שישי, בוקר מוקדם, אחרי צפייה בפרק עם כאבי לסת מכל הסיבות הלא נכונות, שלחתי הודעה לחבר שמתגורר בניו יורק (ושהכיר לי את התכנית) בלשון קוהרנטית זו: "אני לא מאמינה. הלם. הלן. הלן ההלנין. הלן האנט. איך זה קרה לנו?". "אני לא יכול לדבר", הוא ענה, "אני פשוט בטלפון עם המשטרה כל הלילה. הם לא מאמינים לי ששדדו את שנג'לה. באור יום!!!!!!!!!!".


אין דרך אחרת לתאר את מה שקרה בגמר של "אולסטארס 3" מלבד שוד נפשע כלפי "דראג רייס" בכלל, ושנג'לה בפרט. אני לא יודעת בכמה מילים נרדפות כבר השתמשתי מאז הצפייה, אני רק יודעת שלראשונה מצאתי את עצמי משתמשת בביטוי "חרון אף". "אולסטארס 3" הציגה סיום מכעיס לעונה מכעיסה, ואם זה לא מספיק - צפינו הרגע במה שהוא ככל הנראה ליפסינק הפינאלה הגרוע ביותר בתולדות התכנית. אני אפילו לא רוצה לדמיין את טריקסי הולכת עם טי שירט של "Shangela was robbes" בסגנון טיירה-רייבן מעונה 2, זה לא מצחיק, אני לא צוחקת. הסיום המקומם הזה מעיד יותר מכל על כל הפגמים שהיו מנת חלקה של העונה הלא מוצלחת הזו.

i- - #rpdr#rupaulsdragrace#rupaul#dragrace#drag#rpdr10#rpdr9#rpdr8#rpdrallstars2#allstars2#lgbt#gaintrick#allstars3#rpdras3#rpdrallstars3

A post shared by RPDR (@rpdrmemex) on

הפרק האחרון של העונה הגיע כשיש לנו רביעיית גמר פושרת למדי: ביבי, שאמנם הציגה לוקים מוצלחים כמעט לאורך רוב העונה אבל הייתה בעיקר מלכה של Note אחד (כן, הנוט הזה הוא קמרוווווווון), טריקסי, שהפשירה מתא ההקפאה בו שהתה לקראת אמצע העונה, אבל הצליחה להתבלט בעיקר בגלל חסרונה של דה לה, קנדי, שהיא ככל הנראה המלכה שעונה הכי הרבה על קריטריון ה"צריכה" את הניצחון (למה זה קריטריון? תשאלו את המלכות המודחות שפחות הבינו את הקונספט של *תחרות*) אבל בהחלט לא ראויה לו, ושנג'לה. אפשר וצריך להגיד הרבה דברים על שנג'לה לקוויפה וודלי - היא הרי הייתה אור של ניאון בים של סטיקלייטים, אבל יותר מכל שנג'לה הייתה ככל הנראה המלכה היחידה שהגיעה לעונה הזו מוכנה כמו גלמזון ביץ'. לאורך כל העונה היא עבדה, ועבדה קשה, ואת התהליך שהיא עברה מעונה 2 ו-3, עונות בהן היא הפגינה כושר קומי מחונן אבל נראתה בעיקר Busted, כל צופה של "דראג רייס" יודע לזהות ולהעריך. עם ההדחה העצמית של דה לה, כל החצים כוונו לשנג'לה עד לטוויסט המקושקש שטמנו לנו בסוף העונה. 

באתגר שאמור היה להציב רף (as if) לביצוע המלכותי של דיטוקס, אלסקה, קטיה (גם רוקסי הייתה שם אבל אדלג באלגנטיות) ל-"Read U Wrote U", המלכות העונה נדרשו להעמיד פרפורמנס לרמיקס של "Kitty Girl". כדי שלא נבחין באמת בכמה שהביצועים האלו חיוורים (הבחנו ברגליים המבולבלות של ביבי אבל! ונהנינו!), האולפן כולו הפך לבמה אחת גדולה בה המלכות עברו מחדר לחדר, כשהכול מצולם בטייק אחד וברקע נמצאות המלכות המודחות. אין ספק שזה היה מרשים אבל יותר משזה העיד על טיב הביצוע של המלכות, זה העיד על רמת ההשקעה של ההפקה. אבל אם למישהי היה ספק עד כה, שנג'לה הייתה הכוכבת האולטימטיבית של האתגר הזה. על הרמה היא שמרה גם בלוק ה-Best drag שהציגה בראנוואיי, שהיה הכי פחות אופייני לשנג'לה אבל כה מלכותי ומהודר - כמו מסמנת לעולם שהיא מוכנה לקטוף את הכתר. גם הלוקים שהציגו טריקסי וקנדי היו מרשימים (בייב, כהרגלה, הלכה על תחפושת של נמר בפורים), אבל הראש של שנג'לה כבר עמד בזווית הנכונה להכתרה, עד שרו הודיע שהמלכות המודחות יהיו אלו שיכריעו מי יהיו בטופ 2. מאחר שמדובר באוסף הכי ממורמר שראינו עד כה, מרבית השאלות כלל לא עסקו בדרך שבה עברו המלכות ובסיבות שמגיע או לא מגיע להן לזכות בגינן, אלא במפגן קטנוני (בעיקר מבית אג'ה) שהוכיח שענייניות אנחנו לא הולכות לראות כאן. ת'ורג'י, באופן מפתיע אבל לא באמת, הייתה היחידה שהתעלתה על עצמה ובחרה בשנג'לה. יתר המלכות בחרו כאמור בקנדי ובטריקסי, מכל הסיבות הלא נכונות. את שאר ההצבעות אתן יכולות לראות כאן:


בהחלטה מקוממת במיוחד, המלכות החליטו להצביע לאלו ש"צריכות" את הטייטל יותר מהשאר, אלו שהן בטוחות שיעבדו מסביב לשעון גם בלי הכתר. נניח בצד את העובדה שמדובר בטיעון לא רציני, שכן לא מדובר בתחרות צדקה אלא בתחרות דראג שבה הטובה מבין הטובות זוכה, המניעים האלו כלל לא מסבירים את העובדה שלצד קנדי (כאמור זו ש"צריכה" את זה יותר מכולן), הן בחרו גם בטריקסי - ללא ספק המלכה הפריבילגית ביותר מכולן, וזה כולל את בן דה לה קרם. עם סדרת רשת עם קטיה שגרפה מיליוני צפיות, סדרה נוספת ב"וייסלנד" ושני אלבומים באייטיונס, טריקסי היא בהחלט לא מלכה ש"צריכה" את זה. אז למה עשיתם לנו את זה?

ליפסינק הסיום היה האקורד הצורם ביותר לסיים איתו את העונה הזו. קנדי, בדרך כלל מלכה שדווקא יודעת לרצוח בליפסינקים, טירללה את הבמה בגלגלונים וקפיצות מנותקות לחלוטין ממה שמתרחש בעולמנו, ואילו טריקסי הוכיחה סופית שלמרות שמדובר במלכה מוכשרת, מצחיקה וחכמה - היא פשוט לא החומר ממנו עשויה התחרות הזאת. רו בחר בסוף להעניק את הכתר לטרייסי מאטל, בהחלט הבחירה המוצדקת ביותר מבין השתיים, אבל בחירה מתסכלת ואני מרשה לעצמי להניח שמרבית הצופות בבית חלקו איתי את התחושה הזו. אם כבר ניפינו את שנג'לה שלא בצדק והגענו עד לכאן, אז תלכו עם הצדקה עד הסוף ותנו לקנדי את הכתר. מה זה כבר משנה בשלב זה? 

The winner of #AllStars3 getting Ru's seal of approval! Congrats girl, you earned it . @itsshangela . #Repost @rupaulsdragrace_8 ・・・ Credit: reddit u/catkid . All rights to LogoTv, World of Wonder, VH1, Out Tv and Viacom. - - #DragRace #Drag #DragQueen #DragQueens #Shangela #Trixie #RPDR #AllStars #AS3 #JusticeForShangela #ShangelaWasRobbed . #AllStars #rupaulsdragrace #valentina #beyonce #arianagrande #aja #farrahmoan #sheacoulee #sashavelour #bianca #trixiemattel #lipsyncbattle #lipsync #fashion #gown #glamour #Model

A post shared by Viviana Venti (@vivianaventi) on

כל זה עדיין לא אומר שהטיעונים המקושקשים על גזענות בתכנית הם נכונים. 6 מתוך 12 הזוכות בתכנית (כולל טריקסי) הן POC, ואם יש משהו שאפשר לומר על "דראג רייס" זה שמדובר בתכנית הכי מגוונת אתנית על המסך. אין צורך לחפש סיבות עמוקות יותר לזכייה הזו מלבד הסיבה הברורה שצפה על פני השטח - שילוב של צעד גרוע מצד ההפקה ורופול (לא יהיה בלתי סביר להניח שהמעבר ל-VH1 קשור לזה), לצד קאסט לא מדויק ועמוס בעוינות. כנראה שמדובר בשוד הגדול ביותר שנעשה בתולדות התכנית ודווקא בגלל זה, הייתי רוצה פרק Runion כמו שצריך. אם כבר שרדנו את כל העונה הזו כמו מעריצים אמיתיים, האם לא הרווחנו את ההזדמנות לראות את טריקסי מחווירה לעומת שנג'לה? כנראה שלא, כי העונה הזו - ששודרה כשהיא לא לגמרי אפויה ונעשתה בחיפזון משהו באופן שאי אפשר להתעלם ממנו - הגיעה לסופה כשהעונה העשירית מתחילה כבר השבוע. אז לא נראה את שנג'לה בפרק האיחוד, אבל כן נוכל לראות ממש כאן בארץ בעוד שלושה שבועות ולהגיד לה שבשבילנו היא המנצחת.