אחרי פרומו מושקע וציפיה אין קץ - הישרדות חזרה אמש לרשת 13, ואיתה גיא זו-ארץ שכבר יומיים לא ראינו את התלתלאז' שלו על המסך, אז ברוך שובו. אם יש משהו שאני אוהבת יותר מהישרדות - זה את הישרדות VIP. לא חצי VIP - כמו בעונה ההיא ב-2015 שהיה תקציב רק לקצת מפורסמים שעורבבו יחד עם מלצרית ושמאי - אלא עונת סלבס כהלכתה, שמורידה מהם את המסכות ומעלה להם את הסיכויים לקדחת הדנגי. אוקי שכחו מזה, יש בערך שלושה סלבס העונה, אבל כל עוד ליהי גרינר ואסף אשתר כאן - אני מאושרת. ואם, למרות פערי השפה, היא עפה מהבדיחות שלו ("יש לי יש לי: היא חבר כנסת-דות? לא, היא שר-דות!") - אני בכלל מבסוטה.

אז מי עוד היו לנו פה? נעמה קסרי - שכבעלת הניסיון היחידה בהישרדות לימדה אותנו שהדבר הכי חשוב לבוא איתו לאי בודד זו חומצה היאלורונית, דרור רפאל - שהגיע חמוץ במיוחד, מלכת היופי רתם רבי, עינת ארליך הנהדרת, ג'ובאני רוסו שעומל בימים אלה על קריירה שניה בריאליטי ו"ההר" - או בשמו המוכר יותר מישל טרוני מהריאליטי היחידה, שכידוע חזר מהצילומים עם אהבה חדשה - אורין ג'ולי, בעלת הג'וב הבדיוני "דוגמנית נשק".

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

וגם משה פרימו, הזמר שקד קוממי, השחקנית לונא מנסור, אלכסה דול וג'וזי הצרפתי - שניהם פליטי המרוץ למיליון ש'עשו טילטיל' ובאו לנסות את מזלם גם בהישרדות, שמחה גואטה - דוגמנית למידות גדולות ובתו של הח"כ לשעבר יגאל גואטה, ומני נפתלי - על תקן הליהוק המפתיע והמסקרן של העונה. והיה גם אייל ברקובר אחד, שהתנצל ממש שאף אחד לא מכיר אותו והסביר שבפרו(?!) הוא כוכב יותר גדול מכולם יחד. בסדר, יש לנו כבר אייל ברקוביץ' אחד, אז נדבר איתך כשתהיה הישרדות מאצ'ו פיצ'ו.

בהישרדות כמו בהישרדות, המשימה הראשונה של השורדים החדשים על האי התחילה הרבה לפני משימת הפרס, עם משימת ההטעיה של החלוקה לשבטים: על עקבים ובבגדים חגיגיים, הסלבס מוצאים את מיקומי שני השבטים ואת ארגזי התיקים (אקססורי הישרדותי תמוה שמטריד את מנוחתי בכל עונה מחדש), וכך בעצם מחלקים את עצמם לשני שבטים. "הייתכן שחרצנו את קבוצותינו במחי בחירת תיק ובנדנה?" אז זהו אסף, שלא, כל זה נועד רק כדי שנוכל לראות את מני נפתלי ונעמה קסרי מזיעים, מערבבים ומתערבבים לחינם. ושוב, סליחה שעוד לא התגברתי - אבל האישה חזרה לתוכנית אחרי 11 שנה עם טיפ להקמת מחסה ופרצוף אחר לגמרי.

כן, החלוקה לשבטים התבררה כהטעיה. גיא זו-ארץ הפציע מול שני המחנות, הצהוב והאדום, שבט פאד תאי ושבט הפיליפינית החדשה - והחל להחליף בין החברים בהם. הוא החליף והחליף והחליף עד שפשוט השבט האדום הפך לצהוב ו… לא הבנתי מה עשינו בזה אז בואו נתקדם.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

איך אומרים קואוצ'רים בשקל? "אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני"? אז ככה בול עם משימת הפרס הראשונה. הקרב הראשון בין המחנות, שבאופן מסורתי מתנהל על שק אורז, סיר ואבן אש, הוא זה שקובע את מעמדו של השורד בסוציומטרי לכל העונה. אם מדובר במפונק, חלש עצלן או ותרן - הוא כנראה יעוף ראשון, כשהקשישים והשמנמנים בחברה השמנופובית, האייג'יסטית והאכזרית של הישרדות הם תמיד החשודים המידיים עד שיוכיחו אחרת. ואתמול הם לא הוכיחו אחרת.

במשימה בה צריך לזחול על הגחון עם כדור במעין מרוץ שליחים שטני, ויתרו מראש על עינת ארליך ושמחה גואטה - שהופרשו אל הספסל, כשאת משה פרימו ואסף אשתר שמו להתחרות במסלול המקוצר. לראות את פרימו זוחל לאיטו, אוכל חול, כשהוא קשור בידיים וברגליים, היה פשוט מכמיר לב. באמת, לא יכולתי לראות את זה. למזלו, הקבוצה שלו הצליחה לצמצם את הפעם בדרך נסית לגמרי, וככה הוא ניצל מהגליה על רפסודה נודדת כמו שעושים לזקנים של האסקימוסים.

בכלל, זו היתה משימה די הארדקור לפתוח איתה עונה, נוכח מראה "גוויות הזחלים" האלה, שנותרו כפותים ושמוטים לאורך המסלול, אבל אם יש משהו שאפשר לומר לטובת הפורמט - זה שהוא לא לוקח את הזמן. להפך, הוא מצטיין בלזרוק אותנו, ואת השורדים, ישר למים. בפרק הבא כבר צפוי מודח ראשון ופיצוץ מסעיר של ליהי גרינר, אז אני מקווה שיתאחה לי הלב עד אז.