אל תגידו שלא אמרנו לכם כבר בשלב האודישנים. הגמר של השנה הולך להיות הצעיר והצמוד בתולדות התוכנית, עם טווח גילים שנע בין 16 ל-19 וארבעה מתמודדים פשוט מעולים. בניגוד לשנים עברו, גם אם יש לכם מועמד מועדף, יהיה קשה להתאכזב מכל תרחיש שעשוי להתרחש מחר בגמר, כיוון שכל הרביעייה הסופית הוכיחה כבר מעבר לכל ספק שהם ראויים לייצג את ישראל באירוויזיון - לא רק כי הם הגיעו לגמר, אלא גם כי הם ניצחו בדרך כמה וכמה זמרים נהדרים (וגם עמדו במשקל הפאסיב-אגרסיב של וסבתא של אביהו פנחסוב).

חצי הגמר השני היה אפילו צמוד יותר מקודמו, וכלל את הרגע הכי שובר לב בכל העונה - תחושת הפספוס על מורן אהרוני המסכנה, שהגיעה לגמר עם קול צרוד אחרי צינון עם טיימינג מחורבן. היי, אפשר להתנחם שזה לפחות לא וירוס קורונה. מורן, להגנתה, נלחמה עד התו האחרון ודחקה את מיתרי הקול שלה לביצוע אחד נוסף, שאמנם לא התעלה לרמות הדיוק המוזיקליות שהיא הרגילה אותנו להם, אבל הראה כמה הבחורה הזו פייטרית לא תיאמן. בשנה שעברה כולם הכתירו את להקת שלווה כהרכב הכי מעורר השראה, אבל מורן אהרוני הראתה איך זמרת אמיתית מודחת בראש מורם גם ברגעיה החלשים ביותר. אם היה פרס פריכית הזהב לגיבורת העונה, אהרוני היתה לוקחת, קללל (שמתם לב שלא היה העונה? במקום זה קיבלנו אלפי "טילללל").

ההפסד של רביב כנר, לעומת זאת, היה פחות עצוב. לא כי הוא לא היה מתמודד נהדר, והקול הצלול והמיוחד הזה נשמע במלוא הדרו גם בביצועי חצי הגמר, אבל חייבים להודות שלצד חוסר יציבות מסוים לאורך העונה, כנר לא הציג ביטחון מלא על הבמה, כזה שכל עם ישראל יכול להניח את ציפיות האירוויזיון על כתפיו. שני הביצועים שלו היו חדים ויפים, אבל עם חוסר התאמה לפורמט הכללי שגרם לכך שאמדורסקי, תבורי ואיתי לוי יוכלו ללכת לישון בשקט עם זה שנתנו לו את הניקוד הנמוך בישורת האחרונה. גם 12 הנקודות של קרן, שכהרגלה פעלה מהרגש, לא הספיקו להציל אותו, ואולי גם מגיע לו פרס ניחומים יותר מרשים מלהופיע לצידה בזמן שהיא מתייפחת. נגיד, שידוך עם רותם.

וכך, שני המנצחים של הערב היו באמת המבצעים הכי טובים. גאיה אמנם הפסידה לכנר בדו-קרב הראשון, אבל הביצוע שלה ל-"Wrecking Ball" של מיילי סיירוס היה בדיוק מה שאנחנו רוצים לראות ממנה, וגם כשנסדקה מרוב לחץ רגע לפני הביצוע השני שלה לערב, היא עלתה על הבמה ועשתה מה שזמרות מקצועיות עושות - פשוט הפילה את כל האולפן. ואור - מה כבר נותר לומר על הפייבוריט האישי שלנו? הילד הזה הוא משהו אחר. לא הזיה כמו נטע, לא מופע קול-קולי כמו מרימי, אלא פשוט תופעה חדשה. אור עמרמי ברוקמן, בין אם ינצח או יפסיד בגמר, כבר זכה לספתח המושלם לקריירה, עם כמה ביצועים בלתי נשכחים. הביצוע הסוגר שלו, ל"זכיתי לאהוב" של עברי לידר, הוא מסוג הרגעים שנשארים גם הרבה אחרי שמישהו ישיר בהולנד וינצח או יפסיד או לא משנה כבר. אירוויזיון או לא, הכוכב הבא כבר נולד.

וכך, הגענו לגמר עם ארבעה מתמודדים חזקים במיוחד. מבט קצר בנתונים ההצבעות שצברו מראה אולי למה אפשר לצפות מהגמר: אלה-לי היא המתמודדת היציבה ביותר בתחרות, עם 86.1 אחוזים בממוצע לאורך העונה. גאיה שאקי היא המתמודדת שהשופטים הכי אהבו, עם ממוצע של 4.8 כחולים לביצוע, ואור עמרמי ברוקמן היה המתמודד האהוב ביותר על הקהל באולפן, כשזכה -91.1 אחוזים בממוצע מהקהל לבדו. אל תדאגו גם לעדן אלנה, כיוון שאם מתעלמים מביצוע הגמר האחרון שלה, היא עוקפת גם את אלה-לי בממוצע האחוזים. בקיצור, כולם צמודים, והרבה יהיה תלוי בבחירת שירים נכונה (תיזהר אור, זה מה שהפיל לך את הממוצע) ובביצועים מדויקים. כולם יכולים לנצח, כולם יכולים להפסיד, וכולנו כבר מתים לדעת מי מהילדים האלה הולך לייצג אותנו בהולנד. כך או כך, אנחנו נהיה רגועים.