אוי לא. זה ממש יבאס אותי אם שמחה תגשים את נבואת הסוציומטרי ותהיה השורדת האחרונה. מבחינתי, שמחה היא גם זו שהיה צריכה לזכות בתואר המפוקפק "השורד שהפתיע לרעה" במקום לונא: עלה לה השתן לראש, היא אימפולסיבית, נקמנית, ואם עוד פעם אחת היא תזכר או תזכיר שנעמה גנבה לה את הפסלון אני אבכה. זה לא שהעדפתי את שמחה כגור חסר הבטחון שנחת לראשונה באי. ממש לא. הלב שלי יצא אליה, רק חיכיתי שהיא תהפוך ללביאה. אבל יצא שהיא יותר צ'יוואווה נבחנית.

מי שכן צריכה להיות השורדת האחרונה היא נעמה. נכון, זה לא פייר, אבל לא הבטיחו לכם גן של שושנים. נעמה היא אחות על מלא. היא בולדוזר, חזקה ואסטרטגית, מצליחה לסחוב על הגב שלה את ליהיא ואיכשהו גם להישאר קלילה בכל הסיטואציה הזאת. לא משנה כמה שינה ואוכל תמנעו מהאישה - היא לא מאבדת את זה לרגע. מה שעושה אותה ראויה יותר מג'ובאני או שמחה, היא העובדה שהיא לא מונעת משיקולי נקמנות. מי היה מאמין שדווקא הספורטאי על האי הוא השורד עם הכי מעט רוח ספורטיבית? הדפוס הנקמני של הצמד הוא בעוכריהם, ומונע מהם את ההפנמה שמי שבאמת מסוכנת להם היא נעמה - לא לונא, לא שקד ולא אירה. אם הם רוצים להגיע לגמר - הם חייבים להעיף אותה, ויפה מועצה אחת קודם.

אחרי שניקינו את זה מהשולחן, בואו נדבר על סוציומטרי: השאלון האכזרי הזה, שהוא חלק מהדי.אן.איי של הפורמט, הוא תמיד הפרק האהוב עלי בעונה, בכל עונה. אבל כשמדובר בעונת VIP - השמחה כפולה. דאבל דה אגו - דאבל דה פאן. העונה, נרשם פרק סוציומטרי חלש יחסית, גם כי המתיחות באי נמוכה מזו שהיתה בעונת ה-VIP הראשונה (עם איתי שגב, תורג'י וענת הראל למי ששכח), וגם כי הפעם - השמיטו את השאלות המגעילות באמת. אני לא אשכח את הפנים העצובות של עזאם עזאם כשגילה שהוא נחשב בידי חבריו ל"הכי מסריח על האי".

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

אז מי היא השורדת שהכי חיה בסרט שהיא מפורסמת? כל כך מפורסמת "שהיא בקושי צריכה להגיד את השם שלה בארומה"? וואו. זה היה רגע מופלא. עולמה של ליהיא קרס עליה. לא הריבים, לא התככים, לא הרעב ולא המשימות הם אלה שהביאו אותה למלט-דאון הראשון שלה באי. כל מה שהיה צריך זו שאלה אחת פשוטה שדוקרת בול במקום. "אני לא ידעתי מי את", התוודה ג'ובאני, ומיד נענה בשאגה: "אבל אתה קרואטי!". אוקי בואו רק נזכר שליהיא עלתה לארץ יותר מעשור אחרי ג'ובאני, כן? בכל מקרה, אם את קוראת את זה ליהיא, אז את לא חיה בסרט. לא בקטע הזה לפחות. את כל כך סלב שאני אפילו לא יודעת מה המקצוע שלך. את לא זמרת, לא שחקנית, את הרבה מעבר לפליטת ריאליטי - את פשוט ליהיא גרינר. סלב.

אבל ליהיא היא כמו דגיג זהב באקווריום - בשניה שנגמר המשחק, המח שלה התאפס ופינה מקום למג'דרה, וניכר שהיא לא לקחה איתה את העלבון הזה להמשך היום. לונא לעומתה, נעלבה על אמת - ובצדק. היא נבחרה לשורדת שאף אחד לא רוצה לשמור איתה על קשר אחרי התוכנית, וגם לזו שהפתיעה לרעה. זה באמת מעליב, ולראות אותה מתמודדת עם מכת המציאות האכזרית היה מחזה לא קל, גם אם היא קצת הביאה את זה על עצמה.

ואנקדוטה אחרונה על מני נפתלי, שקיבל את האופציה לדפוק שורד אחר כפליים, כלומר - לחתוך לו את החבל פעמיים. "זה בסדר, נולדתי נימול" עונה אב הבית למשמע הבונוס שקיבל. מה?! חברים, אמרתי את זה בעבר ואני אחזור על זה גם עכשיו: מדובר באיש הגשם של הישרדות VIP. לעיתים נראה שהוא לא המפתח הכי שוודי בארגז הכלים, אבל האיש תופעה. הוא כל כולו מפגן של תושיה - ועם זאת משהו שם לא מוברג עד הסוף, ובאמת שאני בעצמי אתן לו מיליון בשביל הסיכוי לטבול בבריכת האסוציאציות שלו. אתם יודעים מה - זה יהיה גם ניצחון פואטי, כי אם הוא לא ינצח את ביבי, אז לפחות שיזכה במיליון.