רק התחלנו וכבר הגענו לאכזבה הראשונה של העונה, העזיבה של דנה רון. זו לא הייתה הפתעה כי הפרומואים הסגירו כבר הכל (ועוד נדבר על זה בהמשך), אבל אפילו ניסיון המיקוח של ההפקה להשאיר אותה ולבטל את ההדחה לא הספיק והדיל נפל על ברזנט. זה ברור ש"הישרדות" צריכה את דנה יותר משדנה צריכה את "הישרדות", והאישה עם הבלורית המחומצנת תחסר לנו כשכל מה שנשאר לנו זה שיעמומון האגו של ישראל אוגלבו וריבי הסככה שלו עם אילנה אביטל. לפחות נשארנו עם דוד דביר, וזכינו לצפות בו יושב את ישיבתו הזקופה להחריד בעודו אומר למצלמה את המילה "נקיקים".

בוקר אחרי כישלון צורב, חברי אנטינג כבר מפנטזים על להיפטר מנאווה בוקר, לא פחות משאנחנו רוצים שהיא תיפטר מהחליפה הלבנה הזאת כבר. חוץ מזה שהיא מעצבנת ולא מפסיקה להגיד שנמאס לה שמגדירים אותה כחברת כנסת (איך הם מעזים?!) היא גם בעלת הכי פחות מוטיבציה בשבט. כשכולם פחות או יותר מבינים שהם ב"הישרדות" וחושבים על אורז ומצ'טה, נאווה משחקת את המשחק "למה אף אחד לא אוהב אותי?" וזה כבר עולה לכולם על העצבים.

אסי בוזגלו מחליט לעשות "הישרדות 101" ולזרוק מילים על אסטרטגיה, טקטיקה ובריתות, אבל כל זה כשהוא פונה לאדם הלא נכון - זוהר שטראוס, שמהנהן כאילו הוא מדבר עם דוד שלו שחופר לו על איך טכנולוגיית ה-5G למעשה אחראית על הקורונה. באופן כללי, אנטינג אנטינג הוא השבט המועדף עלי כרגע. חוץ מזה שחבריה הם האנדרדוגים ואני מרחמת עליהם, הגישה התבוסתנית והלא תחרותית שלהם פשוט מקסימה ולא מתאימה לרוח התכנית בצורה מדהימה לצפייה. כנראה מדובר בשבט הכי לא הישרדותי בתולדות התכנית.

טוב, אבל חדל רעב וגשם, הגיע הזמן לקצת אקשן בוצי כמיטב המסורת. ומה אני אגיד לכם, איזה מתח! מי ינצח במשימת הלזרוק משהו כשכולם קשורים ברגליים? אני לא עומדת בזה!

סתם נראה לכם? עורכי הישרדות עשו לנו ספוילר של "אחרי הפרסומות" כשהראו התנצחות נוספת של ישראל וזוהר שרמזה לנו באגרסיביות שחברי אנטינג שוב הפסידו. הצפייה במתמודדים מתפתלים ומקפצים כשהם קשורים יחדיו לא הסבה לי הנאה, והספוילר ייתר גם הוא את הדו קרב בין ליטל לנאווה. על מי אתם עובדים? אין פה שום מתח ואמנם הגבות של ליטל סמדג'ה ממוקמות גבוה בצורה שמשווה לה מבט מופתע באופן תמידי, אך אין פה שום הפתעה שקפרה (קבוצת הווינרים התותחים המגניבים על שם ישראל אוגלבו) לקחו שוב את הניצחון. אנטינג לא קיבלו את הפרס והפעם התחתונים של דוד דביר לא יעזרו מאחר שאותם אי אפשר לאכול. בינתיים.

הניצחון של קפרה לא משרה על השבט שלווה, כי מתברר שמתחת לסככה הבנויה לתלפיות (בזכות ישראל, חתול הרחוב התותח שבנה הכל לגמרי לבד בלי לבקש עזרה) מסתתרים ריבים ותככים. מסתמן שסמיון הוא הנבל של העונה והוא תמיד חייב לעקוץ, להדליק ולהתסיס - וזה רק תיאור של מה שהוא ניסה לעשות למיתרי גיטרה מסכנים. לא דיברנו עדיין על ההתנהלות שלו במשימת הפתיחה שאמנם הביאה את הניצחון, אבל גם הייתה בריונית ונמוכה אפילו בגבולות התכנית וצופה התנהגות בעייתית בהמשך.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

בפרקים הבאים של "הישרדות": ישראל התותח מכין אורז לבד כמו גיבור ויצא לו ממש טעים, אסי עדיין מנסה לשכנע את זוהר לעשות איתו ברית ללא הצלחה, וההפקה מגלה ששכחו את רגב הוד על אי אחר וטרם נמצאו עקבותיו.