אם יש משהו שלמדתי משני הסבבים הראשונים של העונה החדשה של "המטבח המנצח" הוא שמבקרי אוכל לא ממש יודעים להכין, ובכן, אוכל. טוב, אני כנראה מגזים, אבל מה שבטוח הוא שאנשים שמבקרים אוכל (למחייתם ובכלל) ומגיעים לתכנית הזאת, יוצרים רף ציפיות כל כך גבוה - שאין להם באמת סיכוי מול שאר המתמודדים שאמורים להיות אלה שיעבירו אותם לשלב הבא.

בסיבוב הראשון הייתה זאת אופיר, שבנתה ציפיות אדירות, ויחד עם ספיר סיימה את השבוע הראשון במקום האחרון. השבוע היו אלה אורי ודפנה, שנתנו את נשמתם והרימו חתיכת מסעדה וארוחה, אבל באופן לא ברור הפסידו לכל שאר הזוגות באחת ההדחות הכי מפתיעות שנראו אי פעם בפורמט בגרסתו הישראלית.

המסקנה? אם אתם חולמים לפתוח מסעדה וכבר נרשמתם לעונה הבאה של התכנית - תבואו בקטן ותצאו גדולים. אל תבנו הרים של ציפיות, אל תתנשאו, אל תשחטו, ובעיקר אל תקטלו בצורה קשה לפני שהגשתם את המנה הראשונה. רותי וחיים אולי יכולים להתמוגג מהקריספי צ'יקן שלכם - אבל בסוף, מי שקובע אם תעברו לשלב הבא אלו המתמודדים האחרים. תהיו נחמדים אליהם. כדאי לכם.

ולמרות זאת, אין לי מילה רעה אחת על אורי ודפנה, ההפך. הייתי שולח אליהם את אופיר, המודחת הראשונה של העונה, לקורס מזורז אצל אורי כדי לראות איך עושים זאת נכון. איך מבקרים ושומרים על פאסון, ובעיקר, איך לא יוצאים קטנוניים. זה לא ממש עזר לאורי, איש עם מלא ידע ועתיר נסיון אבל לפחות הוא עשה את זה בקלאס, ואני מודה שההדחה שלו ושל דפנה קצת צרמה לי. הם ממש לא היו הזוג שהיה אמור להיות מודח השבוע.

דפנה ואורי בהכנת הקינוח
הדחה צורמת. אורי ודפנה | צילום: מתוך "המטבח המנצח", קשת 12

בכלל, הסבב השבוע היה אחד הסבבים הכי מרשימים של התכנית מאז שעלתה לאוויר. 5 זוגות כל כך שונים, כל כך מסקרנים, ובסופן של 5 הארוחות כיכבו מעל כולם ירדן ואושרי שעשו הכל פשוט ונכון. נקי ומדויק. מטבח מנצח כמו שמטבח מנצח אמור להיות. תכף נגיע אליהם כמובן, אבל הנה עוד טיפ לכל מי שמתכנן להגיע בעונה הבאה: תצפו בפרק ששודר אתמול בלופים, כמו שחקן כדורגל שצופה במהלכי היריבה שלו לפני משחק גורלי. ירדן ואושרי נתנו הצגה אתמול - ואיזה כיף שזו רק ההתחלה. 

את השבוע השני התחלנו כזכור בנצרת, אחת הערים הכי טעימות בישראל, והמטבח של ג'וזף ונידאל עמד כמעט באופן מלא מאחורי הלוקיישן ממנו הם מגיעים. זו הייתה ארוחה נהדרת, אותה הם סיימו עם ציון גבוה במיוחד, ומה שבלט אצלם הייתה הזוגיות הנהדרת שלהם - ברור שנידאל הוא המוביל, וברור לג'וזף שהוא שם כדי לתמוך כשצריך ולתת לראפר מנצרת יד חופשית. ביחד, עם חלוקת התפקידים הברורה שלהם - ג'וזף ונידאל הפכו בקלות לאחד הזוגות המבטיחים של העונה.

מנצרת עברנו לראשון לציון. לביתן של מיכל ועדי (או האחיות ניסני כמו שכינו אותן כולם). זאת הייתה ללא ספק הארוחה היפה ביותר של השבוע, אבל כבר מהמנה הראשונה אפשר היה להבין שהן נתנו לפן העיצובי הרבה יותר משקל מזה הקולינרי. הן עושות אוכל טוב, אוכל בסטייל, אבל כשיש מולך מתחרים כל כך חזקים, לפעמים הצלחת המעוצבת לא מספיקה. ומה לגבי העתיד? הימור שלי: את הסיבוב הבא השתיים לא ישרדו, בטח אחרי שהשבוע הן ניצלו ממש בנס ובשנייה האחרונה.

טעימת המנה הראשונה של עדי ומיכל
יותר מעוצב מטעים. האחיות ניסני | צילום: "MKR המטבח המנצח", קשת 12

ומראשון לציון לשרשרת החיול של שמעון ודורון. איזה זוג! עזבו רגע אוכל בצד, ותסכימו איתי שהשניים האלה הם ליהוק מושלם לכל ריאליטי ישראלי. הזוגיות שלהם מושלמת ומצחיקה, שמעון הורס והמבטים של דורון הם פרייסלס. באופן מפתיע למדי הם גם זכו בציון גבוה, מה שעזר להם להתמקם במקום השני (לפני הארוחה של ירדן ואושרי כמובן), כך שאת כל שאר הארוחות הם העבירו כמו בשעת ת"ש - הרבה כיף, הרבה צחוקים, והרבה ביקורות מלטפות. מה אכפת להם?

אחרי כישלון המטבח האמריקאי של אורי ודפנה (למרות הכל: סחתיין על ההימור והתעוזה), הגענו לזוג הכי לא ברור (בקטע טוב) שישב בסיבוב הזה סביב השולחן. אני מודה שבמהלך כל השבוע לא ידעתי למה לצפות מהם; מצד אחד שני טבחים שהתחנכו על ברכי הכרובית של אייל שני, ומצד שני, שני אנשים כל כך שונים, שלא ממש היה ברור איך תעבוד ביניהם הזוגיות במטבח - הצלחה מסחררת או כישלון מפואר?

אם אתם פה אתם בטח יודעים שזאת הייתה הצלחה משוגעת. כזו שלא ראינו בתכנית הזאת מעולם. פאקינג 80 נקודות ומחמאות מכולם. הם עבדו בהרמוניה מדהימה, אושרי פינה את המקום לירדן ונתן לה להוביל כשהוא במקביל מכיל אותה - והכל בשקט וניקיון, כישרון ויצירתיות. כבר כשראיתי את המסעדה שלהם, שעוצבה בסגנון כל כך נקי ומדויק - ההפך הגמור מהאופי של השניים - הבנתי שמשהו גדול בדרך.

התפריט המדויק, חישוב הזמנים הנכון, הבחירה במנות שהתאימו בצורה נהדרת למקום אותו עיצבו, סדר העבודה מעורר הערצה, ובעיקר אוכל ממש טעים אם אני מסתמך על תגובות השופטים וכל שאר המתמודדים. "אתם באמת מוצלחים", אמרה להם רותי אחרי הציון הסופי, ומי שסיכם זאת בצורה היפה ביותר היה דווקא אורי, 3 דקות אחרי שגילה שהוא הולך הביתה. "אם כבר לסיים ולהיות מודח - אז ככה, עם ארוחה כזאת", אמר וחתם על כך שככה עושים את זה נכון. יש עוד דרך ארוכה עד לשם, אבל אם אני כל שאר המתמודדים העונה - הייתי מוותר מראש. כן, כבר אפשר להוציא את הפעמון ולהכריז: יש לנו זוג מנצח למטבח המנצח.