עד כמה אתם שחקנים גרועים מ-1 ועד אילנה אביטל מעמידה פנים שהיא לא ידעה שהיא הולכת לאי המתים? ומה המשמעות של הדחה כשכולם יודעים שהאופציה הזאת קיימת? לעולם לא נדע. סליחה, התכוונתי אי הבקתה, או בקתת המתים. אין לי מושג, אבל המשמעות אותה משמעות- המודחים הטריים צריכים לשבת לבד ולדבר לכדור עם פרצוף בשם ווילסון כשפעם בשבוע הם עושים משהו חסר משמעות למהלך השוטף של המשחק.

והפעם, שלחו למשא ומתן את שני בוגרי "האח הגדול", ישראל (התותח המנהיג) ואלינה, כדי לבצע החלפה בין שני מתמודדים, כשהתפקיד של אילנה הוא להכריע במידה והשניים לא יגיעו להסכמה. הרגע שישראל קולט את אילנה אביטל כאילו באה אליו מהקבר היה פשוט פרייסלס. ואני יודעת שזה אמור להיות רגע רווי דרמה ואסטרטגיה, אבל יש משהו שמאוד מפריע לי - למה נותנים בתור פינוק בפגישות האלה רק פירות ומיץ פירות? מדובר באנשים שלא אכלו שבוע, אז רוצים לדפוק אותם גם עם גרעפסים חומציים כל הלילה?

אבל אם נחזור לענייני "הישרדות", בשביל חברי אנטינג אנטינג ההחלפה היא הזדמנות פז לשקם את האגו הפגוע וסוף-סוף להיכנס לשבט האייליסטים האהובים (בראש שלהם) ולקיים את פולחן האישיות העצמי שלהם ללא מפריע. מצד שני, לחברי קפרה מדובר בהזדמנות פז לא להיות באותו שבט עם ישראל. ואם כבר מדברים, היש צבוע מישראל? רק בפרק הקודם הוא דיבר על ההתנשאות הדמיונית של חברי השבט על ליטל ועליו, שהם חושבים שהוא "פוראח" (ביטוי ממש לא פוראח כשלעצמו) ועכשיו הוא פשוט מקריב את ליטל בטענה שבנושא המוח היא לוקה בחסר. ככה נראית שותפות גורל של מקופחים.

View this post on Instagram

A post shared by הישרדות - ערוץ 13 (@survivor.israel) on

לבסוף השניים מגיעים להסכמה, מה שאומר שהתפקיד של אילנה וההתנצחות שלה לישראל (הילד התותח מהרחוב שלא למד לאהוב) היו חסרות משמעות, וכעת היא צריכה לחזור לספור יתושים או מה שלא עושים באי הבקתה הזה. התוצאה: נאווה בוקר תמורת עדי ביטי. אנטינג שמחים להיפטר מנאווה, ולפני שאלינה מספיקה להגיד לה שזה הכל בקטע טוב ועשיתי את זה בשבילך, נאווה כבר הספיקה להותיר אחריה שובל אבק וסימני עקבות נמרצים על החול. עדי ביטי, לעומת זאת, אומרת שזה קצת מעליב שהעיפו אותה מהשבט, וכמובן שמדובר באנדרסטייטמנט מאחר וב"הישרדות" זה כן קצת עלבון כשמחליפים אותך בנאווה בוקר.

כולם יצאו מבסוטים מההחלפה, חוץ מאסי בוזגלו שפחות אהב הרכש החדש. הוא אמנם הביע את דעתו בצורה לקויה, אבל עקרונית יש משהו בדבריו - ההחלפה של השבטים למעשה לא שינתה דבר ולא הפרה את מאזן הכוחות. מצד שני, בפעם הקודמת המאזן הזה עבד לטובת אנטינג אנטינג והם זכו בחסינות, אז למה לשנות אותו בכלל? כנראה שאלינה ראתה קצת מעבר למהלך המפתה של לשסות את אילנה בישראל.

במשימת הכדוריד גילינו שדוד דביר יכול לעשות עוד דברים חוץ מלעמוד ולהתבונן במתרחש מבעד לשיחים בעודו אדום. הוא קלע בצורה אלגנטית שגרמה לכולם לחזור על המשפט "הבן אדם בן שבעים" שוב ושוב כאילו שהוא לא יודע את זה בעצמו. אנטינג אנטינג זכו בדג, תבלינים ולימון - אבל לא באש, ואז הגיע החלק שהוריד את כל צופי "הישרדות" מלגעת בסושי בשנה הקרובה. לא ראיתם אנשים מאבדים צלם אנוש עד שלא ראיתם את חברי אנטינג אנטינג מתעללים בדג מת עם מקל במבוק.

חוץ ממשימת פרס, הוחלט לשלב אלמנט נוסף לפרק המבלבל והוא גם משימת דירוג חברי שבט - מהלך שנועד לסכסך בין כולם לפני שיהיה פה יותר מידי לאבי דאבי. לא נתייחס למיקום של עדי ונאווה ברשימה, כי ברור שדירגו אותן נמוך רק בגלל שהן חדשות, אלא למיקום של ליטל ובני. טוב, בעצם רק לדירוג של ליטל. היא זועמת על העובדה שדורגה כל כך נמוך ולא יכולה להכיל את ההרגשה של להיות אדם דחוי שכולם מחרימים אותו ולועגים לו. אולי סוף-סוף היא מבינה איך אלכס מורוזוב מרגיש. היא נכנסת לנאום תוכחה עצבני, צורחת בטסטה שהיא לא תתן לאף אחד להשפיל אותה ככה - ואז מתחבקת עם ישראל כאילו לא קרה כלום. הרשו לי לומר, פחחחחחח.

והמעבר של עדי ביטי, מעליב ככל שיהיה, היה לטובתה בסופו של דבר. היא הפכה בן רגע מטוויטי הקטנה והשתקנית לאלילת האש של השבט. מימינה, זהר שטראוס שברגע מחמם לב על אמת פרגן לה והרים לה על ההתמודדות שלה בתקשורת עם הפרשה של אביה. משמאלה, אלינה ואלה איילון שפתחו איתה אחוות בלונדיניות צעירות ורזות שנמאס להן שמסתכלים עליהן בתור בלונדיניות צעירות ורזות רק בגלל שהן בלונדיניות צעירות ורזות.

ואם כבר אלה איילון, התחלתי ממש לחבב אותה בפרק הזה. זה התחיל כשאמרה שבני ברוכים לא מצחיק (נכון, זה עניין של טעם, אבל בדיחות אשתי? באמת?) והמשיך בהתמודדות שלה בריב על המדורה, שהייתה מעוררת הערצה. בני ברוכים יצא ילדותי וחצוף כשקרא לאלה כפויית טובה כשביקשה ממנו לזוז קצת ולתת לעוד אנשים ליהנות מהאש. הוא חשב שלהתבריין על בחורה בת 22 יעבוד לו ושהיא תשתתק מפחד, אבל היא החזירה לו כמו מלכה ואמרה בישירות ברוטאלית את מה שלכולם לא נעים להגיד - הוא חצוף והבדיחות שלו מעייפות. בשלב מסוים דוד דביר הצטרף וצוחק על המשקל שלו, מה שגרם לי לפנטז לרגע על פורמט חדש שבו אלה איילון ודוד דביר לועגים לאנשים ללא ידיעתם מבעד לשיחים. אורח ראשון - מקדם הגנה של ד"ר פישר.

בפרקים הבאים של "הישרדות VIP": בני ברוכים מתקשה למצוא בדיחה חדשה שתתעלה על "נאוה, בוקר" ונכנס לדיכאון קיומי, דוד דביר, שכעת נותר ממנו רק שלד מפוחם עם פיאה ומשקפיים, מפציע מבעד לקצף הגלים ומתבונן במתרחש ורגב הוד, שטרם נמצאו עקבותיו, מגיע לבקתה של אילנה אביטל ובורח כל עוד נפשו בו.