תזונאית מגיעה לאודישן ב"מאסטר שף". ככה מתחיל פרק האודישנים החמישי של עונה 10 לריאליטי הבישול שהכניס המוני ישראלים למטבח; למרות שמנת המז'וז'ין המקסיקניים של טלי טוקרס מלמד לא הותירה רושם עמוק במיוחד על השופטים (אבל כן הזכירה לאייל שני את חמשת חתולי הבית שלו), הם מכניסים אותה ולא מעבירים אותה לשלב הבא בגלל הקינוח שהיא מכינה, וזה משאיר לפחות חלק הצופים עם תהייה: קינוח ללא תועפות סוכר הוא בהכרח לא טעים? לפי הוויכוח באולפן לחלק מהשופטים זה הספיק, לחלק ממש לא, ועד שלא נטעם בעצמנו לא באמת נוכל להשתתף בדיון, אבל  נקודת האור שחלקם דווקא העבירו את טלי, ככה שאולי יש עוד תקווה בעולם לקינוחים לא-יותר-מדי-מתוקים.

הבא שמכין מנה ולא עובר את האודישן הוא יונתן צור ממושב עין ורד, שמכין בגט ממולא בראגו פטריות, טייק אוף ללחם הבשר של אלקנה. אולי הפוביה הקיצונית מתרנגולות הרסה לו את הריכוז, אבל הבצק היה כשלון מוחלט למרות הרעיון החביב והכוונות היפות, והוא גם מקבל את הבשורה בספורטיביות מבורכת.

"יש לך חיוך ערסי", מטיח אייל ברותי. רותי מתוודה שהיא לא יודעת לחייך ולצחוק, ושאפילו בן זוגה לא מצחיק אותה. כנראה כל זה היה הכנה לחיוך שלא יורד למאיר ביטון האשדודי בזמן שהוא מנקה את הסרדינים למז'וז'ין ומספר על הילדות לצד סבא שלו הדייג שלימד אותו לאהוב אוכל ולא לפחד לנסות טעמים חדשים. את הסרדינים המחותנים הוא מגיש עם סלט תפוזי דם, זיתים שחורים ובצל ירוק, וילדיו לא מפסיקים לחבק אותו למשמע מחמאות השופטים. המנה הבאה שביטון מכין היא פילה בקר ממולא בעשבי תיבול ובפיסטוק וקשיו טחונים לצד רוטב אסייתי מתקתק שהיה מוטב להשאיר בסיר. מלבד מיכל, השופטים מעבירים את מאיר על אף הקושי שלהם להשלים עם הקונספט המעט מיושן של רולדת בשר ודווקא אהרוני, שנחרד מרעיון גלגול הבשר לרולדה – שולף את זכות הווטו שלו ומציל אותו.

האודישן של מאיר ביטון (צילום: מאסטר שף, קשת 12)
ילדיו לא מפסיקים לחבק אותו למשמע מחמאות השופטים. מאיר ביטון | צילום: מאסטר שף, קשת 12

נירית חדד מחליטה לעשות לשופטים הפתעה – קנודל במילוי מלוח של שאלוט, כרישה מוסקט וגבינת עיזים, אבל ברוטב וניל (כולל הפרג). התעוזה לא השתלמה לנירית ולמרות שאייל היה מוכן לזרום עם השילוב הלא שגרתי, את שאר השופטים הוא לא עבר ונירית לאכזבתה לא זכתה להכין להם עוד מנה. 

ולסיום, המתמודדת שרותי ברודו חיכתה לה סוף סוף הגיעה לאולפן: לאור ארושס. זה לא טייפו, זה השם שלה. לאור עוד לא בת 30, אבל מתחביביה להידבק לאימהות וסבתות של חברות וללמוד מהן לבשל בטכניקות של פעם. אולי בגלל זה לא מפתיע שלחמניות הבשר שלה, טייק אוף על לחם הבשר של אלקנה, כל כך התחבבו על השופטים. המנה הבאה שהכינה לאור הם אהבו אפילו יותר: קציצות בשר עם לימון, שום, מנגולד וכרפס על קוסקוס עבודת יד כמובן. השופטים עפו באוויר על האוכל של לאור, היא הוציאה מהם גם לחץ חתונה וילדים כאילו הייתה קרובת משפחה שלהם ונראה שלאור פה כדי לעשות לנו עונה כיפית ותוססת, וגם לפתוח לנו את התיאבון.