פרק רביעי לתוך "אולסטארס 3" ואין דרך קלה להגיד את זה: מדובר בעונה בז'. אם הסנאץ' גיים לא הצליח להזריק שוט אחד, שוט אחד, של אדרנלין לעונה - כלום כבר לא יעזור. שוב אנחנו עם בן דה לה קרם, שגרפה ניצחון רביעי ברציפות (לא כולל מיני-אתגרים, שגם בהם היא שולטת), שמוכיחה שזה מעיד יותר על הכישלון בליהוק מאשר על הניצחון של דה לה. כשהדרמה הכי כיפית של הפרק שייכת לת'ורג'י ת'ור, מלכה שהודחה לפני שבועיים, אנחנו בבעיה. אבל כשמלכה כמו צ'יצ'י מגיעה לפרק כזה מכריע בלי לטרוח ללמוד איך פאקינג מ א י י ת י ם את השם של הדמות שלה (ובכלל לאיית, למען האמת), ויתר הדמויות שנבחרו לסנאץ' הן אנונימיות עד לא קיימות אז כבר הסטראגל הוא REAL.

 

ובכל זאת, אם יש משהו שחשוב ורצוי לדבר עליו, זה השיעור הקצר בהיא-סטוריה שהסנאץ' הזה לימד את אלו מאיתנו שלא הכירו. גם זה, כמובן, עניין שהועתק מ"אולסטארס" 2 בגרסה פחות מוצלחת, אבל האם אני באמת עומדת לכעוס על אזכור של קריסטל לה בז'ה? הל טו דה נו. אז כמו בכל האתרים בעולם, גם אני אתעכב על נקודות הזמן ההיא-סטוריות האלו ואגיד מראש - אני מודעת לבעייתיות שבה סיסג'נדרית מדברת על צמתים חשובים בהיסטוריה הלהט"בית, אבל לפחות אני לא גבר סטרייט ואנצל את הבמה שניתנה לי עכשמיו כדי להפציר בכל מי שמעוניינת לכתוב בנושא - לפנות אלי ולקבל במה.

אז במסגרת הסנאץ' הכי פחות מעניין אי פעם, נעשו שתי בחירות שראוי להתעכב עליהן: דה לה עשתה את פול לינד ואילו אג'ה עשתה את מי שהיא אמה הרוחנית בכל כך הרבה מובנים, קריסטל לה בז'ה, האם המייסדת של House of LaBeija האגדי ובכלל, הראשונה לייסד האוס כלשהו. את הוודג' שלה רובכן בוודאי מזהות מהפתיח המרגש של "טרנספרנט" (0:13), את הקול שלה אולי אתן מזהות ב-"Endless" של פרנק אושן, אבל המבינות עניין יודעות שהקרדיט הכי חשוב של קריסטל הוא בייסוד של של סצנת הבולרום בהארלם ובהיותה הראשונה, עוד בסיקסטיז, To read for filth.

הבחירה הזו של אג'ה מלווה אותה עוד מעונה 9 אז הצהירה שכולן בחדר "רוצות שאעשה את קריסטל" ומדובר כמובן בבחירה מצוינת, מעין נבואה מהסיקסטיז לביף שנוצר עם ולנטינה בעונה שעברה. אבל העניין עם אג'ה הוא שבהרבה מאוד מובנים מדובר במישהי שעדיין לא מצאה את הקול שלה. אג'ה היא אוסף של רפרורים וציטוטים, כולם מהמקורות המוערכים ביותר אגב, אבל עדיין אין לה את כובד המשקל כדי לצקת בקריסטל את אג'ה ולהפוך אותה לשלה. אם אחרי מיי ווסט של אלסקה, הצהירו בתכנית שמיי ווסט של שנות ה-2000 לעד תהיה מיי ווסט כפי שאלסקה ביצעה אותה, קשה להגיד את אותו הדבר על אג'ה וקריסטל ועדיין, הבחירה בקריסטל ראויה לציון.

קריסטל מופיעה רק בדקות האחרונות של "The Queen", דוקו מ-68' שעשתה Flawless Sabrina, מדמויות הדראג הראשונות של ניו יורק, אבל אלו ארבע דקות מופלאות ששינו את פני ההיא-סטוריה. בנאום שראוי ללמוד בעל פה, היא מוחה בפה מלא על הניצחון של Harlow, מעין פרל/אייבי וינטרס של התקופה, בתחרות יופי בה התחרתה כמיס מנהטן ומוכיחה את סברינה על הגזענות בתוך הקהילה. גזענות שהובילה את קריסטל להיעתר להצעה של דוטי, חברתה דאז, להקים נשף ומשם הדרך לבולרומים ששלטו בניו יורק הייתה קצרה. מאוד קצרה, אם לדייק, משום שלא מעט אחר כך, קריסטל נפטרה מסיבוכים שנוצרו בעקבות הורמונים לא חוקיים שקנתה בשוק השחור. פפר לה בז'ה (מי שתצליח לזהות אותה ב-"The Queen" תקבל את הערכתי הנצחית אפילו שלא אכפת לה) החליפה את קריסטל כאם המכהנת של הבית ואת השארכבר ראיתן ב"Paris is burning". להארלו המפוחדת בפינה, אגב, אין מה לדאוג - היא הפכה לאחת מהדמויות המובילות בסצנה הלהט"בית בפילדלפיה ויש לה קרדיט נצחי כאחת מהדמויות שהכי השפיעו על דיוויד בואי.

בחזרה לדה לה, שגם זכתה (יחד עם שנג'לה) בסנאץ' הזה והפכה בכך למלכה הראשונה שזכתה בשני סנאצ'ים. היא מרחפת כל כך מעל שאר המלכות שאף אחת מהן גם לא טרחה לפרגן לה את זה. הבחירה של דה לה הייתה בפול לינד, קומיקאי מהסיקסטיז גם הוא, שהיה ידוע בהומור קווירי ובפאנצ'ים הומוסקסואליים מובהקים, מהסוג שאפילו היום אנחנו לא רואים בצורה כזו חצופה ולא מתנצלת. לינד עלול להיות מוכר יותר בשל השתתפותו בסדרות כמו "סמנת'ה" ו"אני חולם על ג'יני" אבל אלו הוואן-ליינרים שלו בשעשועון "Hollywood squares" שהפכו אותו לאייקון. 

גם דה לה וגם טריקסי בחרו לבצע דמויות גבריות, עניין שבעבר היה גורם להרמת גבה אבל כנראה שאחרי ליטל ריצ'רד של קנדי דוונפורט לאף אחד לא אכפת, וחבל. כי בעוד שעבור קנדי ודה לה ההימור השתלם והן זכו, עבור טריקסי מדובר היה באסון מתמשך. דבר מהקלילות וחוש ההומור הכיפי של טריקסי לא עובר בתחרות, היא לחוצה, מפוחדת וסובלת מתסמונת קטיה-בעונה-7 במצב חמור מאוד. היא תצטרך לא פחות מנס To trun this out.

ומה היה עם יתר המלכות? ובכן, שנג'לה בחרה לעשות שנג'לה עושה אישה לא מוכרת (בחייאת, התגנב לה שם Hallelo! זה טינה טרנר אול אובר אגיין), קנדי נעלמה לפרקים כמו העדשה הכחולה שלה בטסטמוניאלס, צ'יצ'י כאמור בקושי טרחה לצחצח שיניים בבוקר, ביבי הבריקה לרגע אחד קטן ובעצם הדמות הכי כיפית הייתה קריסטין צ'נווית', שמאז הופעת האורח שלה אני חולמת על שיער כמו שלה. תודו שבא לכן לשפשף את הלחי עליו ולראות אם הוא נעים כמו שהוא נראה. 

הלוק הכי מוצלח: טריקסי (סורי 'באוט איט)

הלוק הכי פח: צ'יצ'י

מי הודחה: צ'יצ'י

מי הייתה צריכה להיות מודחת: צ'יצ'י, מזמן 

האם גם אתן הבחנתן שהראנוואיי חלף כל כך מהר עד שלא הספקנו בכלל לבחון את הלוקים? למזלנו, יש בעולם עדיין את "Fashion Photo Ruview" שאפשר לנו להתעכב. רג'ה, תחזרי.