זאת הייתה הפעם הראשונה שבה זכינו לראות את נעמה מגיעה למועצת השבט כשהיא לא בטוחה במהלך שלה. כל מה שהיא הייתה צריכה זאת מועצת שבט אחת שתבהיר לה את רגשות המושבעים כלפי השורדים הנותרים, שתגרום לה להבין ליד מי כדאי לה לשבת בגמר, וחשוב מכך, ליד מי לא. כפי שכבר כתבנו בריקאפ הקודם, נעמה עשתה את הבחירה הנכונה כשהיא הדיחה את מני. אם הוא היה עולה לגמר, הוא היה מנצח.

הפרידה ממני, האיש שחשב שהוא נרשם לאקסטרים מייקאובר והגיע להישרדות, היא שמחה מהולה בעצב. הוא איש מאוד חביב, ואנחנו רוצים לחבק את סימונה, אבל הוא לא שיחק את המשחק (תסלח לנו, אבל לשלוח את שקד ואירה לבקתה זה לא מהלך). הוא הגיע לנקודה הזאת בחסד ולא בזכות, וההוכחה הכי טובה לכך היא שהוא יכול היה לעוף בשלוש מועצות השבט הקודמות וניצל מבלי לעשות דבר, הודות לשורדים ששמרו עליו או שהעדיפו להדיח שורדים אחרים. די משעשע שבפעם הראשונה שבה מני ניסה לעשות מהלך משמעותי, והציע לנעמה את צמיד הווטו שברשותו בתמורה לכך שתצביע נגד שמחה, הוא מצא את עצמו מחוץ למשחק. ההצעה שלו הייתה מאוד מפתה, אבל הסיכון היה גדול מדי. נכון, מני ככל הנראה ימנע מליהיא את זכות ההצבעה ויצביע בעצמו לג'ובאני. אלו שני קולות שמבחינתה של נעמה הולכים לפח, והם יכולים להיות הקולות מכריעים, אבל הם גם יכולים לא להיות.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

בניגוד למני, את שמחה המושבעים קצת פחות אוהבים, או לכל הפחות כועסים עליה. אחרי שנחשף במועצת השבט הקודמת שהאישה שחרטה על דגלה את הביטויים "אוכל זה ערך עליון" ו"אני לא אמנע אוכל מאף אחד" ויתרה על שק אורז שיכול היה להשביע את חבריה לשבט עד סוף המשחק, ועוד כשהיא נשלחה לבקתה מלכתחילה כי היא אמרה שהיא מאוד רעבה, הדעה של חלקם עליה השתנתה מקצה לקצה. היא הפכה בעיניהם מ"מאמא תרזה" לגרסא חיוורת של נעמה. היא ניסתה להגן על עצמה כשהיא הזכירה להם שרק שלושה ימים קודם לכן היא הודחה וחזרה למשחק הודות למאובן המוזהב, שהיא הרגישה לא מוגנת ושהכוח שטמון בהצבעה כפולה קסם לה בצדק, אבל זה לא עזר. נעמה ראתה את הבוז כלפי המהלך של שמחה בעיני המושבעים, וזאת הסיבה שהיא החליטה לשבת לידה בגמר.

ג'ובאני גם לא הצליח להתחמק מהאש. הריב הקולני שלו עם שקד, שבסך הכל שאל אותו (בשמו או בשם חבר המושבעים, למי אכפת?) אם הוא היה מעדיף לשבת בגמר ליד נעמה או ליד שמחה, הזכיר למושבעים את שתי מגרעות של ג'ובאני שבלטו לאורך המשחק - אגו נפוח וחוסר סבלנות. ג'ובאני איבד את זה. נעמה רקדה מבפנים - רבים מהמושבעים הם חברים טובים של שקד וסכסוך בינו לבין ג'ובאני עובד לטובתה.

ועם כל הכבוד לסיפור הסינדרלה של שמחה גואטה, הבחורה שהצליחה לשרוד כנגד כל הסיכויים (ובלי לעשות 75% מהמשימות לאורך המשחק) ולג'ובאני רוסו שחזר על צמד המילים "טוב לב" 337 פעמים, הישרדות היא משחק שבו צריך, ובכן, לשרוד. שניהם הגיעו עד הלום על הגב של נעמה ושל אחרים. מני היה היחיד שבנה והבעיר, וברגע שהוא הודח נותרו שני פרמטרים למדוד: אסטרטגיה ומשימות. בשניהם גם ג'ובאני וגם נעמה לא מגיעים לקרסוליה של נעמה. אם יש צדק בעולם, במוצאי שבת גיא זוארץ יכריז שנעמה קסרי היא השורדת האחרונה, שוב.

נ.ב:

1. איך הצלחתם למרוח משימת וטו ומועצת שבט על פני משדר באורך שעתיים?

2. אין לנו בעיה מהותית עם פרסומות סמויות, אבל לא צריך להקדיש להן חצי שעה בכל פרק