אין לי את מי להאשים חוץ מאת עצמי בזה שנפלתי בפח שהפרומו טמן לי. הייתי אמורה לדעת שלא יקרה כלום בפרק רק מהטיזרים של ירדן מייבבת בבכי, אבל מה לעשות - רציתי לדעת מה קרה ל"כוח" של בני! אבל רגע לפני שנדון בנושא, אשמח להתייחס למה שקרה בפרקים הקודמים.

בסופו של דבר, אני שמחה על המהלך של אלינה כי החברות שלה ושל ליטל הייתה יותר קרינג'ית מהמקלחת של ישראל ואלה. זה נכון שאי אז, לפני מאה פרקים, בני היה קצת חוצפן כשהתערב ופקפק בקשר של השתיים, אבל אין מה לעשות - בסוף הוא צדק כי החברות הזו לא החזיקה מים ובקושי החזיקה את מועצת השבט. למרות האופי המאתגר מאוד של ליטל, לפרידה הזו יש אשמה אחת וזו אלינה. לאורך העונה היא הצטיירה כמי שיש לה צורך בלתי נדלה באישור של אחרים וכשהתבייתה על ליטל, כבר הצליחה לשכנע את עצמה שהיא מצאה את תאומת הנפש שלה. היה מביך לראות אותה מתמוגגת ומוחה דמעה בזמן שהיא מספרת את הסיפור הקבוע - "כבר כשראיתי אותך בשדה, ידעתי שיהיה לנו חיבור". אני חושבת שחוץ מלסרטן הנקיקים שמתחבא להם מאחורי סיר האורז, היא עשתה את הנאום הזה לכל יצור אפשרי על האי.

את מה שקרה אחר כך אתם כבר יודעים, ואפילו שתמיד הערכתי את הערך הבידורי שליטל הביאה למסך, אין ספק שזה היה הזמן שלה לפרוש לווילה. מיצינו את ריב המתנשאים עם קוז'י וירדן, ואם לומר את האמת, גם את "ריקוד הטמטום" לא חיבבתי במיוחד. הדבר הכי יפה שיצא מהמהלך של אלינה זה לראות את ישראל משתומם לנוכח הבגידה. לא יאומן! בגידה! בליטל! אתם שמעתם על מעשה נלוז שכזה? אממ כן, כשאתה עשית את זה בעצמך לפני איזה אלף פרקים. 

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

אבל אתמול היה בכלל הפרק של בני. מאז "הכוח העצום של ליהי" בעונה הקודמת לא ראיתי יחסי ציבור כל כך אגרסיביים ל"כוח". בזמן שבני מדושן עונג מהכוח הקוסמי שאופף אותו - שתי הבריתות בשבט חיזרו אחריו כשהבינו שהקול שלו יכול להטות את ההצבעה - אסי מחרף נפשו בבצל כדי לאפשר לו לקיים שיחת וידאו עם חגית. המשימה הזו הייתה ההתגשמות הפיגורטיבית של גרעפס רטוב ואסי אמנם בכה אבל לא בחל בשום אמצעי, וניצל את המעמד כדי לסחוט את חגית. המהלך הזה כל כך ציני שהוא גורם לי כמעט לפקפק בדמעות ובמופע הייסורים שהציג. מה שחיזק את החשד הזה הוא גם האופן בו אסי חזר והדגיש בפני בני כמה הוא תותח ושזה היה הדבר הכי קשה שעבר בחיים שלו. אחי, אתה ב"הישרדות". אם בצל שבר אותך אז אין לי מושג מה עשית עד עכשיו.

המחשבה שאסי השתמש בחגית כדי לקבל את מבוקשו מבני מעוררת אי נוחות. תמיד הייתה תחושה שלאנשים מהבית יש איזה אפקט שאמור לאחד את כולם, להזכיר להם שיש דברים יותר חשובים מהמשחק ולהחזיר להם לרגע את האנושיות והמצפן המוסרי שלהם. במקרה של אסי, נראה שיותר משהוא חשב על טובתו של בני, הוא חשב קודם כל על עצמו. לגרום לחגית, אישה שלא ראתה את בן זוגה כבר כמה שבועות, להיות מעורבת במהלך שלו - זה אחד מהרגעים הנמוכים ביותר שנראו בעונה הזאת. ואלוהים יודע שהיו הרבה כאלה. 

והנה אנחנו שוב בבקתה, שוב עם אילנה אביקתל (שינתה במשרד הפנים) ולמרות שעברו רק אלפיים פרקים מאז שהודחה, זה מרגיש כאילו שום דבר בעצם לא השתנה. אני שואלת את עצמי, מה האינטרס של אילנה להישאר בבקתה בעצם? הרי שמונים אחוזים מהמשחק כבר מאחורינו, היה איחוד שבטים ואת כל הכיף היא פספסה - וכל זה בשביל מה? היא יכלה לשבת כל הזמן הזה בווילה, ללרלר על שפת הבריכה עם נאוה בוקר ועדי ביטי. במקום זאת, היא החליטה לעשות גרסה מחודשת ל"פרויקט המכשפה מבלייר" והציגה בפנינו את מה שנראה כמו אובדן עשתונות מוחלט כשהיא מציירת עשרות מגני דוד על החול.

ואז, בדיוק כשחשבתי שהגענו להתרחשות מהותית בפרק, הגיע שליח של DHL (שזו, אגב, חברת שליחויות ולא מחלת מין) והביא לכולם חפצים ריחניים מהמשפחות שלהם. להתראות תוכן שראוי להתייחס אליו, שלום פרק של "כולם מתגעגעים למשפחות ובוכים", שלא קורה בו שום דבר. בהתחלה חשבתי שנרדמתי וחלמתי חלום מוזר על בני ברוכים שלובש את החולצה של אשתו וישראל שמקבל חבילה מהכלב שלו, אבל בדקתי והדברים האלו קרו באמת. אגב, אולי DHL לא כזאת חברת שליחויות טובה כי היחידה שקיבלה את הבריף הפרסומי שלה בדואר זו אלינה, שטרחה לומר "וואו, עכשיו בכל פעם שאראה חבילה של DHL אחשוב על בית". הלימודים אצל יורם לוינשטיין ממשיכים להוכיח את עצמם. 

רגע לפני שהפרק נקטע באכזריות, התבשרנו שאילנה אביטל הולכת להילחם ראש בראש עם בני. זה בעצם אומר שבפעם הראשונה יש לה השפעה אמיתית וגדולה על המשחק: אם היא תיקח את הקול של בני, כל הדם, היזע והבצל של אסי ייזרקו לפח וההכרעה תהיה בידיים שלה. מקווה בשביל אסי והסביבה הקרובה שלו שהחסות הבאה תהיה של משחת שיניים. 

בפרקים הבאים של "הישרדות VIP": עידן חביב מראה כמה הוא עדין וענוג, אילנה אביטל הופכת לאמנית חול לגיטימית ואלינה אומרת לגיא זו-ארץ שכבר בשדה היא ידעה שיהיה לה חיבור איתו והוא אומר "לכי מפה, את מפריעה לי בהפסקת צהריים".