בטח לא שמתם לב לעובדה המדהימה שעברו לא פחות מחודשיים מאז יצאה לדרך העונה החדשה של "מאסטר שף". 60 ימים, 17 פרקים, בערך 70 אודישנים, יותר מדי חציל ופחות מדי מלפפון - ורק אתמול, בשעה טובה ובאמת מוצלחת, נסגרה הנבחרת.

לפני הכל, אני רוצה ברשותם להרים לעצמי ולתחזית שלי מתחילת העונה שהתבררה להיות מציאות נהדרת: העונה התשיעית הפכה אתמול לעונה הכי נשית בהיסטוריה של התכנית, ובין 15 המתמודדים שמרכיבים את הנבחרת החדשה עומדות זקופות תשע נשים מול שישה גברים.

נתון כאילו מפתיע, שמנפץ את הדעה המיושנת על כך ש"מטבח מקצועי" נשלט לרוב על ידי שפים עצבניים עם חיבה לאלכוהול וצעקות. אני מתעכב על העובדה הזאת כי מעבר לכך שכיף לראות שיש הרבה יותר נשים השנה בנבחרת, רוב הסיכויים שגם הגמר שיגיע כנראה בערך בעוד שני סגרים לפחות יהיה מורכב ברובו מנשים.

אז מה נשאר לנו אחרי מחנה אימונים קצר ומבלבל במיוחד? הימורים כמובן. אני מניח שאף אחד מכם לא יעשה את זה אחרי תכנית הגמר, אבל אני בהחלט מתכוון לחזור לאייטם הזה כדי לראות עד כמה התחזיות שלי היו נכונות, והאם מגיע לי להמשיך לכתוב כאן גם בעונה הבאה.

הראשונה שאפשר לסמן די בקלות ככזאת שתעשה גמר היא מנאל איסמאיל כמובן, שכבר באודישנים הבריקה עם הרטטוי הבדואי שלה. אתמול, כשקיבלה את מנת המרק שהוא ארוחה, היא גם רקחה תוך 75 דקות מרק פטריות מסתורי עם פטרייה אחת מלאת בשר שהצליחה להפתיע את השופטים ההמומים. משהו בצניעות של מנאל, סיפור החיים יוצא הדופן שלה, ובעיקר המטבח הבדואי ממנו היא מגיעה ואותו היא מתאימה למטבח העכשווי, גורם לי להתרגש באמת.

_OBJ

גם עדי ויינברג, חצי הצמד ויינברג ורוסו ומי שזוכה לתמיכה מפתיעה מגל גדות, מסתמנת כאחת המתמודדות הבולטות העונה - וגם כאן זה מגיע קודם כל עם המון צניעות וחיוך אחד קטן וכובש. אמנות היא דרך חייה של ויינברג, שעכשיו משקיעה את כל האנרגיה שלה באוכל - וזה הולך לה מדהים. אתמול היא הבריקה עם מנת הכבד, לפני זה עשתה זאת עם ניוקי סלק חלומי. זהו הזמן, זה היום, זה הרגע, הגמר קורא לה מכל הסירים.

יחד עם מנאל ועדי נמצאים כמובן ארבעת סינרי הזהב של העונה, אלו שמחכים כבר חודשיים בבית עם סינר עליו רקום שמם; עדן, תאיר, אתי ושמי, הם הארבעה שמסומנים חזק ככאלה שיגיעו הכי רחוק שאפשר, ואם אני צריך לסמן שם אחד מהרביעייה הזאת - אני אבחר בשמי, היהודי שעשה קסמים עם המטבח הערבי (זוכרים?). מנת הלחם המופלאה שלו היא עדיין משהו שאני חושב עליו פעמים לפני שאני נרדם. 

שמות נוספים שכדאי לכם לסמן במרקר דמיוני ויגיעו רחוק הם בת שי, כנראה המתמודדת הכי צעירה העונה, שמביאה איתה חשיבה מדהימה מחוץ לקופסה; חיים כהן, שמעבר לשם המחייב מצליח להוכיח גם הוא שדור האינסטגרם יודע לעשות עוד הרבה דברים חוץ מלבחור את הפילטר הנכון; ואיתיאלה, שאתמול אמנם איבדה את עצמה באמצע הדרך, אבל כשהיא בזון, היא יודעת להבריק ולהרשים את השופטים שכבר ראו הכל.

_OBJ

אגב שופטים שראו הכל: אתמול גם נפרדנו מכמה שמות די מפתיעים שהייתי משוכנע שלפחות יעשו נבחרת, אבל פתאום מצאו את עצמם על המונית חזרה הביתה; נדב, הכוכב של מחוז הוואי שהיה אמור להפוך למתמודד הכי צבעוני של העונה והבטיח לא מעט בשלב האודישנים; אמיל, שהפציץ בשלב הקודם ואתמול קרס עם מרק הדג מלוח שלו, וכמובן אתי, שגם היא זרחה עד כאן ואתמול נעלמה מבלי לשוב.

אז זהו. זה נגמר ועכשיו סוף סוף מתחיל: 15 מתמודדים, אותו מספר של סינרים לבנים, ועונת קורונה בה אי אפשר להתחבק גם כשנשברים מעל סיר שגלש. הסגר הבא כבר ככל הנראה בדרך, אז אם כבר להיות נעולים בבתים - לפחות מול כאלה שעושים קסמים במטבח, ועדיין חולמים להאכיל בעתיד אנשים ולא בטייק אווי.