנה הן הולכות למתחם מבודד ונותנות לכולם הזדמנות לרכל עליהן, ועוד עכשיו - כשהן נטולות פסלון.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

אוקי שכחו מזה. הלרלרת של יתר השורדים על שפת הים לא התקדמה לשום מסקנה או ברית כי שמחה שתתה את כל הזמן הפנוי שניתן לה במתנה כמו קוקוס בקשית, והתבכיינה שוב על הפסלון הנגזל, המעמול שנאכל, ועוד דימויים מעולם הבצקים. ברגעים כאלה, אי אפשר שלא להעריך את נעמה קסרי. השחקנית המתוחכמת היחידה באי של אימפונטנטים במקרה הטוב - ופעוטות גחמתיים בגן חנה במקרה הרע. בלי מורא ובלי סנטימנטים, נעמה חזרה מהפסקת הפופקורן שלה ישר לעבודה - וסגרה דיל עם ג'ובאני להדחתו של שקד. שמישהו ימליך לי אותה בבקשה, תודה.

עבור נעמה מדובר בדיל מציל חיים, אבל לעומתה, ג'ובאני יוצא מופסד מהעסקה. הוא היה צריך ללכת על ראשה של האישה הכי מסוכנת על האי כל עוד לה אין פסלון - ולו יש רוב על האי. אבל ג'ובאני, כמו בת בריתו שמחה, פועל מעצבים ונקמנות, סוגר על הדחתו של שקד, והנה נעמה והנדל שלה סוגרות עוד שבוע קסום על האי (אלא אם משהו ישתבש). ואולי ג'ובאני בכלל לא פועל מתוך תחושת נקם אלא מפחדנות וחוסר ביטחון, ובמילותיו שלו למני: "אתה יכול נגד ביבי, נגד טראמפ, נגד פוטין, אבל נגד נעמה - אין לך סיכוי".  

בקטנה:

- שמחה לנעמה: "הרגשתי שאת הולכת לעשות עלי מעמול". בעולם בו יש רק אורז לבן וקוקוס.
- נעמה: "לא כדאי לשחק לאריה בביצים. בסוף הוא נושך". מה?
- ג'ובאני מקריא את הפתק ממאיה אשתו ומייבב. לטובת מי שאיכשהוא עדיין לא התאהבה בג'ובה 2.0 גרסת הזקן המאפיר.
- והצעה לסיום: תנו לנו פרק שלם של כל הטסטות (ראיונות מול מצלמה) של נעמה. תסמכו עלי, יש לזה קהל.