שבוע נוסף של "הכוכב הבא" יצא לדרך עוד ביום שני, ונפתח עם האודישן של ליאור מארס - בדרך כלל היא פסל, אבל הפעם היא חרגה ממנהגה ושברה שתיקה. ליאור שרה את "?Do I Wanna Know" של הארקטיק מאנקיז, והבחירה קיבלה הרמות מעט לא פרופורציונליות מנינט שבכל זאת צריכה להזכיר מאיזה ז'אנר היא מגיעה. אמנם זו קלישאה שחוקה להפוך רוק לבלדה שקטה, אבל ליאור הצליחה להימנע מלהישמע כמו אחת ועברה עם 85 אחוזים.

אחרי ליאור מארס קיבלנו אודישן עם ברונו מארס, וגם אושרי מוגוס הקריית גת-י הרים את המסך. אלית טוד בת ה-18 שרה את "אה אה אה" של אפרת גוש וניצלה בזכות סייב לבקשת אמדורסקי, בעוד נבו אלון קיבל אודישן בהפתעה בהזמנת הפיינליסטית בדימוס ואלרי חמאתי (רק שהפורמט של ההפתעה לא היה הכי ברור, כי בסוף הוא כן מגיע לאולפן). נבו שר את "אישה נאמנה" של ישי לוי, וההתרגשות והבוסריות עבדו לטובתו - הוא עבר עם 71 אחוזים. האודישן האחרון של הפרק היה שייך לשלום סבג, להלן "החבר של עומר אדם", שביצע את את "All of Me" של ג'ון לג'נד עם המון כריזמה בלתי מתאמצת והעפיל לשלב הבא. 

הפרק השני של השבוע נפתח עם נטלי ליפין שעלולה ללדת על הבמה - אבל דווקא רותם היא זאת שאוכלת גלידה תוך כדי הראיון איתה. נטלי שרה את "Easy On Me" של אדל וברור שמדובר במקצוענית. אפשר רק לקוות שההפגזה בשלבים הבאים תסתדר לה עם לילות ללא שינה. בינתיים אחותו של אופיר שרון בן ה-17 גונבת לו את הפוקוס בראיון, ובאודישן שלו הוא שר את "שקיעות אדומות" של עדן חסון כשמתוך השקט מתפרצת סטאר קוואליטי. אופיר לחוץ מאוד ולא עובר, אך קרן בצדק נותנת לו הזדמנות לשיר את שיר האודישנים וזה בדיוק מה שהוא צריך. אופיר מרגש עד צמרמורת, מקבל כחולים מכל השולחן, ולאודישן הבא מגיע אייל שלום, בן הזוג של ניקי גולדשטיין, שבעצמו השתתף בתוכנית בעבר. אייל מבצע את "You Are the "Reason של קאלום סקוט. הוא זמר טוב, יש לו קול יפה, הוא מעט חסר ייחוד, אבל החיוך וההנאה שלו בשירה פשוט מדבקים. אייל מרים את המסך עם 79 אחוזים ובלי אמדורסקי. 

עידן צברי בן ה-17 מגיע מראש העין וזוכה לחלוף על פני תמונת המחזור של גל גדות בבית הספר. שיר האודישן שלו הוא "אם רק תדברי" של גיא מזיג. זו בחירה מפתיעה אבל היא לא מוכיחה את עצמה - למרות המתיקות והקול הנעים של עידן, משהו בביצוע מנומנם. הוא בכל זאת מצליח להרים את המסך. מיד אחריו מגיעה לאודישן שירי אורן בת ה-18 עם קילומטרז', אנרגיה לוהטת ובגרות. היא שרה את "The Way You Make Me Feel" של מייקל ג'קסון ומבחינתי עוברת בתו הראשון שהיא מוציאה מהפה. היא נשמעת כמו זמרת סול של פעם. כחולים מכל השולחן, 87 אחוזים ויאללה שירי, אני מחכה לראות מה עוד תביאי. 

אוקיי אוקיי, עכשיו אני מבינה את הפורמט הקרוי "אודישן בהפתעה". ההפתעה היא בעצם לצופים שלא יודעים איזה סוג של הפתעה זו תהיה: קודם זו הייתה הפתעה VIP ועכשיו זו הפתעה בהופעה. בקיסריה. שנאל אלקיים בת 17 מגיעה לצפות בהופעה של איתי לוי לכבוד יום הולדתה, הוא מזמין אותה לבמה והיא מבצעת את "רציתי לדבר איתך" של נסרין קדרי שגם נמצאת בקהל, כי עד עכשיו לא שמו מספיק לחץ על הכתפיים שלה. יש לה צרידות יפה בקול והיא עומדת באתגר בלי להתבלבל, כאילו היא עושה את זה שנים. 96 אחוזים שוברי שיאים סוגרים את פרק האודישנים הזה.

כוכביות לסיום:

* בקריית גת יש רק בניין אחד בן 7 קומות.

* פירגון על המשקפיים של איתי.

* אני מתנגדת לגאג התינוק המקריפ גם כשהפרצוף היפה של רותם שם.

* בניגוד לפורמט אודישן VIP בהפתעה, פורמט שעליו סגורים היטב הוא השטויות של אסי ורותם. תודה על מצעד הנפילות, אבל הזוכה שלי היא לנצח קרן פלס.

* אמדורסקי: "יש מילה ששווה לתרגם לאנגלית, איתי אתה רוצה להגיד אותה?". צחקתי בקול!

* ובאותה נשימה: מצעד הלוקים של הרוקר שעבר לרקמה, נחש המשקפיים, אמדורסקי - מושלם מתחילתו ועד סופו.

* דמעות ראשונות של קרן פלס, חיבוק שני. כן, אני סופרת.