אחרי הפרק הראשון, בו זו-ארץ רצה להראות לכולנו כמה שהמשחק הזה מפתיע - רק שלגמרי לא (די נו, מישהו באמת חשב שהשבטים ישארו "כבקשתך"?), הפרק השני ממשיך באותה המגמה: הדחה חסרת רחמים! שבה אף אחד לא מודח בסוף. מה? כן. 

משני הפרקים מתחילת העונה נעשו יותר מידי ניסיונות לבלבל, להטעות, וליצור דרמות. מה, אתם לא מבינים שמספיקה העובדה שניתקתם 17 אנשים מאוכל, נטפליקס ואינסטגרם בשביל ליצור כאוס? אחרי כל המניפולציות האלה הדיחו את נעמה קסרי, מתמודדת שאף אחד לא חשב שההפקה באמת תיתן לה ללכת כל כך מהר. אחרי כמה עונות, כולם הבינו את השטיק: העאלק-מודח פשוט עובר לאי גולגולות או חוף הזומבים או בקתת ההמתנה, וישן שם עד הטוויסט הבא. מפתיע כמו לחות באוגוסט. 

מי שהצילה את המהלך הזה היא ליהי גרינר, אחת המלוהקות המוצלחות של העונה. היא הגיעה לבקתת המשא ומתן ביום למחרת עם נציגת השבט השני, עינת ארליך, במחשבה שהן צריכות להתמודד ראש בראש, אבל שתיהן היו בשוק למצוא שם את נעמה. הן היו צריכות להחליט מי מהן, אם בכלל, תחזיר את נעמה למשחק ולשבט שלהן על חשבון אחד מחבריהם.

ארליך חשבה שהיא פועלת בחוכמה כשהיא ישבה בשקט ונתנה לנעמה וליהי לנהל את הדיון, אבל זה רק כי היא לא מבינה עדיין שהדבר הכי משעמם בריאליטי הוא פאסיביות. אז לטובת רענון הפורמט, ליהי לקחה סיכון כיפי שברור שלא שווה לקחת - והחליטה להציל את נעמה והוודג' החדש שלה על חשבון שורדת אחרת בשבט שלה -מלכת היופי לשעבר רתם רבי, שלא קיבלה את זה כל כך יפה. ועל זה צריך לומר פה מילה: גם להפסיד צריך לדעת. לבכות, לצרוח, לצאת בקריאות "בוגדת" ולקלל אימהות - זו פחות הדרך. ברור שלא שופטים אדם בכעסו, אבל זו יכלה להיות ההזדמנות של רבי להוכיח לכולם שטייטל היופי הוא לא רק חיצוני.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - העמוד הרשמי (@survivor.israel) on

עם התחושות הקשות של המהפך הזה ניגש שבט איפוגו למשימת הדחה מול שבט קנקאי המגובש, לא לפני שמני נפתלי שוב מנסה להושיב את שמחה גואטה בצד. נו, תנו לו להסביר לכם שישיבה זה סף הספורט של נשים שמנות. אבל סוף סוף שמחה עונה למי שמסתמן להיות המסגביר הגדול של העונה - ומשתתפת בכל זאת. היא אולי זוכה בניצחון אישי אבל הקבוצה עדיין מפסידה במה שהיה אחת המשימות הכי לא ברורות ומשמימות ביקום (ערבוב של עגלה, טיפוס על ג'בלאה ומשחק פקמן אנלוגי. זה כאילו שהם המציאו את המשחק לפי מה שהם מצאו במחסן ציוד).

ומה עכשיו? עכשיו זו-ארץ מחלק לכל שורד מאובן קטן, כשרק באחד מהם יש סמל מוזהב שיכול להציל מהדחה. בכל הדחה ינפץ זוארץ את המאובן של אותו מודח כדי לגלות אם יש לו סמל מוזהב שיציל אותו - מה שיכול להיות תוספת נחמדה ממש למעמד ההדחה, אם לוקחים בחשבון שיש מצב שכבר על המודח הראשון יתגלה המאובן עם הסמל מוזהב, וייתר את הטקס הזה עם השאר. אם זאת הייתה שיחת ווטסאפ, הייתי שמה פה את אימוג'י האישה המתסוכלת שדופקת את היד על המצח.

תוך כדי שכל זה קורה, ג'וזי קורס תחת הרעב והתנאים הקשים, והופך לפצצת זמן מתקתקת שמובטח לנו שתתפוצץ בגדול. בהצצה שקיבלנו לפרק הבא הבטיחו מלט דאון טוטאלי עם כמה רגעי אלימות דוחים במיוחד מצידו של ג'וזי כלפי חברי שבט איפוגו, אני מודה שממש בא לי לראות את זה. אבל עם כל האהבה שאני מתחילה לפתח פה לשורדים (כלומר, לנעמה וליהי), אם ארליך וכל שאר חברי שבט קנקאי לא יתאפסו ויספקו דרמות תוך-שבטיות משל עצמם, אז ההישרדות היחידה פה תהיה לצלוח את הפרק.

בקטנה:

* לידיעת ההפקה - "אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה" זה לא טייטל של סלב VIP, זו שורה בקורות חיים וזה נכנס תחת "2011-2012".

*  אחרי שג'ובאני מבין שליהי מדיחה את רתם עבור הצלתה של נעמה, הוא יוצא עליה על מאתיים ומסביר לה שהיא "בוגדת שקרנית". תנו לי רגע לצחוק מהאירוניה.

* השקעתם בשמות של השבטים, השקעתם בבחירת האי, השקתם בליהוק - לא יכולתם גם להשקיע בעיצוב המעטפה שנותנת "כוח עצום" ולכתוב עליה משהו יצירתי יותר מליטרלי "כוח עצום"?